A2 kategorija ???

Status
Not open for further replies.
Pec said:
MOLIM moderatore i administratore da ovu temu oslobode besmislenog, nešaljivog i potpuno nepotrebnog offa, jer vjerujem da nekima može i koristiti.

HVALA

I ja isto.

HVALA
Izgleda da offom treba smatrati svaki moj post bez obzira na sadržaj i bez obzira koliko imao veze sa temom s obzirom da ti očigledno dižem tlak čim kažem nešto što ti ne odgovara?



Očigledno niste bili zadovoljni sa starim odredbama čl 221. o mladim vozačima, sada kada je donesena preciznija odredba opet slutim nezadovoljstvo.
Konkretni prijedlozi kako bi trebao glasiti navedni članak?
Oprostite na ovom neizmjernom ofu
Hvala.


niram said:
Samo bi se nadovezo na sve ovo...evo ja sad polažem A a u knjižici mi piše A1...neznam razlog oni u autoškoli objašnjavaju to sa normalnim postupkom....al mene zanima sad kad položim bum li ja dobil A, A1 i B bez ograničenja...jel mi u 12 mj ističe baby vozačka B kat  :misli:
Kada je bio donesen sada važeći zakon, skoro godinu dana nakon njegovog donošenja nisu neke stvari o mladim vozačima bile jasne, tako da se bojim da su ovakva i slična pitanja debelo preuranjena s obzirom da je rijč o prijedlogu koji još nije došao niti do prvog čitanja, a svaki odgovor bi bio odokativno naklapanje.
Živi bili pa vidjeli.
Oprostite na ovom neizmjernom ofu
Hvala.
 
strasilo said:
možemo se složiti da je ovaj boldani dio ustvari ključni dio cijele teme..  (y)

a evo dat ću si truda obrisati OFF ... iako ga nisam primjetio u većoj količini !
Po mom iskustvu dovoljno je velik da skrene temu "u ništa".
 
vjeverica said:
koliko ja znam, novi zakon nikad ne kaci one koji su vec dobili vozacke, tj upisali auto skolu prije njegovog donosenja. Tako je bar bilo kad su isfurali zadnji put spiku s mladim vozacima. Sestra je upisala AS prije donosenja zakona, polozila nakon toga, a ima vozacku s kojom podlijeze pravilima starog zakona
nije tako.. ja sam sa 16 godina upisao za polaganje a1 kategorije i 20.08.(petak) je došao taj novi zakon o mladim vozačima, a ja položio a1 kategoriju 23.08 (ponedjeljak) i dobio sam uvjetnu vozačku dozvolu...  :palacdolje: ...al ovo sad najnovije me nema šta dirati pošto je prošlo 4 godine odkad sam položio... mislim bilo bi debilno da npr ja imam A kategoriju i posjedujem neki jači motor, izađe novi zakon i odjednom ga nesmijem više voziti jer nemam 24 godine :misli:
 
figure said:
morat ces platiti testove iz propisa i voznju... jedino ne moras prvu pomoc polagat..
jel to nebi trebalo koštat kao polaganje za A1 kategoriju sa 16 god. jer ona teta kaže da je za A1 kod nas oko 6000 kn??????????
 
:::Bruno::: said:
nije tako.. ja sam sa 16 godina upisao za polaganje a1 kategorije i 20.08.(petak) je došao taj novi zakon o mladim vozačima, a ja položio a1 kategoriju 23.08 (ponedjeljak) i dobio sam uvjetnu vozačku dozvolu...  :palacdolje: ...al ovo sad najnovije me nema šta dirati pošto je prošlo 4 godine odkad sam položio... mislim bilo bi debilno da npr ja imam A kategoriju i posjedujem neki jači motor, izađe novi zakon i odjednom ga nesmijem više voziti jer nemam 24 godine :misli:

nije li tada bilo do odredjenog datuma tko upise AS ne podlijeze novim zakonima? Sa sigurnoscu znam da sestra ima vozacku kao i ja (s tim da ona ima u njoj sve one podkategorije od starta, a ja sam tek nedavno to mijenjala). No, nije niti bitno.

Mene sad zanima da li ako ja upisem AS (iako mene to sve skupa, koliko shvacam, ne kaci jer imam 24 god  :misli: , ali recimo da sam mladja...) prilikom donosenja zakona idem po starim ili novim pravilima? Nista ja tu ne kuzim; to kako se kome sprdne donese se prijedlog zakona/zakon... Bo :?

Sto se tice tog off-a. I ja mislim da su ljudi ovdje previse nabrijani na medjusobno klanje i da hrvoje to vrlo cesto potencira. Ali isto tako mislim da je on jedan od rijetkih koji iz prve ruke moze doprinijeti informacijama, tako da... Mozda je rjesenje preskakati ono sto napise i ima veze s klanjem a citati korisne informacije  :D

Relax...
 
friteza said:
e ako ja položim sa 16 god za A1 i nakon 2 god oću da dobijem kategoriju za Automobil dal cu morat ponovo polagat znakove testove itd, placat puno para ili samo malo nadoplatit??


ako polozis A1 i posli oces za auto,neces morat polagat testove ponovo a niti znakove,samo ces morat obavit ljecnicki test ponovo (jer on vridi samo 6 miseci ) i morat ces nadoplatit odredjenu cifru novca a ne cilu svotu ......
 
xxxburnxxx said:
ako polozis A1 i posli oces za auto,neces morat polagat testove ponovo a niti znakove,samo ces morat obavit ljecnicki test ponovo (jer on vridi samo 6 miseci ) i morat ces nadoplatit odredjenu cifru novca a ne cilu svotu ......
Jesi ti sigurna u to?  :misli:

Po mojim saznanjima,A1 je niža kategorija od B.
A cini mi se da po novome,ni testovi i propisi od B kat. vise ne vrijede za A1 kat. sta je prije bilo normalno.
 
moras polagat razliku ispita.

a za zakon,tko je položio po starom zakonu njge kaci stari zakon, a kada novi zakon bude donesen vrijedit ce za sve "nove vozace"

dakle imao si A1 .sad si napunio 18 ,dobivaš A i voziš motor bez ogranicenja (ako si polagao A1 sa 16 god)
kada donesu taj novi zakon ti s njim neces imat nikakve veze vec samo novi vozaci koji tek upisuju vozacku ili polazu (nije im izdana prije nego je donesen zakon)

.
 
smarty said:
Ali nekim frendovima, koji su recimo sa 16 položili za A1, sa 18 bi trebali dobiti A bez ograničenja... Dali će dobiti, ili i njima vrijedi da ne mogu prije 20 g. voziti bez ograničenja.


Zna li netko što o tome? Hrvoje?

sismis said:
moras polagat razliku ispita.

a za zakon,tko je položio po starom zakonu njge kaci stari zakon, a kada novi zakon bude donesen vrijedit ce za sve "nove vozace"

dakle imao si A1 .sad si napunio 18 ,dobivaš A i voziš motor bez ogranicenja (ako si polagao A1 sa 16 god)
kada donesu taj novi zakon ti s njim neces imat nikakve veze vec samo novi vozaci koji tek upisuju vozacku ili polazu (nije im izdana prije nego je donesen zakon)

.
Drugovi nažalost to ne ide baš takvom automatikom kako bi mi to željeli.
S obzirom da je riječ o dosta velikoj promjeni zakonske odredbe, vjerojatno će ti prijelazni slučajevi biti definirani u "prijelaznim i završnim odredbama" zakona. Jer to nije ista stvar kao npr. primjena novog Prekršajnog zakona u odnosu na stari.
Ako se toga ne sjete (a izgleda da zasada nisu- eto povoda da se uputi konkretan prijedlog na ovaj nacrt) onda će biti luda kuća kao i kod stupanja na snagu današnjeg zakona i vjerojatno će onda stvar rješavati nekim pravilnicima koji isto mogu biti svakakvi.
 
elektricar86 said:
Jesi ti sigurna u to?  :misli:

Po mojim saznanjima,A1 je niža kategorija od B.
A cini mi se da po novome,ni testovi i propisi od B kat. vise ne vrijede za A1 kat. sta je prije bilo normalno.

ako je taako onda je normalno da trea ponovo polagat.....iako propisi bi tibali vridit jednako za sve kat.
 
Pec said:
Kako sada u prijedlogu piše s 18 godina ni nemožeš i da hoćeš više imati A1 jer automatski s punoljetnošću zaslužuješ A2 (normalno uz uvjet da si prethodno imao A1)


meni će 30.11. biti dvije godine otkad imam a1 a par danma prije ću navršit 18 godina.
 
Pec said:
Dakle mladosti (ovi s manje od 24  :D ) pazite šta kupujete da nebi bilo  :pandur:


ah dobro onda me boli pimpac za daljnje dogadjaje  :LOL: ja svoju 'mladost' odgulio prosle godine
 
Pec said:
"Mladi vozač - je vozač u dobi od 16 do 24 godine"
To su oni za koje će i nadalje vrijediti zabrana alkohola  :mrgreen: i velike restrikcije najveće dopuštene brzine.
Ovaj puta ta je definicija "mladog vozača" potpuno jasna i ne vezuje se za vozački staž.
Oni koji su sročili prijedlog Zakona dali su u opisu i razloge nastajanja izmjene pa su tako napisali i biser  :LOL: :
"Nadalje, pod pojmom "mladi vozač" misli se na vozače starosti od 16 do 24 godine. Znači, radi se o mladim ljudima koji svojim nepromišljenim postupcima u prometu dovode u opasnost život i zdravlje, u prvom redu svoje, a onda i zdravlje drugih ljudi te koji vrlo često podcjenjuju opasnost i precjenjuju vlastite vozačke sposobnost" kraj citata.
Da su imali inspiracije za još koju rečenicu možda bi vas (mladosti) nazvali i zločinačkom organizacijom, no hvala Bogu prekinuli su svoje "nadahnuće" vjerojatnom pauzom za janjetinu  :misli:
Iz ovog sramotnog opisa razaznajem i koliko će ""kvalitetan i razumljiv" biti i ovaj budući Zakon.


zbog takvih 'izjava' u samom zakonu treba samog zakonodavca prijavit drzavnom odvjetnistu, pa makar se nista ne napravilo (a znamo da nece) nek se bar zbir takvih sramotnih izjava malo provlaci po medijima
 
Ima novosti i oko kaciga. Predložena je kazna za nenošenje od 1.000 kuna (sada je 700).
Malo je izmijenjen i tekst o potrebi nošenja kacige pa ne piše samo kao i prije: "... na glavi nositi zaštitnu kacigu" te su je neki nosili nenataknutu na vrhu glave, već u prijedlogu piše: "... na glavi nositi propisanu i uredno pričvršćenu...".
 
giantMC said:
zbog takvih 'izjava' u samom zakonu treba samog zakonodavca prijavit drzavnom odvjetnistu, pa makar se nista ne napravilo (a znamo da nece) nek se bar zbir takvih sramotnih izjava malo provlaci po medijima
To uopce nije sramotna izjava,ti mislis da su vozaci do 24 godine jako iskusni i "hladne" glave?
Po meni je to dobar prijedlog,barem se nadam da ce se smanjiti pogibanje mladih vozaca.
 
Pec said:
već u prijedlogu piše: "... na glavi nositi propisanu i uredno pričvršćenu...".

Znači li to da više nema nošenja svakakvih rajngli na glavi?
 
Pec said:
Ima novosti i oko kaciga. Predložena je kazna za nenošenje od 1.000 kuna (sada je 700).Malo je izmijenjen i tekst o potrebi nošenja kacige pa ne piše samo kao i prije: "... na glavi nositi zaštitnu kacigu" te su je neki nosili nenataknutu na vrhu glave, već u prijedlogu piše: "... na glavi nositi propisanu i uredno pričvršćenu...".
Odlican prijedlog,za svaku pohvalu.  (y)
 
Bandit said:
Znači li to da više nema nošenja svakakvih rajngli na glavi?
Ako se ministar sjeti opisati da je propisana kaciga ona po ECE R22, onda to znači upravo to.
 
elektricar86 said:
To uopce nije sramotna izjava,ti mislis da su vozaci do 24 godine jako iskusni i "hladne" glave?
Po meni je to dobar prijedlog,barem se nadam da ce se smanjiti pogibanje mladih vozaca.


bio sam mladi vozac isto kao sto sam i bio mlad i neiskusan vozac.. to ne znaci da se moze generalizirat ovako uvredljivim tonom jer jednako tako debilni vozaci su stariji.. jednom debil za volanom uvijek debil za volanom, a najvise utjecaja ima kucni odgoj.. a to kak ce smanjit pogibije mos mislit, isto ko i 0.0
 
giantMC said:
bio sam mladi vozac isto kao sto sam i bio mlad i neiskusan vozac.. to ne znaci da se moze generalizirat ovako uvredljivim tonom jer jednako tako debilni vozaci su stariji.. jednom debil za volanom uvijek debil za volanom, a najvise utjecaja ima kucni odgoj.. a to kak ce smanjit pogibije mos mislit, isto ko i 0.0
:misli: nisam nigdje procitao nijednu uvredu.
 
Status
Not open for further replies.