Yamaha XTZ750 Super Tenere

Evo moja Yamaha ST, 1996 godište i 53.000km:
img1012.jpg
 
Neču da se zajebavam sa tim flekama, jer nemam ni znanja, ni volje,a pogotovo ne živaca. Ako če to da se ponavlja, vozim motor kod mehaničara, pa neka on pogleda i popravi! Želim imati ispravan i pouzdan motor, pa makar bio star 15 godina. Što se tih jebenih fleka tiče, totalna sam picajzla i popizdim kad vidim neku fleku ili makar kap ulja. Uvjek sam govorio, da avto ili motor mora biti pouzdan toliko, pa da mi se u usred noči digne kuratz, i odlučim da se vozim do Španjolske, ima da ide bez problema. A ne da mi negdje rikne u nekoj vukojebini!

Nego, u bliskoj budučnosti planiram da napravim jednodnevni trip do Vojnića ( Petrova Gora ) gdje sam 88/89 služio JNA. Želim, da obidjem bivši vojni objekat ( radio relejni objekat na Petrovoj Gori ), spomenik na gori i gostionu, koja se zove Lovačka kuča Muljava. Gledao sam na netu i sve je novo, tako da ne mogu ni da prepoznam. Ako bi koga zanimalo, da se pridruži taj dan, da se upoznamo, popijemo piče zajedno itd... možemo, da se dogovorimo!?

 
83120033 said:
Nego, u bliskoj budučnosti planiram da napravim jednodnevni trip do Vojnića ( Petrova Gora ) gdje sam 88/89 služio JNA. Želim, da obidjem bivši vojni objekat ( radio relejni objekat na Petrovoj Gori ), spomenik na gori i gostionu, koja se zove Lovačka kuča Muljava. Gledao sam na netu i sve je novo, tako da ne mogu ni da prepoznam. Ako bi koga zanimalo, da se pridruži taj dan, da se upoznamo, popijemo piče zajedno itd... možemo, da se dogovorimo!?

Pa kad odlučiš koji dan ćeš ići, stavi u temu, već će netko naletit! (y)
 
odlično ak oces daj jebote dodi u petrinju ovaj vikend ti je moto susret bit ce preejebeno pa se mozemo druzit a  sto se tice ja sam ti za svaki vikend osim ak budem dezuran na policiji.
 
Ovaj vikend ne mogu, jer imam neke obaveze i još na TV kažu, da če biti kiše. Inače javim, kad ču doči u CRO. Pre nekoliko dana sam bio na benzinskoj i vidim, da mi troši 6,4l. Zadovoljan! Još uvjek se privikavam na motor, tako da možda če potrošnja biti kasnije i manja. Kad god dodjem s vožnje par kapi ulja ili šta več ispod motora. Danas sam slikao pa da vidite koji je to k...!
img0069.jpg
 
Mjerio sam i ulje i sve OK! Neko na SLO forumu kaže, da mu kapa več 20 godina, pa ništa. I ja mislim, da situacija nije kritična, pa da bih morao hitno kod mehaničara! Za sad sam mišljenja da se vozim i ako bude kao što je sad, kraj sezone idem kod mehaničara i sredim to! Ne razumijem se ja u motore, tako da ni ne znam šta je ono ispod, gdje je kap ulja!?
 
makazica said:
Kaj to slini na kučištu anlasera?

M.
Vjerojatno, ali ne mora biti. Mozda se slijeva odozgo negdje.
 
vec sam bio objasnio od kuda slini i kak se rjesava al ocito se NEzna citati  :cool:
 
cini se da je potrebno skinuti anlaser i promijeniti o ring na dijelu anlasera koji ulazi u blok motora.... 8)
 
Isto je rekao meni neki tip, koji se malo za hobi bavi popravljanjem motora! Kaže da nema panike!
 
Ma i meni malo slini, niš strašno.Vratio se sa puta po Bosni.Potošnja zadovoljavajučih 6-7lit (y)
 
Juče išao na benzinsku pumpu. Napravio 329km i u tank išlo 18,35l. Po mom izračunu 5,5l/100km! Vrlo zadovoljan! Zanima me koliko vi terate svoje makine, jer ja po avtoputu pičim 120km/h. Više od 140km/h mi je več totalno neugodno, jer je vjetar prejak a i imam osječaj da če da me odnese u 3PM... :mrgreen: Možda zbog zadnjeg GIVI-ja?