2 T MANIJA

Možda ide 250km/h. Ako ga baci sa zgrade.
Vjerojatno mu je riknija sustav ventila jer piše da je stalno otvoren. Ako je pak to namjerno ostavija otvoreno onda ništa ne razumi o radu svog motora. Vidi sam bi li minja s obziron da ni tvoj RS nije original boja.
 
luka_2910 said:
Ljudi molim misljenje o ovome, lik mi nudi u zamjenu za moju rs 50 http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/aprilia-rs-50-cm3-oglas-7973378
ovo http://www.njuskalo.hr/sportski-motori/cagiva-mito-125-sp-zamjena-slabiji-rs-50-ili-tzr-50-oglas-7898608

al vrijedi to kaj? kaj mislite? motor stvarno ide 200 
jedino je stanje malo slabije, gume, kocnice i tak to.
makar nemam niti ja A kategoriju, ali motor jebeno ide 

ajde da imam a kategoriju mozda bi i uzeo...

Ja bih, pogledaj naljepnicu na repu, ovo 250 znači da ima barem 72 ks, a svako R dodaje po još 20.
112 konja nije za zezati se sa...
 
Nema zajebancije...dok vi tu trkeljate i pretacete iz supljeg u prazno, mbalunovic presao u visu klasu  8)
 
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sto se tice za zamjenu mislim da ti vrijedi, al racunaj da dijelova za mita nema.. i ako ima su JAKO skupi.
 
Vyp said:
Možda ide 250km/h. Ako ga baci sa zgrade.
Vjerojatno mu je riknija sustav ventila jer piše da je stalno otvoren. Ako je pak to namjerno ostavija otvoreno onda ništa ne razumi o radu svog motora. Vidi sam bi li minja s obziron da ni tvoj RS nije original boja.

sto bi to znacilo? moj rs je u duplo boljem stanju i izdrzat ce 5 puta vise nego ta cagiva s kitom.

btw. kad ce moj rs riknuti, vec je dosadan, 40 000km a masina samo jednom otvarana na 17 000?
 
ta cagiva nema kit, nego stari sp cilindar, 72650 ako se ne varam, nemam tocne podatke al je dosta dobra, da ide 200 neide ni u snu
 
luka_2910 said:
sto bi to znacilo? moj rs je u duplo boljem stanju i izdrzat ce 5 puta vise nego ta cagiva s kitom.

btw. kad ce moj rs riknuti, vec je dosadan, 40 000km a masina samo jednom otvarana na 17 000?

To znači da je padnuto i s tvog i s njegovog motora, a stanje mašine je teško procijenit priko slika iz oglasnika.
 
Zna li netko kakve lamele idu na cagivu elefant 125 mislim koje dimenzije i to? Ako neko ima neke oznake ili nesto da mogu narucit?
 
iste kao i na mito 99%
imam ti ja neke koristene, mislim da su jos dobre (ne previse potrosene) pa ako te zanima daj neku ponudu u pp
 
Vezano za rs250 spuhove.

Jotty Moto respond well by bolt on. Minimal jetting work to be done. Some bikes a jet size down on the mains. They give good power and are not an aggressive power delivery. Very good for street and tight race tracks. Respond ok with addition of a kit SAPC. Build quality good but lousy clear laquer used to finish them off. It melts with heat. Price around $1250 AUD W/ally mufflers,

Jim Lomas build quality is good. Performance in bolt on is a little lazy and seem down for top end power than others and not much overrev. A little rich up top in standard trim. Respond ok to kit SAPC addition but can be a prick to set up with one if you want good rideability on the road. Kit SAPC will liven up top end and this is what this system needs to be in the league of Sugaya. Price approx $1150.00 AUD

Tyga nice build quality and and weight. Respond good by bolting on. Can do with a main jet down to clean up top end. Addition of Kit SAPC livens up revs from 9000rpm onwards. Minimal jetting required. Good road performance. I like them better than Jolly moto but make a HP less up top. Price a bargain at around $ 700.00 AUD

Sugaya. Well this is what i run on all my own RGV's. If you want the best this is it. Build quality is good but race stainless mufflers are not easily repackable. Need some jetting work to get best out of them on the road. Work best with addition of Kit SAPC. Needs more jetting work with kit SAPC. These are the best and have a more aggressive power delivery than the above systems. Price around $1400.00 AUD

Kiss systems are hard to find and i think no longer made. Similar to Sugaya but slightly less top end. Seem to work better on the standard bike than Sugaya without kit SAPC. Kit SAPC livens up power delivery. Mufflers are repackable. Price around $1300.00 AUD

Gibson system is well made. Hydraulic formed chamber then cut and rotated to fit. Muffler quality a little average but repackable. Not tremendous top end power. Good midrange. Minimal jetting required. 91 - 92 system tested.

Arrow made from rather heavy guage mild steel. Mufflers look good but can vibrate loose over time. No real top end. Will work with standard jetting. Some welding of cones is poor as fittment is not exact. Expect minimal performance. Lazy revs. Zero overrev. Price approx $1500.00 AUD


Well thats it. All my data is taken from my experience and all systems were fitted to standard engines with standard airboxes. Results may vary with modified engines and there are certainly results to be had there with Sugaya especially.


In my score i recommend Sugaya for all out performance especially once you have a built motor and kit box.

For street use you can't go past Tyga as they perform very well and price is excellent. Quality and fit varies occasionally but you get this at this price. After all Jolly moto often don't fit perfectly out of the box either.




used so far cup bike exhaust from rs 250 cup bike, arrow pipes and sugaya pipes.

arrow are easy to jet and give more power then stock exhaust.
but they are not willing to rev higher then 12000 and highest power is before that.

cup bike exhaust has an nearly similar powerband and is also not willing to overrev.

i tried also arrow pipes with 23D10 sapc box and that does not change powerband.

what really works together is a sugaya set with 23D10 box.
bike lifts front wheel just when you turn the trottle in first gear.
the have agressive power together and rev up to 13500 rpm.
feels like most power at 12000

i will change to scorpion exhaust pipes in stainless steel.
while measuring them i found out that they are nearly similar to sugaya geometry.

i heard JL have also near or similar geometry then sugaya pipes and that also explains why they are in the need of a kit sapc box to release full power.

exhaust choice depents on money and which powercurve you want.

there are better sets outside then jl, sugaya and skorpion for use without kit sapc box.
but if you want top end power and overreving these pipes are the ones to buy and use with a kit sapc box.



Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

 
kako ovaj rs250 jede klipove to nije istina..



usput ako kome treba za rs250 manual, imam par,  sve skupa 500MB,
 
2 su s mog, (nisam ja napravio, i nalaze se i na slikama koje sam ja stavio) jedan je od onog sto mu je klipnjaca pukla prije par stranica, i jedan ovo sad zadnje sto mu je puklo.
PS, imam manual oko 500MB ako te zanima, mogu uplodat u pon.
 
mbalunovic said:
2 su s mog, (nisam ja napravio, i nalaze se i na slikama koje sam ja stavio) jedan je od onog sto mu je klipnjaca pukla prije par stranica, i jedan ovo sad zadnje sto mu je puklo.
PS, imam manual oko 500MB ako te zanima, mogu uplodat u pon.

I još jednoga nema jer se pretvorio u špenu...ostala samo bolcna na klipnjači  :mrgreen:
 
Došla još jedna mašina od RSa.  :mrgreen:

Kompletna s karburatorima, cilindrima, ventilima, glavama, sajlama, žicama... Jedini je problem šta se liva klipnjača razletila na donjen kraju i onda je nešto od tog materijala dospilo u livi cilindar. Uzea san je za rezervne dijelove (moja na RSu još radi ka sat), postat ću slike kad je počnen rastavljat.
 
Gdje si je kupio, ako nije tajna? Postoji ih (vrte se) par u oglasniku..
 
mbalunovic said:
kako ovaj rs250 jede klipove to nije istina..



usput ako kome treba za rs250 manual, imam par,  sve skupa 500MB,
iz aviona se vidi da je tu bila presiromasna smjesa....i neadekvatno podmazivanje.... 8)
 
motor nije to kod mene napravio nego kod prijasnjeg vlasnika.
isao je na mjesavinu 99% jer pumpe tanka za ulja nema uopce. sem ako je bio tolki bolid da je samo uzeo i tocio benzin bez ulja u njemu, nznm niti me zanima.. jer me svejedno ceka potpuna generalka :palacdolje:

pa mozda bacim 300ccm, kod Colin S.-a, i jos par sitnica :D