Z 750-tema za sve Ŕtovatelje malog zeca

Ekipica,prije par dana sam kako mi se cini iz podrucja kvacila cuo zvuk koji nije nalik na neko grebanje ili drobljenje metala vec kao klik-klik-klik koje se nekad cuje na hladno a nekad samo kad se motor upali i kad se recimo vozi i stane zvuka nema vise. Zanima me da li je netko upcenito imao situaciju sa tim klikanjem u masini...
 
Ekipa bok
Trebam pomoc
Nakon sto sam imao dva zeca z750 jedan je bio 2008 a drugi 2007 godina
Jucer sam prvi put probao starog zeca (2005) godina sa 60000km i akrapovic auspuhom.
Ukratko razocaran sam da je tolika razlika.

Ono sto sam osjetio
Puno je slabiji na ubrzanju i meduubrzanju
Velike vibracije poslije 7000 okretaja
Kocnice uzas
Mekan pluta nekako
Kvacilo visoko lovi kao da je gotovo

Da li sam ja vozio razjebani primjerak ili je stvarno tolika razlika?
Pogotovo u snazi?
Kao da je 20% slabiji stari model a zapravo ima vise ks i akrapovic auspuh????
 
Cudno jedino za mashinu, jer je na papiru nesto jaca, ovo ostalo je poznato od prije
 
Stari ide u pravilu malo jače....euro norma nije ista. Kočnice su tu negdje, isto sranje, pomak su napravili s ovjesom.
 
Moj zadnji z750 2007 imao je pletene lajtunge i bas je fino grizao. Zbog toga vjerovatno osjetim razliku i to je ok
Ali kazem taj stari zec dosta slabije ide a ja to nisam ocekivao. Zato vas reko idem pitat.
Vjerovatno je ovaj los iz nekog razloga
Mada je jako fino radio bez ikakvih cudnih zvukova
 
Možda je taj stariji bio varijanta sa 95 ili 98ks. Znam da je frend imal 2006 sa tom manjom snagom i bila je razlika naspram mog od 110ks.
Ja sam svog kupil 2007,sad ima 83+tk i je gnjecav je ko da je nekaj odŔarafljeno, pletena crijeva ali su i dalje brenze kilave... Jedino imam filing da kad sam stavio ralicu da je manje gnjecav. Probal sam skidati i stavljati tu ralicu i meni je stabilniji s njom. Imamo joŔ par motora doma i svi se mogu kad ih pritisneŔ na nogara pomaknuti u zavoj, a ze je ko da sjediŔ na klupi u parku. BaŔ onak, kravica.
 
  • Like
Reactions: Hrvoje-Bj
Možda je taj stariji bio varijanta sa 95 ili 98ks. Znam da je frend imal 2006 sa tom manjom snagom i bila je razlika naspram mog od 110ks.
Ja sam svog kupil 2007,sad ima 83+tk i je gnjecav je ko da je nekaj odŔarafljeno, pletena crijeva ali su i dalje brenze kilave... Jedino imam filing da kad sam stavio ralicu da je manje gnjecav. Probal sam skidati i stavljati tu ralicu i meni je stabilniji s njom. Imamo joŔ par motora doma i svi se mogu kad ih pritisneŔ na nogara pomaknuti u zavoj, a ze je ko da sjediŔ na klupi u parku. BaŔ onak, kravica.
E vidis to nisam znao da ima i slabijih verzija.
Gledao sam prometnu ali ne sjecam se sta je pisalo za kilowatešŸ˜”
 
Prodajem od kolege stvarno dobar Z750 2007 sa 42tkm 4200eur,zainteresirani na pp
 

Attachments

  • IMG_20230718_192413.jpg
    IMG_20230718_192413.jpg
    2.1 MB · Views: 0
Ekipa bok
Trebam pomoc
Nakon sto sam imao dva zeca z750 jedan je bio 2008 a drugi 2007 godina
Jucer sam prvi put probao starog zeca (2005) godina sa 60000km i akrapovic auspuhom.
Ukratko razocaran sam da je tolika razlika.

Ono sto sam osjetio
Puno je slabiji na ubrzanju i meduubrzanju
Velike vibracije poslije 7000 okretaja
Kocnice uzas
Mekan pluta nekako
Kvacilo visoko lovi kao da je gotovo

Da li sam ja vozio razjebani primjerak ili je stvarno tolika razlika?
Pogotovo u snazi?
Kao da je 20% slabiji stari model a zapravo ima vise ks i akrapovic auspuh????
Stariji je nasljedija neke komponente ovjesa i kočnice od ZR-7 ako se ne varam i očajne su,na novijem je to puno bolje rijeŔeno,pogotovo ovjes...
Å ta se tiče snage moguće da je fake akrap pa umisto da dobije par ks on izgubi 10-15 ks šŸ¤”
Dale je ima Horneta 600 sa fake akrapom a ja san ima istog sa originalom,nevjerovatna je razlika u snazi i iskoristivosti motora šŸ‘

P.S. Noviji ima par Nm viÅ”e tako da je malo iskoristiviji iz "nule" šŸ‘
 
  • Like
Reactions: Hrvoje-Bj
Možda je taj stariji bio varijanta sa 95 ili 98ks. Znam da je frend imal 2006 sa tom manjom snagom i bila je razlika naspram mog od 110ks.
Ja sam svog kupil 2007,sad ima 83+tk i je gnjecav je ko da je nekaj odŔarafljeno, pletena crijeva ali su i dalje brenze kilave... Jedino imam filing da kad sam stavio ralicu da je manje gnjecav. Probal sam skidati i stavljati tu ralicu i meni je stabilniji s njom. Imamo joŔ par motora doma i svi se mogu kad ih pritisneŔ na nogara pomaknuti u zavoj, a ze je ko da sjediŔ na klupi u parku. BaŔ onak, kravica.
Jos ga imas ? Sjecam ga se jos iz Pule kad si hodao sa Å”ljemom na glavi šŸ¤£
 
  • Like
Reactions: kosta
starijem zecu najmanje treba auspuh i te neke điđe miđe kao ručke, migavci,ralice :ROFLMAO: Å”to obično svi kinđure. Za isti novac ili manji se sredi.
Bio kod mene doŔa taj stariji, auspuh Leo gp za noviji, ajme majko, tutnji, ko da ideŔ trista,leluja i mijeŔa guiscom, neudobno.
Dobar do birtije samo.
Vraćeno gore standard dimnjak onaj, milina finije povlači od lera. Čak izbačen i onaj KN, stavljena od Mieve standard.
Svećice prvo standard, a tak osrednje, i kad su stavljene iridijumke bila jako velika razlika u nižim režimima do kraja, smooth i ko da ima svih 110 konjeva.
Zadnji amortizer odvidan i komplet bačen u kantu. PaŔe od svačega, nabavilo se za smjeŔne novce od ninje 636, a i nisu neŔto ni skupi do 100-150eu.
E onda nema mijeŔanja guzice, skakanja itd, umiri to cijeli motor, udobnost poslije toga da ne pričam. Izgubi se epitet najneudobnijeg motora.
Za prednje vile ima rijeŔenje- opruge i joŔ par stvari, ali s zadnjom amortizacijom je bolje puno sad i prednji kraj. Kočnice, nisu neke, možda bolje pločice, trw mu izgleda paŔu.
Koliko taj motor ima km? eto neŔto preko 100tkm, dal troŔi ulje? ne. Dal se sad da snjim sada odvalit dulje putovanje bez bolova, naravno. Model s poluoklopom znači S.
 
  • Like
Reactions: Feis123
Kada sam 2006 kupovao novi z kod Čmelara u PŽ i nakon 1000km doÅ”ao na prvi servis odmah mi je rekao da motor dolazi sa 98ks. Navodno zbog nekih normi u Njemačkoj.
Spojio Kawasaki lap top i kaže: Sad ga otvaramo na 110ks.
Motor letio, ostalo je poznato
 
Pozdrav ekipa,vjerovatno nije mjesto za pitat ali...trebao bi retrovizore za z 750 i db killer za akrapovica za tehnicki,pa eto ako netko ima da bi posudio ili iznajmio na jedan dan bio bi zahvalan...
 
Ekipa iz zagreba i okolice pozna neko ovaj motor?


Cudno mi je to s bojom poklopca ventila i crnim cilindrima
Znam da nije to tako dolazilo
 
Meni su cudne prednje vilice

Ili su sa starijeg Z1000 ili s kakve Ninje 636