Bmw sasija

Ako si vlasnik BMW-a vjerujem da nema razloga da ti u servisu ne daju povijest tvojeg vozila. Ta usluga možda košta, ali to je u redu. Oni ti ne mogu znati ako je nešto rađeno izvan servisne mreže. Neke podatke ima policija, carina neke osiguravajuće kuće.
Imaš i neke tvrtke na internetu koje dostupaju tim podacima kao npr: https://www.carvertical.com/hr, ne znam na što ciljaš pa pogledaj što ti od toga odgovara.
Pitaj ranije vlasnike.....
 
Kazu mi u servisu u tomicu da mi treba privolu dati bivsi vlasnik ( koji mi neda ) . A ja kao sadasnji vlasnik nemam pravo vidjeti zbog gdpr-a kaze. Ugl. Na motoru pise 6000 a ja sam na jednom nalogu vidio da su u 12 mj radeni zmigavci i upisano je 9000. Dali imam pravo traziti novce nazad? Jer moze izgubiti garanciju. A ja kad cu prodavati moze covjek isto provjeriti i ja u zatvor ni kriv ni duzan..
 
Kazu mi u servisu u tomicu da mi treba privolu dati bivsi vlasnik ( koji mi neda ) . A ja kao sadasnji vlasnik nemam pravo vidjeti zbog gdpr-a kaze. Ugl. Na motoru pise 6000 a ja sam na jednom nalogu vidio da su u 12 mj radeni zmigavci i upisano je 9000. Dali imam pravo traziti novce nazad? Jer moze izgubiti garanciju. A ja kad cu prodavati moze covjek isto provjeriti i ja u zatvor ni kriv ni duzan..

Pošalji mail drito u BMW Motorrad, i objasni situaciju.
 
To je zanemariva razlika u km, tu nešto smrdi.🤔
 
Sve je moguce u teoriji ali kad ti prosli vlasnik ne da privolu onda je tesko moguce.😄
Mala je razlika, ako je uvoz moguce da su muljali tih par tisuca zbog toga. To ne bi trebao biti problem.
 
  • Like
Reactions: biker4life
Nazalost, ne rade pretjerano brzo, ali ja bih taj Tomicev odgovor prijavio Agenciji za zastitu osobnih podataka.
Gdpr je zajeban, ali ti ovdje imas jak pravni osnov za pribavu tih podataka.
Cl. 6. Gdpra definira osnove po kojima ce se odredena obrada podataka smatrati zakonitom.
Jedna od tih osnova, navedena u 6.1.f, je legitimni interes.
Ukratko, tu se mora usporediti vasa dva prava, tvoje pravo na te informacije i pravo bivseg vlasnika na privatnost. Ovdje definitivno preteze tvoje pravo na zastitu od kaznenog djela prevare i financijske stete povezane s njom u odnosu na njegovo da se ne zna kad je i na kojim km radio servise. Ne trazis pristup njegovim osjetljivim podacima, iskljucivo minimalnim potrebnim da utvrdis potencijalnu stetu. A to su u ovom slucaju njegovo ime(to znas i ako ti ga bmw ne da) i trenuci u kojima je radio servis na motoru.
Doduse, malo ta ocjena ovisi i o tvojim indicijama za tu prevaru, ali ako nisi bas iz cista mira, 5 godina nakon kupnje ustao tim zahtjevom, svakako si jaci od njega.
 
Motor je 2022.nije nikad bio na tehnickom. Kazu mi da je prakticki nemoguce skinut kilometre na novom gs-u. I nije mi iskreno uopce palo napamet da bi netko to radio. Zato se i dalje nadam da je ljudska greska. Jel ima neko iskustva sa upisivanjem kilometara u tomicu. Jel ih se upisuje rucno, ili kompjuter ucita podatke s motora u nalog? Motor je top, kupio bi ga i da ima 15000.Problem je u tome sto sutra da mi ode masina, odem na garanciju nece priznat jer ne pase kilometraza, i moguce da sam u kaznenom djelu.
 
Motor je 2022.nije nikad bio na tehnickom. Kazu mi da je prakticki nemoguce skinut kilometre na novom gs-u. I nije mi iskreno uopce palo napamet da bi netko to radio. Zato se i dalje nadam da je ljudska greska. Jel ima neko iskustva sa upisivanjem kilometara u tomicu. Jel ih se upisuje rucno, ili kompjuter ucita podatke s motora u nalog? Motor je top, kupio bi ga i da ima 15000.Problem je u tome sto sutra da mi ode masina, odem na garanciju nece priznat jer ne pase kilometraza, i moguce da sam u kaznenom djelu.

ovo si već dva puta spomenuo...
kod nas GS voze ljudi koji se pretjerano ne opterečuju time, jer da da, nebi ga ni imali s čime kupiti... :ROFLMAO: neznam jeli i kod vas tako, očito nije

kupio si ga u dobroj vjeri po sistemu viđeno kupljeno, ne vidim kako biš mogao odgovarati za nešto što je bilo prije tebe... realno onda bi 2/3 stanovnika išlo u zatvor... tipa svi ovi šta misle da njihov BMW 3, Audi A4/6/8 ili bilo koji Merc ima 15 godina i 180.000 km vozila baba po njemačkoj nedjeljom na plac...

samo opušteno, tisuća manje više... više mi je sumnjivo što bivši vlasnik ne želi dati privolu nego dal je netko pogriješio u radnom nalogu... da ne govorimo da ovdje vidim potencijalno novu forumsku debatu za naredno desetljeće, nakon resičara, tmaxa iduće veliko forumsko pitanje je zašto nema bajkerskog bratstva među vama bemvejašima... kako je to moguće
:mrgreen: