alergija na pelud i vožnja s motorom

Jedna mala sitnica koja dosta pomogne kod alergije. Šumeći kalcij. Na dan ga se smije popiti do 4 komada. Ujutro kad se probudim prva stvar je popiti kalcij, a onda mogu sve ostalo...
 
Sayock said:
Ja sam jednom jednog doktora pitala kaj da radim s tom mojom alergijom na travu koja me pere od 5. godine života. A doktor mi je rekao da lupim šakom o stol. Ja totalno  :misli: zbunj. Pa mi je obrazložio da su alergije psihosomatski poremečaji i da je sve u glavi. Pomanjkanje samopouzdanja. Tipičan primjer -  Piranello nema problema sa alergijom kad vozi trke. I ja sam primjetila da me trava više gnjavi kad imam neke druge probleme, neizvjesnost i strahove..., a kad nemam briga nema ni alergije...
Razmislite što vas drugo ždere osim alergije. Alergija je samo najslabija karika u imunitetu pa tako reagiramo.

Da nije doktor Plečko možda?  :LOL:

Kad Piranello vozi, ima, kao što je i sam rekao, povišen adrenalin. A adrenalin radi čuda po cijelom tijelu. Privremeno, doduše. Alergija se može povezati sa stresom samo zato što stres uzrokuje slabljenje imonusustava, što je loše za alergičare, jer se onda simptomi pojačavaju. Sama alergija ipak ima neke druge uzroke, a skroz mi je nevjerojatno da jedan doktor medicine može izjavit tak nekaj (vidi boldano).
 
Kak sam otvorio ovu temu krenuo sam sa novom terapiom tabletama Lectranal i mogu reći da stvar polako ali sigurno djeluje. Tablete su na biljnoj bazi tj. kojijenje neke biljke, i može se kupiti bez recepta. Farmaceuti u apoteci i na samoj kutiji preporučuju 1 tabletu ujutro natašte i 1 prije spavanja dok u jakih alergiskih reakcija može i 2+2 tablete.

Prije sam pio belodin i olakšao mi je sigurno život tih nekoliko kritičnih tjedana, ali velim mislim da mi ovogodišnja terapija bolje pomaže. 
 
Ja imam problema sa alergijama....naticu i svrbe oci,sva sam na fleke,a sluznica bude natecena da jedva disem,sto zna biti nezgodno prilikom spavanja u satoru jer ispustam zvukove ne ko motorna pila nego cijela drvna industrija  :LOL:  kihanje mi u odnosu na ostalo ne smeta bas previse jer nakon sto se dobro iskisem neko vrijeme sam na miru....za sada mi claritin pomaze,ali me i uspava pa ga pijem ugl navecer...samo,primjetila sam u zadnjih par godina da ljeti kad je sezona kupanja uopce nemam problema sa sluznicom pa sam pocela koristiti sprej za nos aquamaris i za sada mi pomaze pa se nemoram tako cesto kljukati sa tabletama (y)
 
Fenring said:
Da nije doktor Plečko možda?  :LOL:

Kad Piranello vozi, ima, kao što je i sam rekao, povišen adrenalin. A adrenalin radi čuda po cijelom tijelu. Privremeno, doduše. Alergija se može povezati sa stresom samo zato što stres uzrokuje slabljenje imonusustava, što je loše za alergičare, jer se onda simptomi pojačavaju. Sama alergija ipak ima neke druge uzroke, a skroz mi je nevjerojatno da jedan doktor medicine može izjavit tak nekaj (vidi boldano).

Nije doktor Plečko.
 
Sayock said:
Jedna mala sitnica koja dosta pomogne kod alergije. Šumeći kalcij. Na dan ga se smije popiti do 4 komada. Ujutro kad se probudim prva stvar je popiti kalcij, a onda mogu sve ostalo...

potpisujem...pogotovo kod ljudi koji imaju alergije na ubode insekata...osobno imam užasnu alergiju na ubod pčele (u djetinjstvu me izbola cijela košnica) pa mi ponekad nije dovoljno otići samo jednom na inekciju nego moram i po dva-tri puta,ali prva stvar koju moram napraviti je popiti 2-3 šumeće tablete kalcija i direkt na prvu pomoc  :palacdolje:
 
Sad sam malo proguglala za Flosteron...

http://www.tegobe.com/vademecumi/krka/flosterv.html#Sastav

Baš mi i nije nešto bezazleno. No, alergija me ubija, tablete ne pomažu, nos i oći u komi... pitat ću svoju doktoricu da li da probam s time.
 
Sayock said:
Sad sam malo proguglala za Flosteron...

http://www.tegobe.com/vademecumi/krka/flosterv.html#Sastav

Baš mi i nije nešto bezazleno. No, alergija me ubija, tablete ne pomažu, nos i oći u komi... pitat ću svoju doktoricu da li da probam s time.

Bježi od toga !
 
Nevia said:
potpisujem...pogotovo kod ljudi koji imaju alergije na ubode insekata...osobno imam užasnu alergiju na ubod pčele (u djetinjstvu me izbola cijela košnica) pa mi ponekad nije dovoljno otići samo jednom na inekciju nego moram i po dva-tri puta,ali prva stvar koju moram napraviti je popiti 2-3 šumeće tablete kalcija i direkt na prvu pomoc  :palacdolje:

:shock: :shock:

Dek..Dadek said:
odlična terapija!
predlažem susret alergičara na parkingu pit stopa,obavezno doć sa lancima,bokserima i bejzbolicama,pa da se lepo lečimo ko ljudi :mrgreen:

(y) a vrijeme, i ocemo nac odmah nekog doktora da nam namjesti sve te noseve ???  :mrgreen:
 
Kad me napadne alergija začepi mi se nos i počnu me oči jako svrbit, tu i tamo kihnem ali kihanje mi je najmanji problem. Obično dobar dio godine provedem začepljenog nosa i crvenih i suznih očiju. Klaritin mi je pomagao za oči, ali  ne i za nos, no tableta bi me nadrogirala i uspavala i izgledao sam kao zombi sa njom. Nema šanse da bih sjeo na motor nakon što bih popio klaritin.
Rinolan mi je puno bolji, jer mi pomaže za oči bez da me uspava ili omami.
Sada isprobavam Belodin, ista stvar kao rinolan, sprječava svrbež očiju ali za nos mi ništa dosad nije pomoglo...

Ima li netko neki prijedlog kako da mi se nos konačno odčepi? Da uzmem borer i provrtim heh heh...  :mrgreen:
 
:plavusha: krala susjedu trešnje pa dok sam bježala skočila sam na košnicu i razljutila ne samo susjeda nego i pcele  :oops:
 
aurellie said:
Kad me napadne alergija začepi mi se nos i počnu me oči jako svrbit, tu i tamo kihnem ali kihanje mi je najmanji problem. Obično dobar dio godine provedem začepljenog nosa i crvenih i suznih očiju. Klaritin mi je pomagao za oči, ali  ne i za nos, no tableta bi me nadrogirala i uspavala i izgledao sam kao zombi sa njom. Nema šanse da bih sjeo na motor nakon što bih popio klaritin.
Rinolan mi je puno bolji, jer mi pomaže za oči bez da me uspava ili omami.
Sada isprobavam Belodin, ista stvar kao rinolan, sprječava svrbež očiju ali za nos mi ništa dosad nije pomoglo...

Ima li netko neki prijedlog kako da mi se nos konačno odčepi? Da uzmem borer i provrtim heh heh...  :mrgreen:

sine,Belodin ima isti sastav kao Claritin.
Meni se osobno nikad nije spavalo od Claritina ni niš.
Di ne pomažu tablete,pomaže šaka.
(samo čekam nekog nervoznog na cesti da isprobam najnoviju metodu od Majlea :mrgreen: )
 
aurellie said:
Kad me napadne alergija začepi mi se nos i počnu me oči jako svrbit, tu i tamo kihnem ali kihanje mi je najmanji problem. Obično dobar dio godine provedem začepljenog nosa i crvenih i suznih očiju. Klaritin mi je pomagao za oči, ali  ne i za nos, no tableta bi me nadrogirala i uspavala i izgledao sam kao zombi sa njom. Nema šanse da bih sjeo na motor nakon što bih popio klaritin.
Rinolan mi je puno bolji, jer mi pomaže za oči bez da me uspava ili omami.
Sada isprobavam Belodin, ista stvar kao rinolan, sprječava svrbež očiju ali za nos mi ništa dosad nije pomoglo...

Ima li netko neki prijedlog kako da mi se nos konačno odčepi? Da uzmem borer i provrtim heh heh...  :mrgreen:

ako ljeti nakon kupanja u moru nemas problema probaj sprej aquamaris
ok,malo je nezgodno sto nos nakratko curi,ali bolje i to nego ostecivati sluznicu raznim medikamentima
 
ovo sto se tice mora kod mene isto pali...  (y)

odcepi te cijelog...

2aurellie:eto belodin za oci; a za nos malo nekog ljutog hrena i da vidis kako ce ti ga ocistiti..  :mrgreen:
           
 
Nevia said:
ako ljeti nakon kupanja u moru nemas problema probaj sprej aquamaris
ok,malo je nezgodno sto nos nakratko curi,ali bolje i to nego ostecivati sluznicu raznim medikamentima

hvala, probat ću (y) (y)

DekDadek, samo prenosim dojmove. Pojma nemam kakvog su sastava, jedina razlika je što sam Belodin probao ove godine a Claritin prije 2 godine. Claritin bi me potpuno zgazio.
 
naravno,sve je dosta individualno,čak i nakon nekog vremena ti paše što prije nije i obrnuto 8)
 
majle said:
a za nos malo nekog ljutog hrena i da vidis kako ce ti ga ocistiti..  :mrgreen:
           

uguraš hren u nos ili u oči ??

meni je najbolji uz kobase  :mrgreen:
 
Za dečke koji su rekli da koriste Flosteron injekciju....
U kojoj apoteci u Zagrebu ste ga našli? Gdje god sam pitala nemaju...  :(
 
Sayock said:
Za dečke koji su rekli da koriste Flosteron injekciju....
U kojoj apoteci u Zagrebu ste ga našli? Gdje god sam pitala nemaju...  :(

pa ja sam to i rekao, jer ja sam ga prije cca 2 godine kupovao u požegi i odjednom ga je nestalo i rekli su mi da vise nece niti dolaziti, i sad ovdje procitam da ga netko u zg kupuje....stvarno neznam gdje, jer vidis ti isto kazes da ga nemozes naci :neznam:
 
Sayock said:
Za dečke koji su rekli da koriste Flosteron injekciju....
U kojoj apoteci u Zagrebu ste ga našli? Gdje god sam pitala nemaju...  :(
Ja ga već godinama kupujem u apoteci u Gajnicama i uvijek su ga imali (y)