CF Moto

Moze li mi netko reći nešto više o problemima koje je imao ovaj motocikl vezanim za ECU kod određenih okretaja, kao i problemu filtera goriva koji je manji od mjesta za filter gdje motor zbog toga vuče zrak? Jeli to riješeno s ovim novim modelom Explorer? Radi se o modelima CF Moto 800MT Sport i Touring.
 
CF moto slična priča kao i SWM.
Nakrcan opremom, jeftin, a za 3-5 god. raspad.
Servis i mreža ok.
Fantic se uspio probiti u Zg, AJP krenuo..
FB Mondial jako slabo..

KTM za 12k €? Onda radije to.

Trebao sam za 1000€ više uzeti Fantic ili Beta, Aprilia nije bila dostupna..

Kia i Hyundai su uspjeli ali Daewoo je propao, Ssang Yong se povukao.
 
Pa u kvadovima dosta ubijaju, tak da bas sumnjam da budu nestali 😆
Evo u kz eksplozija kvadova, svaki 1.5 je cf moto 🤣
Baš svud ih dosta viđam 🤷🏻‍♂️
 
  • Like
Reactions: diesel power
Kvad je ok, stoji u šumi, iza štale. To se ne parkira ispred birtije.
Mislim, kopija nekvalitetnog austrijskog motora, će vrlo vjerovatno i sama biti nekvalitetna.
Trebali su se držati kopiranja japanaca.
 
  • Like
Reactions: thommy and ODST
Kod istocnih susjeda su izgleda (uz Benelli, Voge, Moto Morini) jako popularni. Vrijeme ce pokazati.
 
Kvad je ok, stoji u šumi, iza štale. To se ne parkira ispred birtije.
Mislim, kopija nekvalitetnog austrijskog motora, će vrlo vjerovatno i sama biti nekvalitetna.
Trebali su se držati kopiranja japanaca.
Dobro napisano, ako vec kopiras onda kopiraj najbolje 👍
 
20230815_160437[1].jpg
 
  • Like
Reactions: pikacu79
eto da nešto napišem u vezi CF 800 touring,pošto sam vlasnik od 6 miseca,3000 km do sada,vožen makadamom,Velebitom,autoputom,gradom itd.Moje skromno iskustvo s motorima počinje tamo davnih 80 tih,apenci,14 najstice,15 najstice,elektronik,mz,jawa,cagiva,suzuki itd,kasnije maxi skuteri,piaggio itd...Ovaj motor sam kupio nakon godinu dana guglanja,čitanja recenzija,youtuba i pošto je hvaljen na sve strane odluka je pala.Znači ako odbacimo sve predrasude ovaj motor je odličan,za te novce nema bolje kupovine,nikakvih problema nema,vozi se ko mercedes e klase,udoban,odradio ture od 500 km bez umora,oprema što na GS košta dodatnih 10 k eura ovdje je u cijeni,istaknuo bi quick shifter,bliper,a naročito tempomat za koji sam mislio da je beskoristan,al vjerujte da dobro dođe u dugoj ruti.Motor ima dovoljno snage,velik je,nudi više nego konkurencija za manje para,moram spomenut jedini issue do sada,kod off road vožnje nakon povišenja temperature motora se pojavi MCU error,koji se makne nakon nekoliko minuta,poslije update na aplikaciji neki dan to je riješeno.Da sad ne spominjem da je ktm pogon,bosch elektronica,kayabin ovjes,juan kočnice,što su provjereno i kvalitetno ocjenjeni prozvođači .Svaki vlasnik kupuje motor za svoje potrebe,tako da nema tu usporedbe koji je bolji,mladima če valjat RRovi,multistrade,panigale itd...osobno meni u mojim godinama (na pragu 50)nema bolje kupovine,s obzirom da ne želim dati 30 k eura za motor...Da i na kraju da spomenem ono jako bitno.tvornička garncija 5 godina,,,to za motor niko neće dat...
 
Evo uzeo ga danas da ga malo testiram,sve u svemu ok motoric,najprivlacnija garancija od 5g. sa neogranicenom kilometrazom,milion điđa miđa,ali nije mi to to,fali mu i snage pri nizim okretajima,treba ga drzat non stop na 5,5-6 okretaja,nekak mi se cini da to nije za touring motor,za duze sa tri kofera i suputnikom,ne sta se tice udobnosti,nego tipa masine...
 

Attachments

  • IMG_20231007_102210.jpg
    IMG_20231007_102210.jpg
    3.2 MB · Views: 0
  • IMG_20231007_101943.jpg
    IMG_20231007_101943.jpg
    2.7 MB · Views: 0
  • IMG_20231007_095149.jpg
    IMG_20231007_095149.jpg
    2.4 MB · Views: 0
  • IMG_20231007_095016.jpg
    IMG_20231007_095016.jpg
    3.6 MB · Views: 0
  • IMG_20231007_101952.jpg
    IMG_20231007_101952.jpg
    3.6 MB · Views: 0
  • IMG_20231007_102007.jpg
    IMG_20231007_102007.jpg
    1.5 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: zrakoplovac
...s obzirom da košta kao tracer 900,u ovom probanom paketu,bez kofera,explorer verzija,ipak je tracer 900 puno ozbiljniji i bolji motor
 
...dakle jedno soma ,soma i pol okretaja na traceru manje za istu brzinu
 
Zar nema 7 godina garancie?
 
cfmoto 800 je ktm 790 motor, malo je prigusen konjima kako bi imao vise okretnog momenta u sredini.
idi probat ktm 890 adv, ako ti nije mali.
 
cfmoto 800 je ktm 790 motor, malo je prigusen konjima kako bi imao vise okretnog momenta u sredini.
idi probat ktm 890 adv, ako ti nije mali.

Bas htio pitat jel to KTMova mashina. Nesto sitno po jutubu gledao te CF moto motore i nije me se dojmilo (a nisam gledao prezahtjevno). Je to vjerojanto nakvaliteniji kinez, ali i dalje kinez, neka rjesenja su upitna, naglasak je na dizajn i elektroniku koliko sam shvatio. Ajd, ovdje je motor od KTM-a sto je plus obzirom da je mogao biti i kineski :D, ali neka mehanicka rjesenja mi se nikako ne svidjaju (ne konkretno na ovom modelu jer nisam detaljno istrazivao nego par drugih modela koje sam vidio - npr, zadnja vilica na nakedu izgleda ko savijeni presani lim, ko zna kak je ostalo rijeseno).

Sve to lijepo i krasno i vozit ce neko vrijeme, pravi test je na malo vecem broju kilometara, a i podrska servisa i dijelova mi je nepoznanica pa bi u tom smislu mogao biti problem.


Ne znam, osobno nebi CF moto kupio, cjenovno je jeftiniji, ali nije neka ogromna razlika koju bi ipak bio spreman platit za "brand name" motor. Kao da je 30-40 % preskup da bi ga uopce razmatrao za kupovinu, a i tada samo kao drugi motor, nikako jedini, a za 2 motora ionako nemam potrebe pa je to vise filozofski zakljucak nego prakticni :D
 
Last edited: