2 T MANIJA

nisam je nikad rastavljao. al pretpostavljam da je neki princip klipne ili nes slicno s obzirom da se tocno vidi da na udare puni takorec (posto mi je sve bilo rastavljeno, i nova creva, pospojio sam sve a pumpu na busilicu, i ono tocno vidis taktove)
 
yatasaki said:
kako radi pitam ja upućeno općinstvo

Nisam ju raskupusio cijelu ali koliko sam skuzio na pogonu ima vjerovatno neki ekscentar koji pogoni klipic. A hod mu se na neku foru odredjuje sa onom osovinicom gdje se kaci sajla
 
boRRis929 said:
Nisam ju raskupusio cijelu ali koliko sam skuzio na pogonu ima vjerovatno neki ekscentar koji pogoni klipic. A hod mu se na neku foru odredjuje sa onom osovinicom gdje se kaci sajla
..logički smo zaključili da je klipna..kako bi općinstvo reguliralo hod?
uostalom nisam tebe pitao nego druge što je nisu nikad rastavili.

di je legenda što za akrapoviča modelira konuse za trioval topove?
 
Princip rada... Kupis 5 litara benzina i dvotaktol ako ga vec nemas... Na kantici od dvotaktola imas cep,sipas ulje u cep i zatim istreses u kantu sa benzinom,radnju ponovis toliko puta koliko imas litara u kanti. Zavrnuti cep na dvotaktolu,zavrnuti cep na kanti. Uzeti kantu u ruke i kratkim preciznim trzajima par puta dobro protresti dok tekucina ne dobije homogenu boju    :bis:  Nego evo jedno ozbiljno pitanje? Kazu da ako ne sipas ulje u spremnik za dvotaktol,pumpica ce zaribati kad ostane bez ulja.... mit ili istina? meni nije zaribala kad sam poceo sam mjesati,ali nisam se dugo ni vozio,par sto kilometara pre prodaje...  :misli:
 
mit, jer je uvijek u ulju, ja kad sam spojio moju koja je stajala otstepana na motoru samo da ne curi ulje van, samo je izaslo staro crveno ulje i posle zeleno
 
yatasaki said:
ajmoooo, kako reguliramo dobavu?

netko...?

sta kako, pa potezanjem sajle koja rotira tamo neku osovinicu, koja ima excentar, koji radi neki kuki  :LOL: :LOL:
 
boRRis929 said:
Cekaj, svi gledaju Sulejmana  :wink:
  :hehehe:  da,jblate pumpa...  :mrgreen:

mbalunovic said:
sta kako, pa potezanjem sajle koja rotira tamo neku osovinicu, koja ima excentar, koji radi neki kuki  :LOL: :LOL:

aAAAAA googlo si,priznaj!
 
yatasaki said:
ajmoooo, kako reguliramo dobavu?

netko...?

mozda vakuumom na usisu, koliko motor napravi vakuma toliko je opterecen jel i u skladu sa time dobije vise ulja mozda po principu kako na venurijevoj cijevi povlaci gorivo?  :mrgreen:
 
ljudi.. dobro jutro vam želim....
yatasaki heheh... neki ljudi su me sad razočarali i to jako...
a barataju sa takvim znanjem , teorijama i brojkama točnosti u jedan mikron....
nisu čak uspjeli izguglati jednu pumpicu, a mislim da sam čak negdje vidio da je netko reko kako one ne crkavaju!!!!
onda sam ja izgleda baksuz ako je samo meni riknila...
nego da skratim i objavim tu šta sam htio..
imam tu neku knjižicu o motoru pa da makar shematski pokažem ljudima kako ta pumpa izgleda...
neki onda budu skužili kako radi...
i vidi vraga ima neki podatak i o potrošnji ulja...
sory ljudi ako slika baš nije najbistrija, jučer se slavilo nakon tekme , ruke mi se još uvjek tresu... nisam ništa popio za smirenje.
 
crnivukan said:
ljudi.. dobro jutro vam želim....
yatasaki heheh... neki ljudi su me sad razočarali i to jako...
a barataju sa takvim znanjem , teorijama i brojkama točnosti u jedan mikron....
nisu čak uspjeli izguglati jednu pumpicu, a mislim da sam čak negdje vidio da je netko reko kako one ne crkavaju!!!!
onda sam ja izgleda baksuz ako je samo meni riknila...
nego da skratim i objavim tu šta sam htio..
imam tu neku knjižicu o motoru pa da makar shematski pokažem ljudima kako ta pumpa izgleda...
neki onda budu skužili kako radi...
i vidi vraga ima neki podatak i o potrošnji ulja...
sory ljudi ako slika baš nije najbistrija, jučer se slavilo nakon tekme , ruke mi se još uvjek tresu... nisam ništa popio za smirenje.

Brate mili a sta si ti ovdje pokazao, kuciste od pumpe, crijeva i pogonski zupcanik i osovinu, sad zbilja sve znamo  :mrgreen:  opisi nama glupima nacin rada  :wink:
 
Hm, ipak cu ja morati objasniti princip rada :mrgreen:

Pumpe zbilja u principu NE crkavaju :? Vrlo su jednostavne i ako ne dodje do prljanja moraju raditi koliko i motor.

Na slici ce te vidjeti presjek pumpe i kako klipic u isto vrijem rotira i uvlaci ulje te ga tlaci. Razlika kod gore prikazane pumpe je sto ona povecava kolicinu ulja zakretanjem rucice gasa :wink: ( znate ono kad imate vise sajli :mrgreen: )
 
crnivukan said:
ljudi.. dobro jutro vam želim....
yatasaki heheh... neki ljudi su me sad razočarali i to jako...
a barataju sa takvim znanjem , teorijama i brojkama točnosti u jedan mikron....
nisu čak uspjeli izguglati jednu pumpicu, a mislim da sam čak negdje vidio da je netko reko kako one ne crkavaju!!!!
onda sam ja izgleda baksuz ako je samo meni riknila...
nego da skratim i objavim tu šta sam htio..
imam tu neku knjižicu o motoru pa da makar shematski pokažem ljudima kako ta pumpa izgleda...
neki onda budu skužili kako radi...
i vidi vraga ima neki podatak i o potrošnji ulja...
sory ljudi ako slika baš nije najbistrija, jučer se slavilo nakon tekme , ruke mi se još uvjek tresu... nisam ništa popio za smirenje.
ja sam napomenuo bez guglanja/surfanja

još nisi objasnio kako radi, a s ovom slikom i nemožeš

na forumu postoje ljudi što znaju ali šute i gledaju, tj čitaju nebuloze

dakle treba rastaviti pumpu (ako znaš) i skužit mehanizam (ako znaš) i objasnit rad (to znaš)
 
Sip said:
Hm, ipak cu ja morati objasniti princip rada :mrgreen:

Pumpe zbilja u principu NE crkavaju :? Vrlo su jednostavne i ako ne dodje do prljanja moraju raditi koliko i motor.

Na slici ce te vidjeti presjek pumpe i kako klipic u isto vrijem rotira i uvlaci ulje te ga tlaci. Razlika kod gore prikazane pumpe je sto ona povecava kolicinu ulja zakretanjem rucice gasa :wink: ( znate ono kad imate vise sajli :mrgreen: )
ima i drugi način

ajmo znalci