alergija na pelud i vožnja s motorom

Sayock said:
Da li se od tog Flosterona spava?

ne, ne spava se!
ja, kao i vecina ovdje koliko vidim, totalno zamrem kad se nakljukam kojekakvih tableturina (naravno da DIMIDRIL prednjaci, totalno rastura  :mrgreen: ) ali sa flosteronom nisam imao nikada nikakvih negativnih ucinaka - samo jednostavno kao da sve alergije odu dok djeluje injekcija, ma jednom rijecju prva liga i svakome bih preporucio (y)
 
strasilo said:
alergičan sam otkako znam za sebe, i kombinacija Claritin ( 1-2 dnevno ) + Tafen (1-2 dnevno ) mi uvelike pomaže ...  (y)

ufff... sad mi je odmah lakse  :mrgreen: dakle - ipak ima jos ljudi koji su na kronikus terapiji???  :mrgreen: ok, znam da nije smijesno, al me malo tješi jer sam ja sam non stop na telfastu 180 - nista drugo ne pomaze - samo ja ne kisem i slinim nego imam miljun i jednu točkicu po sebi, natiču oči, zglobovi - ma sranje  :(

Bruce said:
ne, ne spava se!
ja, kao i vecina ovdje koliko vidim, totalno zamrem kad se nakljukam kojekakvih tableturina (naravno da DIMIDRIL prednjaci, totalno rastura  :mrgreen: ) ali sa flosteronom nisam imao nikada nikakvih negativnih ucinaka - samo jednostavno kao da sve alergije odu dok djeluje injekcija, ma jednom rijecju prva liga i svakome bih preporucio (y)

a kad si radio jetrene probe???  8) ako ga pijes cesto mozes ocekivati da ti dzigerica nije bas u ludilo stanju...
 
2fast4you said:
ufff... sad mi je odmah lakse  :mrgreen: dakle - ipak ima jos ljudi koji su na kronikus terapiji???  :mrgreen: ok, znam da nije smijesno, al me malo tješi jer sam ja sam non stop na telfastu 180 - nista drugo ne pomaze - samo ja ne kisem i slinim nego imam miljun i jednu točkicu po sebi, natiču oči, zglobovi - ma sranje  :(

samo moram priznati da kod mene to nije cijelu godinu ... drži me samo mjesec ili dva godišnje ...
 
2fast4you said:
ufff... sad mi je odmah lakse  :mrgreen: dakle - ipak ima jos ljudi koji su na kronikus terapiji???  :mrgreen: ok, znam da nije smijesno, al me malo tješi jer sam ja sam non stop na telfastu 180 - nista drugo ne pomaze - samo ja ne kisem i slinim nego imam miljun i jednu točkicu po sebi, natiču oči, zglobovi - ma sranje  :(

a kad si radio jetrene probe???  8) ako ga pijes cesto mozes ocekivati da ti dzigerica nije bas u ludilo stanju...
Meni od dvije ampule godišnje ne može naškoditi.
 
2fast4you said:
ufff... sad mi je odmah lakse  :mrgreen: dakle - ipak ima jos ljudi koji su na kronikus terapiji???  :mrgreen: ok, znam da nije smijesno, al me malo tješi jer sam ja sam non stop na telfastu 180 - nista drugo ne pomaze - samo ja ne kisem i slinim nego imam miljun i jednu točkicu po sebi, natiču oči, zglobovi - ma sranje  :(

a kad si radio jetrene probe???  8) ako ga pijes cesto mozes ocekivati da ti dzigerica nije bas u ludilo stanju...

ajde malo bolje procitaj o cemu se radi - taj flosteron ne pijem vec se njime bodem  :smoke:
i to jednom mjesecno ide

a sad i da nesto pijem, ma daj koja jetra, pa kud bi stigli kad bi svako malo isli na kak ti kazes jetrene probe, cim popijemo neki lijek. a moja jetra je i tak na redovnoj alkoholnoj terapiji  8) 8) 8)

znaci, nema gutanja lijekova, vec samo na igli (y)
 
Sayock said:
Da li treba recept za flosteron ili se samo ovak kupi?
Proočitaj si sve od početka,sa i bez recepta treba ipak pitat doktora (y)
 
tvigi said:
Proočitaj si sve od početka,sa i bez recepta treba ipak pitat doktora (y)

Doktora ću ionak pitat jer tko će mi drugi dati pikicu  :misli:  :mrgreen:
 
Bruce said:
ajde malo bolje procitaj o cemu se radi - taj flosteron ne pijem vec se njime bodem  :smoke:
i to jednom mjesecno ide

a sad i da nesto pijem, ma daj koja jetra, pa kud bi stigli kad bi svako malo isli na kak ti kazes jetrene probe, cim popijemo neki lijek. a moja jetra je i tak na redovnoj alkoholnoj terapiji  8) 8) 8)

znaci, nema gutanja lijekova, vec samo na igli (y)

na koji god način uzimas lijek jetra ti "procesira" jedan njegov dio...

citat mi se ne da - jer se ne bodem pa me ni ne zanima flosteron. bog mi dao nos i usta da ih koristim  :jesus:

ne idem ni ja na proble svako malo, ali tu i tamo moram promijeniti lijek jer mi dzigerica najebe :whistle: svi se mi zajebavamo s ovim ili onim, al jetrica zajebe i one koji nisu na terapiji - tako da ne kuzim stav "boli me qurac"

e da - osim toga flosteron spada sa solumedrolom, decortinom i drugim smecem u kortikosteroide koji btw nisu bas "easy going" za tijelo - tako da se radije kljukam antihistaminicima kad vec mogu  :wink:

strasilo said:
samo moram priznati da kod mene to nije cijelu godinu ... drži me samo mjesec ili dva godišnje ...

blago tebi!!!! smatraj se sretnim... je,tih par mjeseci je vama rinitičarima katastrofa - ali moja sorta se kljuka non stop i ne postoji ni hiposentibilizacija ni nista...  :palacdolje:
 
markookram said:
da ne citam  sve ...
Flixonase spej za nos i Telfast 120mg (na preporuku Grofa  :D )
claritine i belodin mi slabo pomaze

inace kad sjednem na motor alergija mi prodje  :neznam:

:LOL:

Meni frende vise ni to ne pomaze solo. Uz tablete i sprej, sad imam novu kombinaciju... Uz ovo gore navedeno, ispirem si kljuku sa fizioloskom otopinom da pelud isperem. Ma komedija s time...
 
Ja sam ove godine probal (još probavam da budem točniji) neki NONI SOK, azijska biljna neka
mješavina. Litra košta oko 200 Kn, pije se 0,3 dnevno, tak da je oko litra na mjesec. Navodno
da je dobro (tak vele ovi kaj su mi preporučili) mene za sad još nikaj ne piči, al mi je osmi
mjesec najkritičniji dok počne ambrozija
Ima taj noni za kupit po biljnim apotekama.
Piše na njemu i da liječi sve, tak da možda i je neka navlakuša kaj se tiče soka, al za sad funkcionira.
 
Grof said:
:LOL:

Meni frende vise ni to ne pomaze solo. Uz tablete i sprej, sad imam novu kombinaciju... Uz ovo gore navedeno, ispirem si kljuku sa fizioloskom otopinom da pelud isperem. Ma komedija s time...
ma vidis da ljude na motoru ne pere ta alergija... krajnje vrijeme je da si kupis neki adrealinki motor i gas  :mrgreen:
 
2fast4you said:
na koji god način uzimas lijek jetra ti "procesira" jedan njegov dio...

citat mi se ne da - jer se ne bodem pa me ni ne zanima flosteron. bog mi dao nos i usta da ih koristim  :jesus:

ne idem ni ja na proble svako malo, ali tu i tamo moram promijeniti lijek jer mi dzigerica najebe :whistle: svi se mi zajebavamo s ovim ili onim, al jetrica zajebe i one koji nisu na terapiji - tako da ne kuzim stav "boli me qurac"

e da - osim toga flosteron spada sa solumedrolom, decortinom i drugim smecem u kortikosteroide koji btw nisu bas "easy going" za tijelo - tako da se radije kljukam antihistaminicima kad vec mogu  :wink:

blago tebi!!!! smatraj se sretnim... je,tih par mjeseci je vama rinitičarima katastrofa - ali moja sorta se kljuka non stop i ne postoji ni hiposentibilizacija ni nista...  :palacdolje:

ja samo kazem da sumnjam da je flosteron jedina stvar koja moze nastetiti jetri ili neznam ti ja cemu jos
zar nije,opcenito, vecina lijekova stetna za jetru
a u ono doba kada me to stisne (mene također hvata u navratima, ne drzi me konstantno cijelo vrijeme) ja budem u takvom stanju da me stvarno briga i za jetru i za sve ostalo jer ja tada ne mogu zivjeti. ne samo da me smeta u voznji, vec me smeta i na poslu i jako tesko prozivljavam te trenutke.
ako je flostreon jedina stvar koju sam probao i djeluje, uopce nemam namjeru ne koristiti ga jer mi olaksava zivot.
i tvrdim da mi u tim trenutcima puno vise pomaze nego sto mi steti.
 
a ne znam ako je jos netko cuo za ovakvo nes...

frendu jednom je isto smetalo proljece, pelud kao i svima.kao neka lagana alergijica.
i jedne lijepe subote vani je dobio po nosu i slomio ga (dobro nije ga sam slomio) i nakon namjestanja nosa i zacijeljivanja vise nije imao problema sa peludi, prasinom i alergijama...

i mjeni je sumnjivo ali da li zna jos netko za tako nes ??  :misli:
 
Bager said:
Kako sam alergičan na sve što je zeleno i cvjeta o 5 do 10 mjeseca uživam u životu
pronašao sam u novom zagrebu doktora ŠEVIĆA (to mu je fakat prezime) neki oto-rino i ostalo u tituli
spiči ti iglu u rame i ruka nakon toga boli 2 dana i sve prodje. miran sam 45-60 dana

A što ti spiči, kortikosteroide možda ? Ima preparata koji su super za
alergije, no izrazito štetni za zdravlje, tako da je puno bolje kihati  (y)
 
Claritine!!!  (y) Definitivno čudesna tabletica! A ostaješ priseban!  :mrgreen: Dobro, za ozbiljno, tabletica je tak mala da ni ne znaš kad ju progutaš, a nakon 5 minuta imaš 24 bezbrižna mirna sata.  8) Tak je bar sa mnom. A mene isto deru ti neki biljni alergeni. Pogotovo kad topola počne cvast i plutat po zraku.  :? Iako, i ja imam zanimljiv fenomen da kad sjednem za motor, najednom me simptomi popuste (ak me prije toga gadno dere). Eto ti motociklizma ko medicinske terapije.  8)  :mrgreen:
 
Sve u svemu svaki je organizam drugačiji pa tako i ljekovi djeluju.
 
majle said:
a ne znam ako je jos netko cuo za ovakvo nes...

frendu jednom je isto smetalo proljece, pelud kao i svima.kao neka lagana alergijica.
i jedne lijepe subote vani je dobio po nosu i slomio ga (dobro nije ga sam slomio) i nakon namjestanja nosa i zacijeljivanja vise nije imao problema sa peludi, prasinom i alergijama...

i mjeni je sumnjivo ali da li zna jos netko za tako nes ??   :misli:

odlična terapija!
predlažem susret alergičara na parkingu pit stopa,obavezno doć sa lancima,bokserima i bejzbolicama,pa da se lepo lečimo ko ljudi :mrgreen:
 
Dek..Dadek said:
odlična terapija!
predlažem susret alergičara na parkingu pit stopa,obavezno doć sa lancima,bokserima i bejzbolicama,pa da se lepo lečimo ko ljudi :mrgreen:


:LOL: