alergija na pelud i vožnja s motorom

Moto Rabbit said:
:LOL: :LOL: :LOL:
Mogu zamislit ovu scenu. Iz nosa ti curi, iz ociju ti curi sve se zajedno mijesa i razlijeva po licu a ti s osmijehom na licu samo drzis pun gas.

(y) (y)  tako se ja osjecam...
ja uzimam belodin al ove godine na zimu idem na testiranje, i cuo sam da ima neke injekcije koje se daju po zimi i nema frke tokom cijele godine....
 
Ivan_ZG said:
..


btw Kuf sa Jaruna? :wink:


da nekad bio na Jarunu sad sam na Malešnici, Stenjevec. Stariji buraz mi je na Jarunu a mlađu u Grazu.

Zahvaljujem ekipi na savjetima, znam da bih trebao otići doktoru i to rješiti, ali velim za 20 dana bu prošlo i život ide dalje. Sviđa mi se opska nekolicine da u samoj vožnji nemaju povećanu reakciju već naprotiv bolje im je.

Netko je napisao zbog kacige ali ja sam uvjerenja da se radio o adrenalinu ili barem o nekoj fazi tjelesne reakcije, safe mod koji se uključuje zbog instinkta preživljavanja. A jesam  ga zabrio.  OK vjerujem  da me kužite, uvidio sam da većina preporuča započeti terapiju par tjedana ranije, sad mi je već kasno ali za slijedeću godinu pamtim.

 
Moto Rabbit said:
:LOL: :LOL: :LOL:
Mogu zamislit ovu scenu. Iz nosa ti curi, iz ociju ti curi sve se zajedno mijesa i razlijeva po licu a ti s osmijehom na licu samo drzis pun gas.

:LOL:

Jednom sam čak i pljunuo u kacigu kolko sam bio živčan da sam zaboravio da ju imam na tikvi....
 
Dek..Dadek said:
:LOL:

Jednom sam čak i pljunuo u kacigu kolko sam bio živčan da sam zaboravio da ju imam na tikvi....
ja svaki put kad kihnem ili zjevam stavim ruku na usta...i shvatim da imam kacigu :LOL:
 
Evo tek sad sam ugledao ovu temu, pa mislim da bi i ja tu trebao nešto napisat! (y)
Ja imam alergije na sve vrste peluda (trava, korova.....i dr.) i uz sve to vozim moto utrke i moram reć da u samoj vožnji nemam nikavih problema s alergijama i to vrlo vjerovatno radi adrenalina! :wink:
Kad sam na utrkama nikad ne pijem lijekove iako bez njih u svakodnevnom okruženju ne funkcioniram, jer vjerovatno gomila asfalta sa vrlo malo zelenih površina terapijski djeluju na mene, osim kad sam na Panonniaring jer tamo su polja ambrozije i za alergičare nije za izdržat čak i uz lijekove! :palacdolje:

Evo ovo je moj slučaj u kratko, dok šta se tiče cestovne vožnje nemam pojma jer se po cesti gotovo nikada ne vozim! :( :mrgreen:
 
Imam također problema sa alergijom, od negdje 3. mjeseca do 10 - 11.

Ovu gudinu sam probao sa Belodinom i fakat radi, piše da se koristi jednom dnevno, ali ja sam probao koliko dugo traje i jedna tabletica drži otprilike 2 - 3 dana pa sam odlučio piti svaka dva dana.

Nakon dva tjedna korištenja, jednom sam slučajno zaboravio i došao je 4. dan i meni ništa, sve 5, i tako nisam jedno vrijeme koristio, tek toliko da vidim koliko će to trajati i trajalo je nekih 3 tjedna bez alergije i bez Belodina.

Sad sam opet počeo jer ne želim kihati u kacigi, oči žuljaju, sav sam crven, narečen, curi nos.........

Moja preporuka za Belodin.

Inače, ima i pakiranje od 14 tabletica pa je zaliha veća.
 
Moto Rabbit said:
Otkrio sam dok te primi kihanje da je najbolje duboko udahnut, zacepit nos prstima i drzat dah desetak minut...ovaj sekundi, i dok izdahnes vise ti se ne kise.
Još bollji način je da kihneš 1-2 put, pa ti se više neće kihati ;) Poanta kihanje je da ispušeš nešto iz sebe, a ne da se suzdržavaš.

I sam sam alergičan na proljeće, ranije koristio Histazol 1x dnevno, a kad su ga zabranili Letizen 1x dnevno. (Claritin jhe bio kao da ga i nisam popio) Obje malo uspavaju i kao ne bi se smjelo vozit, ali pomazu i nije tako strasno.. ionako sam stalno pospan :)
Neki spominju topolu - na nju je vrlo malo ljudi alergicno, to sta je vidis ne znaci da si na nju alergican, problematicne su one mikroskopske peludi...

Sto se tice motora samo se zabarakadiraj. Stalno spušten vizir, obavezno dugi rukavi... i izbjegavati zagađena područja. Bar sam na sebi primjetio da bilo gdje u prirodi nemam ni 10% alergije, koliko je u gradu, pogotovo centru...
Ove godine ne uzimam nista, samo par dana bilo malo problematicno, alergija pobjeđena snagom volje  8)
 
Ja sam jednom jednog doktora pitala kaj da radim s tom mojom alergijom na travu koja me pere od 5. godine života. A doktor mi je rekao da lupim šakom o stol. Ja totalno  :misli: zbunj. Pa mi je obrazložio da su alergije psihosomatski poremečaji i da je sve u glavi. Pomanjkanje samopouzdanja. Tipičan primjer -  Piranello nema problema sa alergijom kad vozi trke. I ja sam primjetila da me trava više gnjavi kad imam neke druge probleme, neizvjesnost i strahove..., a kad nemam briga nema ni alergije...
Razmislite što vas drugo ždere osim alergije. Alergija je samo najslabija karika u imunitetu pa tako reagiramo.
 
Rivi said:
Jebem ti topolu!!!!

da :mrgreen:

kod nas misliš da snijeg pada nekad...

mene smetaju sva ta leteća sr*nja, ali kad vozim motor nikad, samo kad ovako laprdam okolo, ulazi u nos, oči, usta, a sve osjetljivo...
 
ovako od tableta imate :
1.claritine-najslabiji
2.telfast- ako claritine ne pomaže onda to...ima više mg..pa prema potrebi
3.singular-najjači...propisuje se samo ako imate jaku alergiju..

a od sprejeva :
1.nasonex
2.flixonase
oba spreja su dobra i špricajte po potrebi...dakle tablete + sprej i proći će...samo treba provodit terapiju više dana.. (y)
 
Kako sam alergičan na sve što je zeleno i cvjeta o 5 do 10 mjeseca uživam u životu
pronašao sam u novom zagrebu doktora ŠEVIĆA (to mu je fakat prezime) neki oto-rino i ostalo u tituli
spiči ti iglu u rame i ruka nakon toga boli 2 dana i sve prodje. miran sam 45-60 dana
 
Sayock said:
Ja sam jednom jednog doktora pitala kaj da radim s tom mojom alergijom na travu koja me pere od 5. godine života. A doktor mi je rekao da lupim šakom o stol. Ja totalno  :misli: zbunj. Pa mi je obrazložio da su alergije psihosomatski poremečaji i da je sve u glavi. Pomanjkanje samopouzdanja. Tipičan primjer -  Piranello nema problema sa alergijom kad vozi trke. I ja sam primjetila da me trava više gnjavi kad imam neke druge probleme, neizvjesnost i strahove..., a kad nemam briga nema ni alergije...
Razmislite što vas drugo ždere osim alergije. Alergija je samo najslabija karika u imunitetu pa tako reagiramo.
ha i ja sam se naslusao svakakvih teorija o alergijama . kao to je reakcija organizma na razne nelagode od nekakvih opterecenja u zivotu pa do gubitka neke bliske osobe pa se to nakon godinu dvije izrazava kao alergija na neke od peluca drveca , trava ...
probavao sam sve sto su mi savjetovali "kao alternativu" no nista mi nije pomoglo osim nazalost tih nesretnih tableta
a sa ovim da alergije gotovo nema kad sam na motoru stoji

citao sam prije mjesec dana da se alergija uspjesno rjesava kineskom akumpukturom no nisam od nikoga cuo da je to i napravio i da mu pomaze
 
Bager said:
Kako sam alergičan na sve što je zeleno i cvjeta o 5 do 10 mjeseca uživam u životu
pronašao sam u novom zagrebu doktora ŠEVIĆA (to mu je fakat prezime) neki oto-rino i ostalo u tituli
spiči ti iglu u rame i ruka nakon toga boli 2 dana i sve prodje. miran sam 45-60 dana
A kak ti to spiči :misli: daj pitaj (y)
 
tvigi said:
A kak ti to spiči :misli: daj pitaj (y)
kak mislis kak spici ?
pa napravi koktel za ono na sta si alergican i piki piki  :mrgreen:

samo sam cuo na par mjesta da se to bas ne preporucuje :neznam:
 
tvigi said:
Inače sam pio sve živo od tableta na tržištu i skoro ništa bolje.
Prije par godina su na meni testirali neke tablete i pošto nisu davale rezultata,
spizdili mi injekciju v rit :mrgreen:

FLOSTERON (y)

Od tada ga koristim i u 15min.sve prestane.Traje mi,zavisi o koncentraciji peludi u zraku
od 15 dana pa po potebi.
Posavjetujte se sa svojim doktorom.
Mislim da nije opasan,jer se kupuje u apoteci po 45kn bez recepta.

Eto :mrgreen:

eeej!!!!!!!!!!!
sta pricas, koristis FLOSTERON?????
to je jedina stvar koja je meni ikada mogla pomoci oko tih alergijskih problema - kada me ubodu po mjesec dana nemam apsolutno nikakvih problema.
redovito sam ga uzimao i kostao je 45 kn dok mi jednog dana nisu u apotekakma rekli da je povucen iz prodaje i proizvodnje i da ga se vise ne moze nabaviti (to je bilo prije sigurno vise od 2 godine) te da nema nista slicno sto bi se moglo koristiti umjesto toga.

i sad ti kazes da ga koristis??? znaci ima ga opet za kupiti??? ako da, nemas pojma koliko si mi pomogo ovim svojim postom (y) (y) (y)
 
Bruce said:
eeej!!!!!!!!!!!
sta pricas, koristis FLOSTERON?????
to je jedina stvar koja je meni ikada mogla pomoci oko tih alergijskih problema - kada me ubodu po mjesec dana nemam apsolutno nikakvih problema.
redovito sam ga uzimao i kostao je 45 kn dok mi jednog dana nisu u apotekakma rekli da je povucen iz prodaje i proizvodnje i da ga se vise ne moze nabaviti (to je bilo prije sigurno vise od 2 godine) te da nema nista slicno sto bi se moglo koristiti umjesto toga.

i sad ti kazes da ga koristis??? znaci ima ga opet za kupiti??? ako da, nemas pojma koliko si mi pomogo ovim svojim postom (y) (y) (y)
E baš mi je drago da ga je netko probao (y)
Ja im kažem pa su skeptici.
Cijelu godinu šmrcam :LOL: a sad poslije pikice, dišem kao da sam s Krapnja :mrgreen:
Koliko ja znam stalno je u prodaji.
Kupio sam si i rezervnu :wink:
 
Ja sam alergicna samo na pelud korova (ambrozija, maslacak, trputac, pelin i jos neke biljčice su u tom pripravku za testiranje) i samo me oci strasno svrbe, kihnem tu i tamo. Najgore je navecer kad siđem sa  motora, ali onda pljuskanje ociju vodom i bude bolje, navodno neke kapi dolaze kroz mjesec dana bas za oci, jel za sad ne postoji  nista sta nije u kombinaciji sa antibiotikom pa to bas doc. ne preporucuju.. :( Tablete ne pijem..
 
Sayock said:
Da li se od tog Flosterona spava?
Nemam nikakvih nus pojava,osim što poslije injekcije postanem preporođen :mrgreen: