2 T MANIJA

Na onaj losiji cilindar,svejedno ces ga toliko morati brusiti,pusti Sip-a i njegovo olovo,nema on pojma...
 
confusedbikefan said:
Na onaj losiji cilindar,svejedno ces ga toliko morati brusiti,pusti Sip-a i njegovo olovo,nema on pojma...

Ma to sam i mislio...ako bih isao stanjiti klip, bojim se da bi stijenka ostala pretanka, pa onda skratiti karike...a pitaj boga kako bi se one stifte ponasale, jos bi ispale pa bi se karike zakrenule  :?

Cak su lezaj i bolcna isti kao i na apriliji  :wink:
 
Sip said:
Moze, ali padnu okretaji i ne ide dobro :(

zašto ?  :misli:  pa ak je dobro napravljen da se kanali poklapaju, malo veća zračnost,  nema skoro nikakve razlike, jedino piksa ne prenosi toplinu tolko dobro i ima malo više trenja, nešto brže se karike potroše (skoro pa zanemrivo)
 
fico_199 said:
zašto ?  :misli:  pa ak je dobro napravljen da se kanali poklapaju, malo veća zračnost,  nema skoro nikakve razlike, jedino piksa ne prenosi toplinu tolko dobro i ima malo više trenja, nešto brže se karike potroše (skoro pa zanemrivo)
piksa na rs 250?
ne s duplim ispušnim

boRRis imam ja od arizone neke klipove, s utokarenim gornjim prstenom od agrije, od gize, dobro se je ponašalo, i lakše se dolazi do prstena...mislim, u dućanu
 
yatasaki said:
piksa na rs 250?
ne s duplim ispušnim

boRRis imam ja od arizone neke klipove, s utokarenim gornjim prstenom od agrije, od gize, dobro se je ponašalo, i lakše se dolazi do prstena...mislim, u dućanu

Ma ovaj klip ce biti dobar, iskemijat cemo nesto, prilagoditi ga cilindru ili cilindar klipu. Nego, da li smeta sto fali onaj komad? Kaze mi Sip da to nema veze ako bude dobar zazor izmedju klipa i cilindra
 
@ crni . Nisam rekao servo motor neg njegova jedinica. Na klipu je jasno vidljivo da je previse garezi. Karike vec davno mrtve jer probija garez do dole

I nisi mi odg na pitanje gde si nasao podatak da mu treba tolko ulja

Milos @ Galaxy S3
 
boRRis929 said:
Ma ovaj klip ce biti dobar, iskemijat cemo nesto, prilagoditi ga cilindru ili cilindar klipu. Nego, da li smeta sto fali onaj komad? Kaze mi Sip da to nema veze ako bude dobar zazor izmedju klipa i cilindra
treba zalit glinamolom i grijat na 3500 stupnjeva (lokalno) i onda hladit tekućim dušikom 3 dana da se dobije prava struktura keramike i onda je to tu negdje ko nikasil
ili poslušaj sipa
 
yatasaki said:
piksa na rs 250?
ne s duplim ispušnim

boRRis imam ja od arizone neke klipove, s utokarenim gornjim prstenom od agrije, od gize, dobro se je ponašalo, i lakše se dolazi do prstena...mislim, u dućanu

kakve veze ima ?


boRRis929 said:
Ma ovaj klip ce biti dobar, iskemijat cemo nesto, prilagoditi ga cilindru ili cilindar klipu. Nego, da li smeta sto fali onaj komad? Kaze mi Sip da to nema veze ako bude dobar zazor izmedju klipa i cilindra

Normalno da smeta ,pa fali pol klipa... Ili slaži taj motor pošteno s novim djelovima ili nemoj uopče, s tim kemijama će se samo opet brzo raspast sve i neće imat nikakve performanse...
 
Ja bi na tu malu gammu upasa mašinu od velike, pa di puklo da puklo.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
Normalno da smeta ,pa fali pol klipa... Ili slaži taj motor pošteno s novim djelovima ili nemoj uopče, s tim kemijama će se samo opet brzo raspast sve i neće imat nikakve performanse...
[/quote]

Ma bitno da upali i ide...ionako je na prodaju  :mrgreen:
 
baš sam htio još napisat ako je na prodaju onda samo naprijed  :mrgreen:  :LOL:
 
Shepa said:
Ja bi na tu malu gammu upasa mašinu od velike, pa di puklo da puklo.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
ja bi upasao rd500 ..ali za ozbiljno
 
Borris . U mototrieste. Posaljes im taj cilindar tj oba i bok. Oni ce rec dal se moze ili ne. Jer se salje u dobru tvornicu i ako treba ti navare materijal di nedostaje. Znaci nista ne dirati na cilindru. Nikakvo honovanje...

Sto se klipnjave tice zamjeni je. Jer je dosjed otisao. Nije bitno dal se ona iskrivila kad dole na iglicama vise nije krug.

Klip uzmi novi...  ili prodaj motor tako kako je po manjoj cijeni i bok...

Milos @ Galaxy S3
 
I na ona dva klipa je ili soromasna mjsavina s previse ulja ili prebogata

Milos @ Galaxy S3
 
rd5.jpg


http://www.racingsm.org/bike.php?model=rd500 
 
@borris
kupi polini kit za rs125 od 180ccm za taj jedan ciindar, drugi ostavi dobar je  (y)
i imaš cvaju 300  (y)
 
Nepasu cilindri ni najmanje. Na rsu 250 je usis kroz blok a na 125 na cilindru. I ne postoje kitevi za povecanje zapremine rs250tke

Milos @ Galaxy S3
 
Jebiga kad obruse ovaj sjebani bit ce sigurno 180ccm3 zapremine  :misli:  A zasto se klipnjaca ne bi ravnala? Cekicem,na panju,udaris,obrnes,udaris,obrnes... Ona se savila zato sto je zacviko,ako klip ide lagano kroz cilindar nece se savit... A sto se tice onog pera sto fali na klipu... upravo se ono na cvajama i otkida namjerno,jer ranije otvori port i vise goria,zraka = ludilo ce ici. A bas si naivan,prvo svima pokazes kako ces sastavit masinu,a onda bi to i prodao... Borrice,dobro razmisli o ovome,jer zasigurno ima i onih koji ce mislit da je u tvojoj RS250 ravnana klipnjaca i neces ih moci ubediti da to nije tako...  :shock:
 
confusedbikefan said:
Jebiga kad obruse ovaj sjebani bit ce sigurno 180ccm3 zapremine  :misli:  A zasto se klipnjaca ne bi ravnala? Cekicem,na panju,udaris,obrnes,udaris,obrnes... Ona se savila zato sto je zacviko,ako klip ide lagano kroz cilindar nece se savit... A sto se tice onog pera sto fali na klipu... upravo se ono na cvajama i otkida namjerno,jer ranije otvori port i vise goria,zraka = ludilo ce ici. A bas si naivan,prvo svima pokazes kako ces sastavit masinu,a onda bi to i prodao... Borrice,dobro razmisli o ovome,jer zasigurno ima i onih koji ce mislit da je u tvojoj RS250 ravnana klipnjaca i neces ih moci ubediti da to nije tako...  :shock:

Nema veze, neka se zna sta je rađeno  :wink:
Sad poslije generalke raste cijena  8)

Klipnjaca je ravna...jos ne ide lezaj u malu glavu ali to ce turpija i vodobrusni srediti.
Sip je odneso cilindar i klip.. Kaze da se nista ne brinem, daje garanciju na svoj rad  :neznam:
 
Okrugla ili trokutasta turpija? :misli:
Pitam radi kanalića za podmazivanje.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone