A2 kategorija ???

Status
Not open for further replies.
vjeverica said:
koliko ja znam, novi zakon nikad ne kaci one koji su vec dobili vozacke, tj upisali auto skolu prije njegovog donosenja. Tako je bar bilo kad su isfurali zadnji put spiku s mladim vozacima. Sestra je upisala AS prije donosenja zakona, polozila nakon toga, a ima vozacku s kojom podlijeze pravilima starog zakona
Nije uvijek tako. Interimnost propisa.  :wink: :mrgreen:
 
"Mladi vozač - je vozač u dobi od 16 do 24 godine"
To su oni za koje će i nadalje vrijediti zabrana alkohola  :mrgreen: i velike restrikcije najveće dopuštene brzine.
Ovaj puta ta je definicija "mladog vozača" potpuno jasna i ne vezuje se za vozački staž.
Oni koji su sročili prijedlog Zakona dali su u opisu i razloge nastajanja izmjene pa su tako napisali i biser  :LOL: :
"Nadalje, pod pojmom "mladi vozač" misli se na vozače starosti od 16 do 24 godine. Znači, radi se o mladim ljudima koji svojim nepromišljenim postupcima u prometu dovode u opasnost život i zdravlje, u prvom redu svoje, a onda i zdravlje drugih ljudi te koji vrlo često podcjenjuju opasnost i precjenjuju vlastite vozačke sposobnost" kraj citata.
Da su imali inspiracije za još koju rečenicu možda bi vas (mladosti) nazvali i zločinačkom organizacijom, no hvala Bogu prekinuli su svoje "nadahnuće" vjerojatnom pauzom za janjetinu  :misli:
Iz ovog sramotnog opisa razaznajem i koliko će ""kvalitetan i razumljiv" biti i ovaj budući Zakon.
 
:misli: Zanimjivo je da će po ovom prijedlogu na primjer 20 godišnjak sa stažom od 2 godine sa A2 kategorijom steći pravo na A kategoriju a time i motor jači od 35 kW ali će i dalje sa svojih 20 godina biti "mladi vozač" te će ipak biti podložan značajnim ograničenjima brzine koja se na "mlade vozače" odnose:
- do 80 km/h po cestama;
- do 100 km/h po cestama namijenjenim isključivo za promet motornih vozila;
- do 120 km/h po autocestama;
i što je smiješmo (a skoro i žalosno s obzirom koliko je čudno)
- do 40 km/h ako vozi moped  :mrgreen:
:misli: I tko će onda ozbiljno shvatiti ovako napisan zakon  :x
 
i otkad pocinje vrijediti taj zakon?  :misli:
 
mene zanima dali cu ja nakon sto sam imao a1 automatski sa 18 godina dobiti A2
 
e ako ja položim sa 16 god za A1 i nakon 2 god oću da dobijem kategoriju za Automobil dal cu morat ponovo polagat znakove testove itd, placat puno para ili samo malo nadoplatit??
 
morat ces platiti testove iz propisa i voznju... jedino ne moras prvu pomoc polagat..
 
figure said:
i otkad pocinje vrijediti taj zakon?  :misli:
Tjedan dana nakon što će biti objavljen u Narodnim novinama, s tim da prethodno mora proći saborsko izglasavanje. Neznam kakav je raspored saborskih sjednica ali ugrubo pretpostavljam da će vrijediti za mjesec do dva dana.
 
Bajkeer said:
mene zanima dali cu ja nakon sto sam imao a1 automatski sa 18 godina dobiti A2
Kako sada u prijedlogu piše s 18 godina ni nemožeš i da hoćeš više imati A1 jer automatski s punoljetnošću zaslužuješ A2 (normalno uz uvjet da si prethodno imao A1)
 
Pec said:
Tjedan dana nakon što će biti objavljen u Narodnim novinama, s tim da prethodno mora proći saborsko izglasavanje. Neznam kakav je raspored saborskih sjednica ali ugrubo pretpostavljam da će vrijediti za mjesec do dva dana.
negde sam pročital da bi 1.6. to trebalo stupiti na snagu :misli:
 
friteza said:
e ako ja položim sa 16 god za A1 i nakon 2 god oću da dobijem kategoriju za Automobil dal cu morat ponovo polagat znakove testove itd, placat puno para ili samo malo nadoplatit??
Otom-potom. To će se jasno znati tek nakon izlaska Zakona potom i raznolikih pravilnika koji će oblikovati rad autoškola. Do sada se ne sijećam da je ikad promjenama zakona dolazilo do pojednostavljenja i pojeftinjenja pa me iskustvo uči da to neće biti ni ovaj puta. Za utjehu, u Njemačkoj je autoškola otprilike duplo skuplja ali je otprilike 100 puta kvalitetnija i njihovi "mladi vozači" (pa onda i ostali) time puno sigurniji.
 
NUCLEO said:
negde sam pročital da bi 1.6. to trebalo stupiti na snagu :misli:
Ima logike da prije turističke sezone pogoduju onima koji imaju interes od prodaje alkohola. Mislim da si u pravu.
 
Naklapate?
No, no! :mrgreen:

Pobogu riječ je o prijedlogu Zakona a vi već govorite ni više ni manje nego od datumu stupanja na snagu :mrgreen:

E sada... nezadovoljnici još imaju sasvim dovoljno vremena obratiti se saborskom zastupniku iz vlastite izborne jedinice ako imaju suvislije prijedloge od konkretnog. U svakom slučaju ima više smisla nego ovdje lamentirati.
 
Pec said:
Nadam se da ćeš biti i potpuno indiferentan i prema ovom topicu  :mrgreen:
Tko zna....  :mrgreen:
Sve ovisi o mudrim komentarima šireg obćinstva.
Uvijek ista teška kukavelj i lamentiranje umjesto da se nešto eventualno predloži ili nedao bog poduzme. A još ima vremena.
Svi su jako pametni, a nitko niti da prstom mrdne. Ovaj forum je divna slika i prilika Hrvatistana. Nikad ništa nevalja, svi imaju puno bolje i jako pametne ideje, teoretiziranje je nacionalni sport, ali kada treba nešto poduzeti.... e to bude netko drugi! Nama je dobro i osjećamo se ugodno dok kukamo nad zlom i kletom sudbom koja nas je snašla prijedlogom novog zakona! :mrgreen: :mrgreen:
 
MOLIM moderatore i administratore da ovu temu oslobode besmislenog, nešaljivog i potpuno nepotrebnog offa, jer vjerujem da nekima može i koristiti.

HVALA
 
uz dužno poštovanje svim korisnicima, ali ova tema može završiti samo u birtiji...  (y)

koliko se da primjetiti, ovdje se tumači zakon koji još nije niti dobesen ....  :misli:
 
Samo bi se nadovezo na sve ovo...evo ja sad polažem A a u knjižici mi piše A1...neznam razlog oni u autoškoli objašnjavaju to sa normalnim postupkom....al mene zanima sad kad položim bum li ja dobil A, A1 i B bez ograničenja...jel mi u 12 mj ističe baby vozačka B kat  :misli:
 
strasilo said:
uz dužno poštovanje svim korisnicima, ali ova tema može završiti samo u birtiji...  (y)

koliko se da primjetiti, ovdje se tumači zakon koji još nije niti dobesen ....  :misli:
Ovdje se tumači službeni prijedlog Zakona koji će najvjerojatnije za mjesec ili dva biti na snazi, a tada će ga se moći samo primjenjivati dok ga sada ima itekako smisla komentirati jer još nije izglasan.
 
Pec said:
Ovdje se tumači službeni prijedlog Zakona koji će najvjerojatnije za mjesec ili dva biti na snazi, a tada će ga se moći samo primjenjivati dok ga sada ima itekako smisla komentirati jer još nije izglasan.
možemo se složiti da je ovaj boldani dio ustvari ključni dio cijele teme..  (y)

a evo dat ću si truda obrisati OFF ... iako ga nisam primjetio u većoj količini !
 
niram said:
Samo bi se nadovezo na sve ovo...evo ja sad polažem A a u knjižici mi piše A1...neznam razlog oni u autoškoli objašnjavaju to sa normalnim postupkom....al mene zanima sad kad položim bum li ja dobil A, A1 i B bez ograničenja...jel mi u 12 mj ističe baby vozačka B kat  :misli:
Mislim da ako pažljivo iščitaš prvih nekoliko postova da ćeš tamo pronaći odgovor.
 
Status
Not open for further replies.