2 T MANIJA

baksuze, imam ti ja jedan taki :)

sto se tice obrade jako ljepo odradjena, vidi se da je i mostic ljepo stanjen da ne bi stisnuo klip jer se on vise grije od ostalog tj manje hladi,  al majko mila, ne da ti je kiselina pojela sav oksid s cilindra, preljepo mi izgleda, ne moras ni pjeskariti ni nis, samo na plastificiranje u prozirno i da vidis ljepote  :mrgreen:
 
mbalunovic said:
baksuze, imam ti ja jedan taki :)

sto se tice obrade jako ljepo odradjena, vidi se da je i mostic ljepo stanjen da ne bi stisnuo klip jer se on vise grije od ostalog tj manje hladi,  al majko mila, ne da ti je kiselina pojela sav oksid s cilindra, preljepo mi izgleda, ne moras ni pjeskariti ni nis, samo na plastificiranje u prozirno i da vidis ljepote  :mrgreen:

Ja bih rekao da je to ofarbano
 
ja nebi rekao :D mada mozda gresim, oni ti sigurno nisu farbali, tako je i moj dosao iz italije (y)
 
Stavio mi je u kutijicu i papiric sa uputstvom za razradu...kaze da nema razrade, samo ga treba ugrijati i gas  :mrgreen:
 
tako nesto sam i ja rekao  :mrgreen: par strana ranije, a i sam sam tako razradio, i evo recimo prvih 2000km nemam problema s masinom, niti pregrijavanje niti ista.
 
yatasaki said:
jesuli ti prsteni kompatibilni s keramikom?

Pa valjda jesu...pitao sam sta preporucuje, koje klipove i s koliko karika..kaze lijevani wertex sa jednom karikom..  A pogledaj sliku da imam karika za 2 dana se voziti  :mrgreen:
 
800px-Motorcycles-Honda-MVX250F-Engine_01.JPG
love is in the air :D
 
Cilindri izgledaju super napravljeni. Meni se čini da ta keramika je matirana tj. nije onako sjajna ka nikasil. Je li to do slike ili je stvarno grublja od nikasila?

P.S. Je li mi ko može reć šta vidi na slici osin centraline/SAPCa/CDIa. Šta su ove ostale stvarčice?
 
Vyp said:
Cilindri izgledaju super napravljeni. Meni se čini da ta keramika je matirana tj. nije onako sjajna ka nikasil. Je li to do slike ili je stvarno grublja od nikasila?

P.S. Je li mi ko može reć šta vidi na slici osin centraline/SAPCa/CDIa. Šta su ove ostale stvarčice?

Lulice, nosaci pick up-ova, a u kutijicama su vjerovatno pick up-ovi
 
daj prije nego sastaviš napravi mjerenja ako ti nije teško, ako nemaš mikrometre, možeš i digitalnim šublerom dosta dobro izmjerit ako imaš iskustvo, ruku i ako ga nuluješ  i u više navrata mjeriš i mjeriš vrhom šublera, ne guraš ga duboku unutra (i nemoj ga okretat u cilindru jer ćeš po tvrdom nikasilu oštetit pera na šubleru)
-dakle živo me interesira jeli cilindar honan na "nulu" ili je u plusu dvije stote, koliki je promjer klipa na perima i kolika je zračnost
-stavi kariku unutra i izmjeri koliki joj je zazor
-polini novi za hondu koji sam mjerio je cilindar bio 2 stote u plusu, klip je bio standardno 4 stote u minusu, dakle ukupna zraćnost je bila 6 stota
-jedan lik me uvjerava da se rotax 127 cilindar koji tvornički ima piksu može po rabljenom klipu honat,a ja tvrdim da se ispod nule nemože ići jer se karike nemaju gdje onda širiti, moraju imat zazor; iskustvo mi govori da je rabljeni klip više od 10 -te potrošeni i nikakve kemije ga ne čine upotrebljivim
 
golum said:
daj prije nego sastaviš napravi mjerenja ako ti nije teško, ako nemaš mikrometre, možeš i digitalnim šublerom dosta dobro izmjerit ako imaš iskustvo, ruku i ako ga nuluješ  i u više navrata mjeriš i mjeriš vrhom šublera, ne guraš ga duboku unutra

Nema šanse.

Može on baždarit koliko god hoće, može imat najmirniju ruku na svijetu, šubleri imaju stupanj pogrješke prevelik za ovakva mjerenja.
 
golum said:
daj prije nego sastaviš napravi mjerenja ako ti nije teško, ako nemaš mikrometre, možeš i digitalnim šublerom dosta dobro izmjerit ako imaš iskustvo, ruku i ako ga nuluješ  i u više navrata mjeriš i mjeriš vrhom šublera, ne guraš ga duboku unutra (i nemoj ga okretat u cilindru jer ćeš po tvrdom nikasilu oštetit pera na šubleru)
-dakle živo me interesira jeli cilindar honan na "nulu" ili je u plusu dvije stote, koliki je promjer klipa na perima i kolika je zračnost
-stavi kariku unutra i izmjeri koliki joj je zazor
-polini novi za hondu koji sam mjerio je cilindar bio 2 stote u plusu, klip je bio standardno 4 stote u minusu, dakle ukupna zraćnost je bila 6 stota
-jedan lik me uvjerava da se rotax 127 cilindar koji tvornički ima piksu može po rabljenom klipu honat,a ja tvrdim da se ispod nule nemože ići jer se karike nemaju gdje onda širiti, moraju imat zazor; iskustvo mi govori da je rabljeni klip više od 10 -te potrošeni i nikakve kemije ga ne čine upotrebljivim

Gotovo sad, vec sam slozio, a nemam ni cime izmjeriti. Primjetio sam da klipovi imaju dosta lufta...e sad na oko/ruku se ne moze znati koliko je to i bas mi je zao sto nemam komparator
 
boRRis929 said:
Lulice, nosaci pick up-ova, a u kutijicama su vjerovatno pick up-ovi

Nisi mi odgovorija za obradu cilindara.  :mrgreen:

Nisu lulice, preplitke su da bi stale na svićicu. Mislin da se kače na ova dva valjkasta komada šta su ispod njih na slici. Posla san Talijanu mail da mi kaže šta se sve dobije. Ovo na slici košta 670€ i ovo je 23D10 SAPC kutija. Najbolja koja se može nabavit.
 
Vyp said:
Nisi mi odgovorija za obradu cilindara.  :mrgreen:

Nisu lulice, preplitke su da bi stale na svićicu. Mislin da se kače na ova dva valjkasta komada šta su ispod njih na slici. Posla san Talijanu mail da mi kaže šta se sve dobije. Ovo na slici košta 670€ i ovo je 23D10 SAPC kutija. Najbolja koja se može nabavit.

Možda su senzori temperature ispušnih plinova, koje montiraš na ispušnu granu.
T.