alergija na pelud i vožnja s motorom

Ponavljam se još jednom ,probajte Vi kojima ništa
ne pomaže FLOSTERON,ja sam kronikus i problem
rješava 100%.

Nije vrag da Vas je strah pikice :mrgreen:
 
Jednom dnevno uzmeš tabletu Belodina i tri puta dnevno kapaš oči sa Alomide kapima za oči u slučaju da ništa od navedenog ne djeluje onda ti ne preostaje igla, ali nju moraš uzet prije početka ljeta  (y)
 
kad mi se ne da ić,a šora me alergija već godina maaaaaaaaa :mrgreen:

al odlična stvar: počet pit Claritine bar 2 tjedna prije nego očekuješ prve simptome,i pomaže 5 puta bolje nego da kreneš piti kada simptomi već počnu,meni je ove godine super,baš zbog toga!
 
kufner said:
Ahoj,  nadam se da ima ljudi koji muku muče sa alergijama na razne vrste peluda među kojima sam i ja. Ove godina mi se je  sve  okrenulo naopačke 10.05.2007, a pošto nisam radio test na alergiju predpostavljam na pelud trave. Ok,  moje pitanje na ovu temu je : kak voziti motor i kakvu prevenciju savjetujete kad Vam stalno curi nos, oči svrbe da bi ih  najrađe iskopao  i lagano vas guši i tjera na kašalj. HE!

Svakako odi na pretrage da se ne bi dogodilo da misliš jedno a zapravo je nešto
drugo. Alergije su "bolesti" modernog doba, sve više ljudi će biti zahvaćeno s njima.
Ja sam kronično alergičan na kućnu prašinu i grinje, srećom, ne na trave, iako sam
bio uvjeren da jesam. Otkad znam što me točno smeta puno mi je lakše jer točno
znam što smijem a što ne, dok sam prije samo pretpostavljao.  (y)
 
Dylan said:
Terapija je: Claritine i Flixonase spray, s time da počinjem barem desetak dana prije očekivanje cvatnje ambrozije. Prevencija je odlazak na more isključivo u tom kritičnom razdoblju jer na moru (za sada) ambrozije ili nema, ili je ima bitno manje nego na kontinentu. Kad sam kod kuće: u popodnevnim satima boravak u zatvorenom prostoru koji se svakodnevno usisava, pogotovo ako vani puše vjetar, te fotosenzibilne sunčane naočale koje smanjuju količinu svijetla koje "pogađa" već iziritirano oko, jer me dugogodišnje iskustvo naučilo da su "okidači" za napad kihanja upravo nagli prijelaz sa sjene na sunce te kad me znojnog opuhne vjetar.

Ti bi u mom kraju umro - ovdje ima toliko puno ambrozije u okolici 1 km da nema teorije
da bilo tko alergičan obitava  :mrgreen: Uglavnom zdime na more  (y)
 
AnteK said:
Svakako odi na pretrage da se ne bi dogodilo da misliš jedno a zapravo je nešto
drugo.

Definitivno. Tata cijelo vrijeme bio uvjeren da je alergičan na piljevinu, jer bi se osuo nakon što bi rezali drva, a ispostavilo se da je alergičan na svježi paradajz koji smo jeli nakon posla :D
 
Rivi said:
Nije Claretin, nego Claritin. Dobre su tablete. Neki ih piju prije spavanja, a neki ujutro. Meni su pomagale, ali, za divno čudo, zadnje 2 godine, puno me manje vata alergija nego prije.
Ipak, uhvati me kihanje rijetko, a tada koristim Tafen (nasal), raspršivač. Pomaže skroz.
Jebem ti topolu!!!!
alergičan sam otkako znam za sebe, i kombinacija Claritin ( 1-2 dnevno ) + Tafen (1-2 dnevno ) mi uvelike pomaže ...  (y)
 
Američki lijek SINGULAIRE, do sad najbolja stvar za mene i trenutno po testovima najbolji lijek. Uzima se u obliku tableta, i ide na recept. Bolujem od svoje 10 godine, i nekad problemi pocnu u veljači a nekad tek u svibnju. Meni osim lijekova pomaze bjezanje u prirodu(planina ili more), a na motoru se trudim ignorirat simptome i picim dalje  :mrgreen: .
 
Dylan said:
Terapija je: Claritine i Flixonase spray, s time da počinjem barem desetak dana prije očekivanje cvatnje ambrozije. Prevencija je odlazak na more isključivo u tom kritičnom razdoblju jer na moru (za sada) ambrozije ili nema, ili je ima bitno manje nego na kontinentu. Kad sam kod kuće: u popodnevnim satima boravak u zatvorenom prostoru koji se svakodnevno usisava, pogotovo ako vani puše vjetar, te fotosenzibilne sunčane naočale koje smanjuju količinu svijetla koje "pogađa" već iziritirano oko, jer me dugogodišnje iskustvo naučilo da su "okidači" za napad kihanja upravo nagli prijelaz sa sjene na sunce te kad me znojnog opuhne vjetar.

Ovo boldano sam i ja primjetio, jos ako recimo podignes glavu, pa sunce udari direktno u nosnice isti tren pocnem kihati....Zato su suncane skroz na glavi, i prilikom izlaska na sunce obavezno ih stavljam na oci.
 
da ne citam  sve ...
Flixonase spej za nos i Telfast 120mg (na preporuku Grofa  :D )
claritine i belodin mi slabo pomaze

inace kad sjednem na motor alergija mi prodje  :neznam:
 
Pa sve sami bolesnici na ovom forumu... :misli:

:mrgreen:
 
Frgich said:
... a na motoru se trudim ignorirat simptome i picim dalje  :mrgreen: .

:LOL: :LOL: :LOL:
Mogu zamislit ovu scenu. Iz nosa ti curi, iz ociju ti curi sve se zajedno mijesa i razlijeva po licu a ti s osmijehom na licu samo drzis pun gas.
 
Dek..Dadek said:
kad mi se ne da ić,a šora me alergija već godina maaaaaaaaa :mrgreen:

al odlična stvar: počet pit Claritine bar 2 tjedna prije nego očekuješ prve simptome,i pomaže 5 puta bolje nego da kreneš piti kada simptomi već počnu,meni je ove godine super,baš zbog toga!

pa šta se ne umanjuje svojstvo claritina dugotrajnim pijenjem?....recimo 4 ili 6 tjedana
 
pak said:
pa šta se ne umanjuje svojstvo claritina dugotrajnim pijenjem?....recimo 4 ili 6 tjedana

Ja sam pio prije i Claritine i Histazol i kojekakve sprejeve koristio - najbolje mi
je sada kada ništa ne uzimam. OK, nisam alergičan na pelud pa nije neko mjerilo,
ali bome mi je prije bilo loše. Inače, poslije dugotrajnijeg uzimanja Claritina budu
loši nalazi krvi ( mama mi je radila u labosu do mirovine, tako kaže iz iskustva ) i
to jako loši.
 
Pritrpija bi ja sve simptome alergije, ali su mi rekli da ako se ne tretira, fifti-fifti mi je šansa dobit astmu, jer mi je bilo u familiji... A to je ogroman zajeb, ima san prilike vidit... :palacdolje:

Nemojte kupovat Belodin, odite u doktora, na recept ide Flonidan, besplatno, aktivna tvar ista... (y)

Uvalilo mi i Tafen sprej, tako da je zasad dobro... A alergičan san na peuld trava i stabala, masline kao posebna kategorija, spore gljivica, i još nešto, zaboravija san... Tako da je hipo-alergijski tretman bija nemoguć... A toliko različitih stvari me pere da je uvik, cile godine, bar nešto aktualno, u manjoj mjeri... :LOL:
 
Hrvoje said:
Vidim da se otvara prostor za novi podforum: Medicinska pitanja
:mrgreen:
a tamo bi mogi uvrstit i ekipu koja raspravlja o naocalama ispod kacige i slicnome :misli:
 
Šmrcam, kišem-nekontrolirano i koristim maramicu 24h/365 dana godišnje od kad znam za sebe. Više sam puta kihnuo po viziru u vožnji iznutra  :LOL: Kaj da vam velim.
Sad se spremam na nove pretrage ovih dana.