2 T MANIJA

Možda bi ovo moglo koga zanimati: https://www.carthrottle.com/post/heres-a-modern-two-stroke-sports-bike-made-by-former-ferrari-engineers/

I kad sam već tu,da se pohvalim sa svojom zujalicom,Aprilia Red Rose Classic,jedan od rijetkih dvotaktnih choppera:
13495608_1077735828973387_6357034377506724128_o.jpg
 
To je 50 ccm, inace imaju u 125 ccm ugradjene agregate Rotax 123 ili 122. Lijep motoric.  (y)
 
enduro said:
To je 50 ccm, inace imaju u 125 ccm ugradjene agregate Rotax 123 ili 122. Lijep motoric.  (y)
Hvala :)
Da,moj je 50 ccm.Ima verzija od 50 ccm sa Minarelli mašinom i od 125 ccm sa Rotax mašinom.

Osim Aprilie,jedini dvotaktni chopperi koje znam su Gilera Eaglet 50, Cagiva Roadster 125 i Laverda Toledo 125,ne znam jel ima još koji.
 
felix312 said:
Ma momci svaka čast ali za mene je MZ ikona 2 takta.

MZ ima svojih kvaliteta, ali i mana, isto kao i svaki drugi motor. Ti stari motori sa zracnim hladjenjem i platinama su prevazidjeni novijom generacijom motora koji su imali nikasil u cilindru, hladjenje rashladnom tekucinom, ventil snage na ispuhu, elektronsko varijabilno paljenje, itd...
 
Ma to sigurno... Godine idu motori napreduju. Volim MZove i takve motor volim baš zbog razloga što se može sve popraviti s jednim odvijačem,2 ključa i izolir trakom. Baš sad jednog uređejem.
 
Ako ima netko od ekipe s iskustvom i dojmovima za Suzuki RG 500 (Gamma). Zanimalo bi me nesto vise tom motoru.....
 
Gamma je zvijer... Vozio sam je 2 puta motor leti. Mislim da je oko 80-90 konja na nekih možda 100kg. Samo eto dvotakt je pa nisu rijetkost kvarovi (kako čujem).
 
felix312 said:
Gamma je zvijer... Vozio sam je 2 puta motor leti. Mislim da je oko 80-90 konja na nekih možda 100kg. Samo eto dvotakt je pa nisu rijetkost kvarovi (kako čujem).

Jel to 100 kg sa masinom ili bez  :mrgreen:
 
haha bez masine bit ce, motor je oko 150kg ne 100, a o pouzdanosti ne bih.. em stara masina em promjenila vlasnika vise nego kurva na cosku vjerojatno.. ima primjeraka po 140ks na kotacu...
 
felix312 said:
Gamma je zvijer... Vozio sam je 2 puta motor leti. Mislim da je oko 80-90 konja na nekih možda 100kg. Samo eto dvotakt je pa nisu rijetkost kvarovi (kako čujem).

Da.... vjerujem da leti. Dovoljno je samo pogledati brojac okretaja......
 
Haha.. nemojte suditi bubam brojeve iz glave... Ali u svakom slučaju nemoj kupovat ako nemaš dobar set ključa i gedora. Ali stvarno što se tiče brzine nema se puno reć. Zmaj. Nećeš se posramiti niti jednog 4t
 
felix312 said:
Haha.. nemojte suditi bubam brojeve iz glave... Ali u svakom slučaju nemoj kupovat ako nemaš dobar set ključa i gedora. Ali stvarno što se tiče brzine nema se puno reć. Zmaj. Nećeš se posramiti niti jednog 4t

Vjerojatno je lutrija uopce naletjeti na dobar primjerak. Al sto jest, jest, jedna od ikona motosporta. Bilo bi lijepo imat jedan u garazi, iz “kategorije” 2 T.

Mislim da jedan prosjecni motor danasnjice ima vise elektronike i pomagala u sebi nego uopce bilo koji od motora iz tih godina.....
 
U svakom slučaju ako možeš nabaviti Gammu bilo bi fino za nedjeljom na kavicu hahahah. :021:

Ako je uzmeš obavezno slike  :wink:
 
prednji kraj treba obavezno mijenjat jer orginalni nije dorastao imalo zescoj voznji, makina sama Po sebi se dade lijepo ispeglat da ne razvija snagu pre nervozno I ima poprilicno tvornicki zanemarenih detalja glede dinamike fluida :mrgreen:
Problem je potrosnja I uz to ulje naravno, a to potkrepljuje cinjenica da gamma I'ma najvecu serijski ugradjenu pipicu goriva
 
Da ovo za gorivo haha. Uhradjuju cak i pumpe goriva da ga ne prifali na malo jace modificiranim motorima, no te malo doterane imaju vise ks na kotacu nego trkace 600ccm.

https://youtu.be/oEOGYI7wUlU

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 
ZP1993 said:
Možda bi ovo moglo koga zanimati: https://www.carthrottle.com/post/heres-a-modern-two-stroke-sports-bike-made-by-former-ferrari-engineers/

Prevec para za premalo muzike. Vise je u pitanju prestiz. Manja specificna snaga od RS-ke, ne znam kolko moze biti ciklistika bolja, sa zamjenskim laksim marmitama kod rs-ke, cca 20-30ak kg laksi motor  :neznam:
Ali zanimljivo  (y)
Puno zanimljivija opcija jest TSS RS500 kit, dva cilindra, 112hp, 500ccm i kit je radjen za sasiju od rs-ke  (y)