Yamaha R1 popusila od Suze Gs 500

scena prije 3god na Jarunu: moja 2 frenda (inace ovadva su jebeni vozaci, crossere voze): jedan se vozio na biciklu a drugi kraj njega lagano na motoru, doletava auto kog glavnog ulaza i rusi ovoga na biciklu, ovaj na motoru stane da pomogne frendu, auto pocne bjezat, to vide 2 motorista sa strane, stizu auto, doslovno u voznji izvlace vozaca auta kroz prozor i sljedi batinjanje koje je kaze frend videno samo u action movies :mrgreen: dolazi policija, pita jeli bilo obracuna, nitko od tridesetak svjedoka nista nije vidjelo :mrgreen: vozac auta napuhao dosta promila, ispalo da je uzeo tati auto i da ima 17 god...
 
foggy said:
2Robi HMC: recimo da je junak ove price razbio svoj motor zbog sminkerskog kretena, a ako nema novaca za kasko od koga bi naplatio stetu? R1 nije ima tablica ni nista a i da se zna krivac nije bilo fizickog kontakta medu motorima i to opet produzuje sudski proces, znaci nas Sasa bi sezonu proveo slazuci svoj motor (kao i ja veci dio prosle) placajuci sve iz svog dzepa... sta mislis da to nebi razljutilo veci dio pucanstva?

u situacijama gdje ti se dogodi materijalna steta cije placanje krivac zeli izbjeci, kada se dogodi smrtni slucaj ili kada krivac pokusava pobjeci sa mjesta nesrece nemam nista protiv nasilja. ukoliko sam ne zastitis svoju "investiciju" to nece uciniti nitko drugi. medjutim, situacije u kojima se nije dogodilo nikakvo zlo ici rjesavati sakama da se vidi tko je tu "pravednik" smatram nepotrebnim i primitivnim. zamisli situaciju gdje nesto sasvim slucajno zajebes, i prema tebi krene covjek od 110 kila i jebe ti mater. pa dohvatiti ces prvi kamen, pepeljaru, bocu, letvu, pistolj ako ga imas, stajaznamstajos i gadjat ces ga u glavu. ili slucaj da tvoja zena nesto zajebe u prometu, opet se ne dogodi nikakvo zlo, i netko je prebije jer je to "jedini nacin da budala nauci". pa poludio bi nakon toga i ubio nekoga.
sad zamisli te iste scenarije gdje se nekome lijepo objasni kako i sto je ucinio krivo, obasni mu se da to moze tebe ili nekog drugog stajati zivota, i zamoli ga se lijepo da pazi na takve stvari.
ja ne znam sto je bilo u ovom slucaju, ali vidim kako svi ostali koji takodjer nisu prisustvovali dogadjaju "cestitaju", i vidim naslov teme iz kojeg citam jos neke stvari izmedju redova.
ne da mi se drzati ljudima prodike, neka svatko radi ono sto misli da je najpametnije, samo bi volio da ima malo vise kulture i civiliziranosti. ako je netko idiot, to nije opravdanje da i mi budemo idioti. stajaznam, napisao sam ono sto sam napisao jer mi je izgledalo skroz u kurcu citati kako je netko nekog prebio, pa kako moze doci po jos, i nakon toga dvadeset postova "bravo", "odlicno", "to majstore". ovo citaju razni ljudi i djeca koji ce tu kaubojstinu isprobati u praksi prvom prilikom koja im se ukaze. znas ono, motoristi daju djeci igracke, motoristi daju krv, motoristi zele skrenuti paznju na sebe u prometu i na cijelu prometnu kulturu, motoristi daju pare u dobrotvorne svrhe....to ne ide sa "motoristi se mlate sa drugim sudionicima u prometu zbog prometnog preksaja".
 
foggy said:
2Bandit: 1.6. na mostu Slobode :D

Aj sad lijepo objasni kaj je bilo...kaj je sve murja rekla...ko je kome davo pare...kaj je murja napisala u zapisniku i ko je sve koga zvao... :mrgreen: onak polako ti to objasni sa svim detaljima...i ne zaboravi...ipak sam sudski vještak za promet :mrgreen:
 
ovako: ja pogodio auto, ustao sa poda i u napadu bijesa udario vozaca u glavu, kada me bijes popustio ispricao sam se covjeku, stvarno mi je bilo zao i neugodno. nazvali smo policiju i ja sam nazvao staroga da ode do susjeda po kombi jer motor nije bio u voznom stanju, stari dolazi na mjesto nesrece (naravno kombi nije nabavio u panici), pita sta je bilo, ode do covjeka, i on mu se isprica u moje ime. napravio je gresku, mislio je da je krivnja automatski moja zbog neregistriranog vozila i obecaje covjeku popravak auta. na svu srecu dolazi policija i radi uvidaj. zovem matu za prikolicu, on salje taubija sa frendom i kombijem, ukrcavamo motor i idem doma. nakon 2-3 dana zove me covjek i trazi obecani popravak tj 500e prema njegovoj procjeni (za zadnji far i malo udubljen gepek na 25god starom mercedesu???) a ja sam odgovorio: gospodine vidimo se na sudu, ako se utvrdi moja krivnja ja cu vam platiti. prvo rociste je vec odradeno, izjavio je da me nije vidio, na rociste je dosao sa naocalama debelim ko blindirano staklo na papamobilu... u trenutku nesrece ih nije nosio... cak je iznjeo teoriju da sam ja sa vec ranije razbijenim motorom pao i podsklizao mu pod auto... tako da vidis o kojoj se razini kretenizma tu radi. u cemu je onda problem?
 
on tvrdi da je motor kada je on stao nakon sto je cuo udarac bio pod autom a motor je bio dobrih 20m iza auta. a rabijeni far i gepek objasnjava da je motor ruckom zapeo za to, makar je rupa na gepeku u visini 3 moja lezeca motora i ja dan danas imam zapiknut komad njegovog zmigavca u ljevom faru (motor je na ljevi bok sletio).
 
foggy said:
on tvrdi da je motor kada je on stao nakon sto je cuo udarac bio pod autom a motor je bio dobrih 20m iza auta. a rabijeni far i gepek objasnjava da je motor ruckom zapeo za to, makar je rupa na gepeku u visini 3 moja lezeca motora i ja dan danas imam zapiknut komad njegovog zmigavca u ljevom faru (motor je na ljevi bok sletio).

nisam bas najbolje shvatio.... ti si se zabio u njega od straga? kako i zasto? kojom brzinom si vozio?
 
foggy said:
stigao sam jeep na prvom semaforu, zablokirao ga motorom, sisao dole i zamolio covjeka da stane i priceka policiju na sto je on gurnuo moj sminkerski R1 autom i pokupio par karbonskih rukavica u glavu, uzeo sam mu kljuceve od auta i odnjeo ih decku kojeg je srusio s motora ...
ahahhahaha....zakon!!!! :mrgreen:
 
Robi HMC said:
zamisli situaciju gdje nesto sasvim slucajno zajebes, i prema tebi krene covjek od 110 kila i jebe ti mater. pa dohvatiti ces prvi kamen, pepeljaru, bocu, letvu, pistolj ako ga imas, stajaznamstajos i gadjat ces ga u glavu.

TO SI TI REKAO NAKON STO SAM JA PAR POSTOVA RANIJE REKAO OVO..


Ako si kriv za nesto, pogotovo ako dovedes tudji zivot direktno u opasnost, mislim da si duzan toj osobi barem oprosti.

Ako se ne ispricas, nego si jos i bahat.... Gle...
 
Komplicirana situacija definitivno u kojoj smo se svi bar jednom našli.. da nas netko ugrozi ili do jaja iznervira u prometu.
Ništa ne kažem, svatko može pogriješiti i svatko može imati loš dan, ali očekujem od osobe koja me ugrozi da pokaže bar neki znak da mu je krivo i da razumije da je svojom idiotarijom ugrozio mene, sebe, druge..
Barem toliko malo tražim..
Ako naprotiv osoba ne shaća težinu svojih postupaka, to me ljuti al ako je sve ostalo na tome da se sranje samo moglo desiti.. pustit ču ga na miru.
No pak ako je osoba skrivila štetu ili me povrijedila, želim namiru, i to u smislu para, od toga da ga mlatim si neču baš popravit motor niti platit troškove lječenja.
Ako stane ima regu i osiguranje, suradjuje i opčenito je kulturno i normalno biće, opet super.
Ako pokuša bježat, a ja mogu za njim, ako ga ulovim i ako pokušava spriječiti moju namjeru da ga zadržim, legitimiram i pozovem policiju (znači traži nevolje), neka bude spreman na ogromnu količinu sranja u kojima će se naći iznimno brzo.. neću mu govorit dva puta i bojim se da će mu se nešto slomiti i da će se povrijediti.. i tu nema iznimke, 60 ili 110 kg. kaciga ili ne kaciga isto mu dodje.. ja sam sadista ;) radit ću polako, sa smjeskom na licu i pokušavati mu objasniti da drugi put nesmije tako ;)

Al inače sam protiv nasilja, i ako vidim da netko drugog tuće, pokušati ću to zaustaviti i potaknuti razgovor i nalaženje mirnog rješenja !!! :mrgreen:
 
foggy said:
scena prije 3god na Jarunu: moja 2 frenda (inace ovadva su jebeni vozaci, crossere voze): jedan se vozio na biciklu a drugi kraj njega lagano na motoru, doletava auto kog glavnog ulaza i rusi ovoga na biciklu, ovaj na motoru stane da pomogne frendu, auto pocne bjezat, to vide 2 motorista sa strane, stizu auto, doslovno u voznji izvlace vozaca auta kroz prozor i sljedi batinjanje koje je kaze frend videno samo u action movies :mrgreen: dolazi policija, pita jeli bilo obracuna, nitko od tridesetak svjedoka nista nije vidjelo :mrgreen: vozac auta napuhao dosta promila, ispalo da je uzeo tati auto i da ima 17 god...

Zaaaakon!!! :banana:
 
2 Robi: ja sam bio u prekrsaju i vozio sredinom zute trake za autobuse na mostu slobode, brzine se ne sjecam tocne ali nije bila puno brza od kolone u ljevoj traci koju sam obilazio, vozac mercedesa se odlucio isto tako progurati i naglo je izletio pred mene pa sam mu ja usao u gepek, tj zadnji desni cosak
 
evo nek idan sam isao neregistriranim motorom do benzinske (da imam za ponedjelak otici na registraciju) i zena mi sa jebenim labelom u cvaljama oduzme prednost, ja se jedva snadem na novom motoru, nekako prikocim i predem u drugu traku (ajde, nije bilo nikoga..) i onda me je cudno gledalo 10 ljudi kad sam joj se derao da je "kuja sakata!"
znam, ja bi ibo kriv jer sam isao na cestu sa neregistriranim motorom..
ali zenska ni da mahne kao ono "sry" na brzinu... ne, okrene glavu na drugu stranu.
dao bog da joj muz tako okrenuo kad mu legla u krevet...

i sad se sojecam glupo sto sam tako reagorao (sad mi je smijesno sto sam joj rekao.. uocpe neznam di sam tu recenicu izvukao)... jednostavno se treba smiriti ni nastaviti svojim putem.


jedno mi je neki frajer na motoru uletio i skoro sam g apobrao... naravno kocio sam i potrubio (bio sam u autu tako da osim sto bi on bio kriv bi i gadno zavrsio).. da bi mi on na to zablokirao put i poceo se nesto prijetiti i silaziti sa motora... i kod toga m ije cudno:
-on bi ibo kriv da je doslo do nesrece
-da je doslo do nesrece zavrsio bi u bolnici
-on bi placao stetu
-ja sam u autu od 1200 kila sa nogom na gasu.. od kud mu ideja zabolkriati mi put i derati se "ubiti cu te, razbiti cu te!!!"

:confused2:,


opet kazem, nista nije vrijendo zivca, svade, tucnjave i ostaloga... trebamo svi ostati dobre volje i nekako se dogovoriti..
 
2Gordan: ti bi u ovom slucaju platio samo kaznu za neregan motor, a i iz toga bi se mogao lako izvuci (naravno ako se utvrdi da je zena kriva) a njezina polica bi ti platila stetu na motoru