balans kotaca -koliko olova imate na kotacima?prednji-zadnji???

mirko9

Member
naime sad  sam stavio  novi  par  pp2 michelinki  ......balansirao  ..i  nejde ispod 40 g  a zadnja 50 g  --puno  mi  ...pa zato  pitam ....prije imao  max 35 g ....reko  budem zarotirao  malo  gumu  po  kotacu  al  mi  se vise nije dalo  apa sam tak ostavio  ....nisam jos vozio  ...ak  bu  treslo  -morat  cu  ...al  nebi  smjelo  ...u  vagi  je  ...da,felga nije udarena 100% niti  jedna ..
 
ma je ...stvarno  si  uzmeem vremena  oko bike kad  radim ...i vise puta sam ga zarotirao  ....danas idem vozit pa cu  vidit 
 
je ,jos da sam kojih  par stotinjak km  blize  trnskom bilo  bi  dobro  ehhhehhe,ma vozio  sam danas  ...nisam nista primjetio  ..osim da su  nove michelinke  pp 2  najbolje gume sto sam dosad imao  ...a imao  sam stalno  ST  gumu.. ...sad kolko  budu  trajale budemo  vidli
 
a čuj,kad tražiš neku pomoć možda ćeš brže i lakše doć do tražene informacije da napišeš svoju točnu lokaciju.
 
pa aj  napisi  za pocetak  ono  kaj  sam zapravo i  trazio  pa ces pomoc ...kolko  olova  na prednjem i  na zadnjem imas ? ??trebalo bi pisat  na svakom ....
 
stvarno zavisi od gume do gume, proizvođača nista strasno da
je i 50gr po gumi bitno da je u balansu

meni je i PR2 i PP trazio (dosta)
a Rosso2 po 15gr tak da nista zabrinjavajuce

kad si ih zavrtio-balansirao ako nisu jajaste ne zabrinjavaj se...
 
prije zadnje promjene guma sam imao po 15 na prednjoj i zadnjoj. a sad imam 15 na prednjoj i 50 na zadnjoj. nije to ništa strasno. kad prazne felge zavrtim na balansirki pokaže mi 0 za prednju i 10 za zadnju. ma sve ti je do gume i malo im se omakne u proizvodnji. samo nek su utezi  dobro zaljepljeni i nemoj se brigat. (y)
 
je od pomoci je ,svakako ...kaj ne shvacas  old-newbie ? za kaj sluzii  olovo  na kotacima il  kaj ??
 
mirko9 said:
je od pomoci je ,svakako ...kaj ne shvacas  old-newbie ? za kaj sluzii  olovo  na kotacima il  kaj ??
:) Kaj da velim, hahahhahaa.... Ako znas cemu sluzi olovo na kotacima, onda i znas da su ova pitanja i odgovori suvisni
 
za  Old-Newbie : mestre drz see svoje aprilie  i  prilikom  balansa  budi  uz  pilu  jer  ti  majstor  mozda bude imao los dan  pa kad prvi  put zavrti  s novim olovom  mozda mu  se nebu dalo  cekat  da aparat sam pokaze  00-00 (jer neki put treba  ponovit  ) pa digne onu  zastitu  prije  ....hahahhahahahah   
 
mirko9 said:
za  Old-Newbie : mestre drz see svoje aprilie  i  prilikom  balansa  budi  uz  pilu  jer  ti  majstor  mozda bude imao los dan  pa kad prvi  put zavrti  s novim olovom  mozda mu  se nebu dalo  cekat  da aparat sam pokaze  00-00 (jer neki put treba  ponovit  ) pa digne onu  zastitu  prije  ....hahahhahahahah 
Treba ljude pustiti da rade svoj posao. Nemrem tak zivjeti da nikom nis ne vjerujem i o svemu se brinem... neda mi se to! :)
 
mirko9 said:
pa aj  napisi  za pocetak  ono  kaj  sam zapravo i  trazio  pa ces pomoc ...kolko  olova  na prednjem i  na zadnjem imas ? ??trebalo bi pisat  na svakom ....
 

Nemam mjere  za 100%
Znam kad sam polovnjace stavljao i sjecam se sigurno i nije mi jasno zasto ali drugi put na montazi sam imao vise olova nego pri prvij montazi polovnih, kad sam vidio utege nisam bio vesel.  :? .  :misli:
 
Tko je vozio na Grobniku Dunlop gp 209 tzv.balonku,taj više ne balansira gume.Nema potrebe.Svaka je mirna u odnosu na balonku.