Aprilia Shiver 900

čestitke  (y)

baš sam nekidan komentirao da je to najpametnija kupnja momentalno....

a kaj se tebe tiče znači druge godine je za 5 iljada na prodaji  :mrgreen:  :jesus: :LOL:
 
kaze zena da je to njezin motor kad ja uzmem nesto drugo...

nego mislis da bi proslo za 5 milja :mrgreen:?

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

 
M12 said:
kaze zena da je to njezin motor kad ja uzmem nesto drugo...

nego mislis da bi proslo za 5 milja :mrgreen:?

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

aaaaahahaha rođo... to sam iz pristojnosti tak reko...

mislio sam cca 3800  :mrgreen:

al fakat ok kupnja... sretno....  (y)
 
thule_5689 said:
Vrag ti neda mira, a kažu pametnom i jedna dosta... :mrgreen:

Čestitke...prelijepo  (y)

kažu fata je fata, ali dvaput je dvaput  :mrgreen:

novčanik je rekao da slaže s kupovinom (i to je presudilo)
 
malo da kenjam po temi pošto vidim da nikog drugog nema

slike ne bu bile, video forget it nemam ti ja to  :mrgreen:

Dakle jebem ti Shivera kad meni trebalo 3 dana da skužim kako promjenit power mode... jebem ti taljanske manekene i beskorisne retrovizore od plastike iz kine... jebem ti uputsva ko da je kinez prevodio sa taljanskog na bosanski preko tučepa i mandarina... dakle nigdje veze s ničime... jebem ti elektroniku koju ne mogu prokužiti tj sistem message koji mi se pojavljuje svaki put kad upalim motor a to je da upišem neki kod za nešto... tražio ja u manualu ali zakurac...

i to je ono što mi ide na jetra... i onda si razmislim ako je to sve što mi ide na nerve onda je sve dobro... osim što je počelo nekaj vibrirat oko sata pa se proizvodi neko zujanje... ništa neobično imao je to i moj bivši kawac er6n dakle svi imaju isti generički problem na naked-im... sve je dobro... naći ću uzrok i ubit ga silikonom... neće meni niko govorit šta će meni smetat na motoru... nitko!

s obzirom da sam imao prilike sjedit i vozit Shivera 750 onda mogu i dati neki okvirni 750 vs 900;
*750 ima bolji sic ala fotelja, 900 je više sportcki tanji i gura te lagano prema naprijed
*750 mi se činio kad bolji kus motora po veličini, 900 je elegantniji sa više detalja
*750 je živina na steroidima... 900 može biti anemična koala u Touring modu, a i može biti Sportak divljak ili kako strani forumi i revjuzi na jutubu kažu senzibilni huligan

Obično mi treba cca do 2 tjedna da vidim skužim i osjetim šta motor može... kod RSV-a mi je trebalo i preko mjesec dana da skupim muda da ga srušim na koljeno... no ovdje kod Shivera sve je pod kontrolom od prvog trenutka... daje sigurnost i povratne informacije... drži liniju i zavoje kao po tračnicama...

Danas sam ga odvezao u Touring modu od Poreča do Plomina i natrag... cca 120 km... prosjek AVGspeed bio 68km/h, AVGfuel 4,6l/100kn
Ono što nisam očekivao je da snage čak i Touring modu ima u svim režimima od početka do kraja... onaj najveći "skok" snage se osjeti tek nakon 6t okretaja koji ide do limita od 11t okretaja.
Vibracija ima nešto, na volanu pretežito ali vrlo vrlo vrlo malo... što ruku na srce vrlo neobično za taljane...

sve u svemu ruku na srce da cijena nije odigrala ulogu vrlo teško bi netko normalne glave kupio novog Shivera 900... sa cijenom od 76900kn za novi netko zbilja mora biti sektaš ili zatucani lover aprilie da iskipa tolike pare... realno... jer u toj nočvanoj kategoriji konkurencija zbilja može ponuditi isto ako ne i više... posebno mislim na servisnu podršku i after sales proizvodi... i toga su svjesni svi pa tako i ja... da se razumijemo jasno, nije mi uopće niti malo žao kupovine jer zadovoljava moje osnovne parametre... da košta normalno, da je skorro pa novo (s obzirom na tržište, muljaže i sklepance), da se vozi ugodno, da se vozi uspravno...

E da još jedna sitnica... zvuk iz auspuha serijale onih kvazi ružnih uživo izlazi predivan zvuk pogotovo prilikom downshifta kada ima onaj rumble backfire kao da voziš american V8 muscle car... tolika perverzija je to da jedva čekam ubacit u nižu i slušat to duboko pucketanje... jedan od rijetkih gdje moraš biti debil za skinut originale i stavit nešto drugo...
 
Nero said:
Sta to novo mozes kupit za 77 000 kn, a da je dobro?
Daciu Sandero!

33002c5f97b289a1dd41cc128b9d51dd.jpg


Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Nero said:
Sta to novo mozes kupit za 77 000 kn, a da je dobro?

pa premium nemožeš al neki solidni motorić sa 100+ks možeš

neznam dal je dobro nisam probo al za cca te pare moš kupit novog duka ili gsxs750



 
Matek said:
pa premium nemožeš al neki solidni motorić sa 100+ks možeš

neznam dal je dobro nisam probo al za cca te pare moš kupit novog duka ili gsxs750

od kada je aprilia premium osim po dobavci rezervnih djelova i cijenama istih?
 
Nero said:
Sta to novo mozes kupit za 77 000 kn, a da je dobro?

ovako napamet... da nije RR nego sve ostalo i ne nužno naked...

Yamaha MT09 / Tracer 900
Honda NC750X
Honda CB650FA
Kawasaki Z800/900
Kawasaki Versys 650
Suzuki Vstrom 650
Suzuki GSX
KTM 690 Duke
 
M12 said:
ovako napamet... da nije RR nego sve ostalo i ne nužno naked...

Yamaha MT09 / Tracer 900
Honda NC750X
Honda CB650FA
Kawasaki Z800/900
Kawasaki Versys 650
Suzuki Vstrom 650
Suzuki GSX
KTM 690 Duke

Ne vidim tu neki motor koji je (puno) bolji od Shivera. Eventualno moze biti stvar osobnih preferenci.
 
Nero said:
Ne vidim tu neki motor koji je (puno) bolji od Shivera. Eventualno moze biti stvar osobnih preferenci.

ja opet ponavljam po neznam koji put da nije tu stvar jel bolji ili lošiji... Shiver uopće nije loš motor... dapače...
ja kada govorim o konkurenciji govorim o rezervnim djelovima, after sales podršci, dodatnoj opremni, servnisoj mreži itd... mislim da danas bar za nas koji nismo više mulci to puno više znaći nego par konja gore ili dolje...

možda se varam ali bar je to moje viđenje... a i ono što mi ide na nerve Shiver 750 kada je bio na popustima tipa božićnim akcijama i to je koštao oko 55t kn... što je daleko realnija cjena od ove 77t kn? Ili?
 
M12 said:
od kada je aprilia premium osim po dobavci rezervnih djelova i cijenama istih?

nisam ni mislil na lili da je premium... odgovaram neru da nemoš neki bolji motor za te pare kupit
al recimo

790 duke... oko tih para 105 ks... djeluje fin motorić volio bih probat.... ili gsx 750...

al ovo kaj si ti kupil je pun pogodak... imaš novi motor a izbjego si u startu pušenje 20 tkn....

a za 3 godine bu vrijedio isto kak i da si kupil bren nju

 
Matek said:
nisam ni mislil na lili da je premium... odgovaram neru da nemoš neki bolji motor za te pare kupit
al recimo

790 duke... oko tih para 105 ks... djeluje fin motorić volio bih probat.... ili gsx 750...

al ovo kaj si ti kupil je pun pogodak... imaš novi motor a izbjego si u startu pušenje 20 tkn....

a za 3 godine bu vrijedio isto kak i da si kupil bren nju

barem me ti razumiješ  :0648:
 
Ja volim apriliu i imao ih 10ak do sad ukljucujuci shivera ali iskreno ako su gsx, mt09 i z isti po cijeni sigurno bi neki od ta 3 uzeo prije, ovi ostali nabrojani mi nisu ista klasa nekako
 
BM0021 said:
Ja volim apriliu i imao ih 10ak do sad ukljucujuci shivera ali iskreno ako su gsx, mt09 i z isti po cijeni sigurno bi neki od ta 3 uzeo prije, ovi ostali nabrojani mi nisu ista klasa nekako
Ja sam uzeo z900 i 71tkn sam ga platio novog i mislim da je to bolja prilika nego novi shiver ali m12 je uzeo shivera godinu staroga sa malo km i za nekih 55tkn,koliko se sječam oglasa,i mislim da je to odlična kupnja pogotovo s obzirom na cijene na njuškalu,npr. po toj cijeni se prodaju z800 2014g. sa 20tkm.