zongshen 200 gy2 sm

Jučer smo očistili šinu i filter goriva ispod špine.
Bilo je nešto malo prljavštine unutra i probao sam ić ravnicu od 500-600m pun gas 2 puta i nije se ugasio, navečer oko 8 sati pa nisam stigao ić dalji djir a i rezervoar mi je bio skoro prazan. Danas pada kiša i dok ne bude sunca i neki dalji djir necu moc reć dojmove. :mrgreen:
 
odpali mi oni sarafi ispod bravice sta ju drže fiksu pas mater kinesku sad mi sva struja ne radi :yikes:
Bit ce zajebancije za nac druge sarafe i zasarafit kroz onih 0.1mm slobodnog prostora htio sam ga benzinom zapalit :nasilni: :chainsaw: :censored:
 
bravica je na mjestu ali je nesto oslo u 3.
Kad dam kontakt ne radi uopće struja a kad ga upalim na kurblu proradi svjetlo, i zmigavac jedva da svjetli u leru tek kad mu dam gasa pocne radit kako treba i svjetlu se poveća jačina malo...  :nasilni:
 
jucer sam mjenjao zarulju, crklo mi kratko svijetlo.
kak sam micao far (i odlozio ga na prvi blatobran) tak se izvukla pozicija.
i tak ja stavim novu zarulju, probam sve ok, vratim far i poslije kada sam sjeo na njega vidim da mi je pozicija vani. odnosno na pol je vani, al se jos drzi unutra.
i ja to sa prstom malo poguram malo unutra i sve ok.
danas skuzim da je skroz vani.
visi pozicija na zici.
zguram nazad unutra, do kraja i tak sad stoji.
zanima me jel je to tak ok, samo se zagura i to bi se trebalo drzat, ili je postojao kakav osigurac gore, pa da mi je to palo, a nisam skuzio.
sad imam samo onu spuzvicu koja drzi zarulju na mjestu.

i da pitam, jel ima netko za prodati one drzace koji se namontiraju na volan, pa se u njih sarafe stitnici za ruke?
stitnike imam (orig od zongija) ali nemam te drzace.
 
doslo vrijeme (kn) za gume.
zovem surinu i kazem samo dimenzije, taj i taj motor i da mi nade neke gume.
ima samo bridgestone (ne znam koje) u paru tih dimenzija.
prva cca 500kn, zadnja 700+kn.
1200kn za dvije gume.
i pita me jel trebam unutarnje gume?
i posto ja ne znam odgovoriti (a ni teta s kojom sam pricao), pitam vas?
jel nemaju motori kao i auti, gume bez zracnica?
odnosno, jel ima zongi zracnice ili ne?
jel mi trebaju zracnice?
ako mi trebaju, mogu li iskoristiti postojece?

savina mc7 ima samo prva i dode (ne znam tocno) 380kn.
u auto kresi save mc7 imaju, i obadvije dodu oko 900kn.
ali sam zapamtio da je prva guma u autokresi jeftinija cca 60kn nego kod surine.
imaju i vulkanizera. negdje na staroj samoborskoj.
znaci da sve narucujem kod vulkanizera, i on to ima po istoj cijeni.
i zovem danas tog vulkanizera da vidim kad mogu doc, da narucim gume, da vidim koliko ce me to doc sa postavljanjem, da se dogovorim.
i zovem u 4 ili 5 navrata, od 11 do 15 sati i nitko se ne javlja. a radno vrijeme im je od 7-21.
kakva je to firma gdje se ne javljaju na telefone?

gdje mogu nazvati, dogovoriti se za te i te gume (koje mi ponudi, pa da odlucim, vjerovatno sava radi cijene), kad da dodem sa motorom da mi oni to promjene, balansiraju, sta vec treba, da pljatim i vozim?
mogu dobit kakav link?
zelim kompletnu uslugu, a ne da donesem kotace.
 
pa gledaj da je guma tubeless, a i felga ako podrzava tubeless.
ja sam na svom zongiju imao unutarnju gumu, dok na apriliji nema.
 
Trebaš zračnicu (unutarnju) - obavezno zemi i novu zračnicu (šlauh, šlauf...) kad kupuješ novu gumu.

Rupe od žbica baš ne drže zrak najbolje :)



Fera said:
doslo vrijeme (kn) za gume.
zovem surinu i kazem samo dimenzije, taj i taj motor i da mi nade neke gume.
ima samo bridgestone (ne znam koje) u paru tih dimenzija.
prva cca 500kn, zadnja 700+kn.
1200kn za dvije gume.
i pita me jel trebam unutarnje gume?
i posto ja ne znam odgovoriti (a ni teta s kojom sam pricao), pitam vas?
jel nemaju motori kao i auti, gume bez zracnica?
odnosno, jel ima zongi zracnice ili ne?
jel mi trebaju zracnice?
ako mi trebaju, mogu li iskoristiti postojece?

savina mc7 ima samo prva i dode (ne znam tocno) 380kn.
u auto kresi save mc7 imaju, i obadvije dodu oko 900kn.
ali sam zapamtio da je prva guma u autokresi jeftinija cca 60kn nego kod surine.
imaju i vulkanizera. negdje na staroj samoborskoj.
znaci da sve narucujem kod vulkanizera, i on to ima po istoj cijeni.
i zovem danas tog vulkanizera da vidim kad mogu doc, da narucim gume, da vidim koliko ce me to doc sa postavljanjem, da se dogovorim.
i zovem u 4 ili 5 navrata, od 11 do 15 sati i nitko se ne javlja. a radno vrijeme im je od 7-21.
kakva je to firma gdje se ne javljaju na telefone?

gdje mogu nazvati, dogovoriti se za te i te gume (koje mi ponudi, pa da odlucim, vjerovatno sava radi cijene), kad da dodem sa motorom da mi oni to promjene, balansiraju, sta vec treba, da pljatim i vozim?
mogu dobit kakav link?
zelim kompletnu uslugu, a ne da donesem kotace.
 
rijesio gume.
prva mc 7, zadnja diamonds (mc 28?).
zadnja je malo manja, 80 profil, umijesto 90.
otisao sam kod gorickog.
lik je skinuo gume, odpeljao ih autom kod vulkanizera, vratio, balansirao i sada su na motoru.
cifre su slijedece:
prva 300 i sitno, zadnja 520, + vulkanizer + ruke: sve zajedno 980kn.
racun nisam dobio nikakav. niti od guma.
zracnice nije mjenjao, kaze da nije potrebno, jer su ove koje imam ko nove.
uglavnom, ja zadovoljan.
goricki je ok lik.
kaj bum trebao, ici cu tamo.
 
prvi problemi.
kurblam i ne pali.
promjenim svjecicu, kurblam, ne pali..
idem provjeriti i vidim da ne baca iskru.

kakav je to kvar i koliko to kosta?
odmah da kazem da trazim majstora da dode i to popravi.
lokacija jarun.
znaci trazim nekoga ko ce doc, pogledat, ustvrdit kvar, nabavit dio koji treba i to slozit.
i treba imat alat za to.
mislim imam i ja set alata sta ide uz motor, + par sarafcigera, kombinirke i te stvari, ali ako jos kaj treba, da ne sfali alata...

 
Fera said:
prvi problemi.
kurblam i ne pali.
promjenim svjecicu, kurblam, ne pali..
idem provjeriti i vidim da ne baca iskru.

kakav je to kvar i koliko to kosta?
odmah da kazem da trazim majstora da dode i to popravi.
lokacija jarun.
znaci trazim nekoga ko ce doc, pogledat, ustvrdit kvar, nabavit dio koji treba i to slozit.
i treba imat alat za to.
mislim imam i ja set alata sta ide uz motor, + par sarafcigera, kombinirke i te stvari, ali ako jos kaj treba, da ne sfali alata...

Na mom je trebalo promijeniti kabel i lulu od svjećice kad sam imao sličan problem. Kupio sam neki random kabel i lulicu u Metalija autu.
 
Frendu je krepo motor. Tj ne radi dobro. Motor pali na zub, al kad ode u višlje okretaje ko da mu nešto odsjece struju i kad skinemo svječicu nekako je "slaba" iskra na njoj. Kupili smo novu, podesili zazor i opet isto. Također smo sve konektore pregledali i premjerili sve žice da nije neka pukla negdje. Ne znam do ceg bi još to moglo bit pa ak netko ima savjet neki kaj da probamo?
 
cdi?
Nisam neki stručnjak mehaničar...
Meni isto zna koji put zaštekat na višim okretajima. Kad preletim preko neke grbe na cesti u 5. preko 100 na sta A čistio sam filter goriva i karburator.
 
soljan said:
Frendu je krepo motor. Tj ne radi dobro. Motor pali na zub, al kad ode u višlje okretaje ko da mu nešto odsjece struju i kad skinemo svječicu nekako je "slaba" iskra na njoj. Kupili smo novu, podesili zazor i opet isto. Također smo sve konektore pregledali i premjerili sve žice da nije neka pukla negdje. Ne znam do ceg bi još to moglo bit pa ak netko ima savjet neki kaj da probamo?
vidis da je covjek gore napisao da je imao problema sa lulicom,daj nju probajte zamjenit (y)
 
eto i mene  8)
situacija je slijedeca:
zongi je kod gorickog, ustanovio je da je stator crko.
ja zvao sve zive i nitko to nemre premotat.
moram nabaviti drugi stator.
kopam po intenetu u potrazi sa statorom.
razgovaram sa kinezima i sa amerima i sa australcima, pisem svim dilerima koje mogu naci.
evo, danas mi se javio lik iz louisiane da ima na stock-u stator za mene :D
ako ce sve biti u redu, to bi trebalo stici brzo.
i ostati ce par dana za voznju jos prije snijega  :)
 
Fera said:
eto i mene  8)
situacija je slijedeca:
zongi je kod gorickog, ustanovio je da je stator crko.
ja zvao sve zive i nitko to nemre premotat.
moram nabaviti drugi stator.
kopam po intenetu u potrazi sa statorom.
razgovaram sa kinezima i sa amerima i sa australcima, pisem svim dilerima koje mogu naci.
evo, danas mi se javio lik iz louisiane da ima na stock-u stator za mene :D
ako ce sve biti u redu, to bi trebalo stici brzo.
i ostati ce par dana za voznju jos prije snijega  :)

www.njuskalo.hr/moto-agregati/paljenje-namotaji-atv-kros-motore-dr-akcija-01.04.2013-oglas-7300638
 
zvao sam ovo sa njuskala i covjek je trazio da mu posaljem sliku statora na mail.
poslao sam mu jucer i nema odgovora.
u meduvremenu sam kupio (upravo sam platio) stator u illinois-u, USA,  i cekam da mi posalje.
nadam se da ce doci brzo.
i onda  :021:
8)