B.A.C.A.-BIKERS AGAINST CHILD ABUSE

BEŠO - SB

Member
  Mnogo puta sam s prijateljima pričao o MK ili MC,ali smo se znali pitati kako to da u ovom nemilosrdnom svijetu na našim prostorima kada su dijeca svakodnevno izložena obiteljskom,vršnjačkom i bilo kojem drugom nasilju nema nikoga tko bi pokrenio inicijativu osnivanja ,,podružnice" B.A.C.A.-BIKERS AGAINST CHILD ABUSE
  Za vrijeme ovogodišnje posijete Veroni i Sajmu motora i moto opreme odlučio sam da popričam s momcima iz B.A.C.A jer su se posjetiteljima predstavili na svome ,,štandu",bili su vrlo strpljivi pokušavajući me shvatiti šta sam ih molio da mi pojasne (istovremeno govoreći na tri jezika,ovisno kojih bi riječi ponestalo) i razišli smo se s njihovom voljom da se o ideji porazgovara,zaključak je bio ,zašto ne B.A.C.A. CROATIA.
Razgovarao sam s njihovim predstavnikom(Predsjednikom) za Europu,srdačno je dao kontakt mob. i adresu elektronske pošte,a vas koji pratite ovaj forum pitam šta mislite o tome i treba li na našim prostorima jedna ovakva ekipa koja bi barem svojom pojavom skrenula pozornost javnosti da postoje osobe koje ne podržavaju nasilje nad dijecom.
  Deklarativno imamo njihovu privolu za razgovor,e sada,ako ima dovoljno interesa volio bi da se time pozabave motoristi koji su na moto sceni veći autoritet od mene,koji mogu svojim utjecajem ponuditi ideju koju bi drugi prihvatili i slijedili.
  Za početak forumaši šta mislite o tome????????????????
 

Attachments

  • 38.JPG
    38.JPG
    478.4 KB · Views: 184
  • 39.jpg
    39.jpg
    214.6 KB · Views: 245
  • 40.jpg
    40.jpg
    245.9 KB · Views: 287
Apsolutno podrzavam ali i na zalost, ostajem na moralnoj i eventualno financijskoj pomoci udruzi jer kolicina slobodnog vremena ne dozvoljava i fizicki angazman. (y)
 
Maestral said:
Apsolutno podrzavam ali i na zalost, ostajem na moralnoj i eventualno financijskoj pomoci udruzi jer kolicina slobodnog vremena ne dozvoljava i fizicki angazman. (y)

Pa svakako bi pomoglo i da se ideja izkomentira među prijateljima pa možda se zainteresira netko s više slobodnog vremena  (y)
 
Generalno podržavam ....  ali .... bojim se da nemamo pravne okvire za djelovanje barem ne onako kako je opisano na WEBu. Mozda neka modifikacija ali .... to bi trebao netko s više pameti pogledati.

 
:misli: e Bešo,

je rišpekt temica, ali nema ti tu kruha na ovom forumu za to,
ajd' da si otvorio temu npr.

"oznake na prslucima"
ili
"razlike između MK i MC"


pa da vidiš što je rasprava :mrgreen: moderatori rade prekovremeno :LOL:
 
Za neki Run u dobrotvorne svrhe sam uvijek, ali za organizaciju, osobito internacionalnu i hijerarhijski postavljenu, nisam.

 
dok sam bio u entuzijastičkoj fazi i dosta mlađi,  :oops: :mrgreen:
par puta sam otišao na toy run, koji su organizirali Blue Knights i kao sve u životu:

ima par ljudi normalnih  8) koji zaista su predani tom cilju, akciji, ideji…
ali ima i totalnih budala koji su samo isprepadali djecu :mrgreen: 

čim treba organizirati više ljudi i držati ih pod kontrolom, osobito ako je tu
lova još, a bez nje se ne može - bude svega ;)
 
Sredju said:
Druzis se sa pandurima?
ne kako ti zamišljaš  :LOL:


ali DA  (y) sve su to samo ljudi, kao i ti, kad skinu uniformu;

znači ima budala, ali i normalnih ;)
 
Vidim nitko ništa ne odgovara. :misli:

Da nešto drugo prokomentiram. Mislim da je svatko tko je pri zdravoj pameti protiv zlostavljanja djece, životinja ili bilo koga/čega. E sada nisam shvatio kako se iz tako nečega razvio MOTO klub (ako je to klub - ili je ovo samo nekakav interes, side quest, dodatak postojećem klubu, ili...)?

Bilo bi dobro da pokretač teme malo ovo pojasni... kada je tema već otvorena, da se ne mora "googlati"... jer mi se neda, a i jer mi Google neće reći kako bi ovo funkcioniralo na našoj moto sceni.

Pitam krajnje dobronamjerno, nije mi cilj trolati, niti vrijeđati bilo koga. Imam respect i prema sceni, klubovima i pojedincima, ali kada se već ide javno sa ovakvim temama, neka se pojasni širem krugu forumaša jer nije svatko upućen...

Jednostavno mi se čini da danas osim klasičnih MC i MK klubova ljudi dolaze na svakakve ideje kako zaobići stažiranje za klub, moto scenu ili nešto/nekoga desetoga, pa se pokreće nešto što "i je i nije klub". Jer realno da netko "zabrani" ovako nešto ispalo bi da je valjda zlostavljač, a s druge strane ovo zaobilazi valjda sva pravila scene o pojavljivanju novih klubova (ako je ovo klub?).

Nisam već dugo u klubskoj sceni pa nemojte zamjeriti ako mi je nešto promaklo, ali da bi volio pojašnjenje - bih.

Hvala.
 
to bi ti recimo bilo ovako, zamislimo jedan grad u kojem individua zastrašuje, prebije dijete/djevojku. B.A.C.A bi stala u obranu i zastitili to dijete/djevojku/osobu od dotične osobe. E sad ti reci koliko je to realno u HR ?

Plemeniti cilj i sve OK ali ne na ovim prostorima s ovakvom sudskom praksom i zakonodavstvom.
 
@Biker4life,kažeš mrsko ti malo progooglat,mrsko ti se malo potruditi i doći do nekih info. koje bi volio znati,vjerovatno bi ti bilo mrsko i još mnogo toga ali znam da si ok tip i nisi ti zlonamjeran,volio bi znati više tek tako jer i kada bi tako što zaživilo tebi bi bilo mrsko aktivno se uključiti pošto bi to tražilo malo truda,malo namjenski trošenog vremena pa i koju kunu troška.
B.A.C.A. funkcionira u Europi već duži niz godina,ideja se proširila iz SAD-a i nije nikakva nasilnička banda već djeluje zaštitnički u korist onih koji se ne usude zaštitit sami.Ja koji sam temu stavio nisam ekspert za istu ali me zanimalo koliko bi to bilo zanimljivo da djeluje na području HR,imam kontakt p predsjednikom za Evropu i kada bi se o tome ozbiljno htjelo popričati gospodin bi tada sve pojasnio u detalje kako bi to okvirno izgledalo i izgleda(pošto već postoji u EU),članica smo EU tako da zakonski okviri koji važe u Italiji vjerovatno važe i u HR.
Na ovom forumu ima pravnika,policajaca,odvjetnika,zaposlenika u socijalnoj službi kao i svih drugih profila,nije isključeno da neki član foruma živi i radi u državi ili selu u kojemu je viđao motoriste s obilježjima B.A.C.A. pa može pomoći s info koliko je taj projekt moguće staviti u funkciju na našim prostorima.
Ovo nije incijativa da se ,,mora" već da se malo prokomentira ideja,da netko da pametan savijet.a i u prvom postu stoji da realizaciju očekujem od nekoga pametnijeg,više educiranog i utjecajnijeg motoriste nego li sam to ja (y)
 
BEŠO - SB said:
......Na ovom forumu ima pravnika,policajaca,odvjetnika,zaposlenika u socijalnoj službi kao i svih drugih profila,.....
ima i pedofila.....
oni su posebno stručni za ovu tematiku....
 
lesli eldridž said:
ima i pedofila.....
oni su posebno stručni za ovu tematiku....
...vjerovatno si u pravu,vjerovatno ima i homoseksualno orijentiranih koji bi posvojili dijete,vjerovatno ima i nasilnih kojima tema u startu djeluje fuj,vjerovatno ima i onih koje boli k**ac za sve dok je pive,ali vjerovatno ima i normalnih pa neka se svatko prepozna
 
BEŠO - SB said:
@Biker4life,kažeš mrsko ti malo progooglat,mrsko ti se malo potruditi i doći do nekih info. koje bi volio znati,vjerovatno bi ti bilo mrsko i još mnogo toga ali znam da si ok tip i nisi ti zlonamjeran,volio bi znati više tek tako jer i kada bi tako što zaživilo tebi bi bilo mrsko aktivno se uključiti pošto bi to tražilo malo truda,malo namjenski trošenog vremena pa i koju kunu troška.

Kada se samo sjetim koliko sam vremena "uludo" utrošio dok sam bio u klubu (za boljitak udruge ili nekoga trećega od čega realno ja nisam imao nikakve ili gotovo nikakve koristi), koliko sam vremena pak s druge strane utrošio na razne humanitarke što je u cijeloj priči bilo valjda jedino pozitivno, koliko je toga i iz privatnog đepa otišlo na razne donacije (ne nužno u klubskim danima), itd., na ovakav komentar se mogu samo nasmijati. :LOL: (y) Teško da češ sa takvim pristupom nešto pokrenuti bilo gdje, a kod nas pogotovo. Jedan prijateljski savjet, nemoj ovako suditi ljude koje neznaš uživo jer gledano sa strane djeluje smiješno i pomalo bizarno.

Pitao sam to što sam pitao jer sam imao kratku klubsku fazu (3, 4 godine) pa znam kako neke stvari funkcioniraju, pa me zanima kako drugi vide ovu situaciju. Ne vidim loše niti freeridere niti one u klubovima, činjenica da sam na početku moto karijere bio freerider, i da sam sada već jedno 5 sezona ponovno, ne znači da loše vidim svoje klubske dane ili da to smatram nečim negativnim, dapače, to je lijepo iskustvo kada se oko tebe nađe prava ekipa.

Moja pitanja su bila na mjestu, a dokaz dome je tvoj odgovor koji je išao u smjeru vrijeđanja mene na privatnoj osnovi, dok je postavljeno pitanje sasvim legitimno u okvirnu klubske scene i klubovanja opčenito - na što odgovore nisi dao. Dali je to klub, ili nije, kako bi ta udruga funkcionirala u sklopu scene na našim prostorima.

Da ne govorimo pravni aspekt cijele priče na koji su te već upozorili članovi prije mene.

Neču naširoko jer sam se djelujem kao Sledge, da ne ispadne opet neka forumska reinkarnacija, vidim da su u zadnje vrijeme popularne... :LOL:

Pozdrav. (y)