2 T MANIJA

Rekli su mi da tu pitam pa evo par pitanja:
Koliko ulja ide u masinu u cagivu 125 elefant(mjerica je slomljena),da li svjetla mogu na tom motoru radit bez akumulatora-paljenje je motoplat i ako nmogu sta treba prespojit da rade bez njega
ima li tko shemu struje bar za bravicu?
 
8dl ti ide u masinu ulja.

svjetla ne rade i ne mozes prespojit

a shemu bravice neces nac, nemoj ni pokusavat.

u sustini sve treba da ti spoji
a treba da otspoji "kill switch"
 
Regler je puni a moras imat acu pa makar mrtav da ti ne bi izgoreo regler.

Milos @ Galaxy S3

 
Hahaha oprostite sta sam dosadan ali jbg  :mrgreen:
ako bravica nije pravilno spojena nece punit akumulator? Jer sam probo spojit voltmetar na zice sa idu na aku dok je radio i nista  :? Dal je crko regler ili sta?
 
kolko znam cagiva nema tako nesto, tj puni cim se motor vrti, provjeri kolki napon ti dolazi ka regleru (mislim da su dvije zute zice) te provjeri koliki napon izlazi iz njega , sve ostalo otspoj od acua sem punjenje.
ili ako imas sliku paljenja bi pomoglo malo
 
mbalunovic said:
kolko znam cagiva nema tako nesto, tj puni cim se motor vrti, provjeri kolki napon ti dolazi ka regleru (mislim da su dvije zute zice) te provjeri koliki napon izlazi iz njega , sve ostalo otspoj od acua sem punjenje.
ili ako imas sliku paljenja bi pomoglo malo


E ovako  s one aluminijske kocke s rebrima mi ide minus(valjda) crna debela zica s prihvatom za aku(minus je valjda jer je sa strane na vidu na njega stegnuto) e onda ide jedna druga zica debela neznam od kud ispod rezervara ide na nesto valjkastog oblika i stegnuto je na saraf i iz toga ide + za akumulator-a na tak valjkasti dio mi idu jos dvije zice na njega sa svake strane

i jos dvije crvene zice idu od dva osiguraca na plus pol
Ali problem je jer ne puni akumulator a svjetla rade kad spojim punjac na minus i te dvije crvene zice
 
aj poslikaj, 99% mi se cini da je isto kao i kod mene samo neznam bas sve napamet sta je di, inace taj valjkasti dio je gavni relej anlasera
 
nemogu sad slikat u skoli sam  :mrgreen:

mene samo zanima kako da rijesim da mi svjetla rade jer sve je spojeno a ne puni aku a svjetla rade kad spojim punjac od aku na crvene dvije zice i minus
 
poslikaj molim te ljepo poslikaj pa mogu vidit dal je sve spojeno kako treba. ovako je to nagadjanje
 
mbalunovic said:

Ti bi vjerojatno htio editirati ovaj post, i poslati svoju mail adresu njemu u inboks, ili se budeš upoznao s mnoštvom spam mailova.  :mrgreen:

Edit: dajem do znanja da je mb poslušao moj savijet.  :jesus:  :mrgreen:
 
RS je sastavljen...majko mila kako to radi  :shock:

Balunovic ima da svrši kada stavim snimku  :mrgreen: