benga opcenito

Biker686

New member
ajde ljudi recite kaj se toci u vase skutere?!

kad sam svog kupil prvo vrijeme se 95 tocil a kak je dosla omv stotka samo to u njega jer se stvarno osjeti razlika.. sad prije tj-dva sam natocio onaj tifon class i skuter samo kaj mi nije umro.. trokiro pri kretanju, cijelo vrijeme se ponaso ko da je pregrijan, urla a nejde s mjesta.. isti taj je stari u isto vrijeme u auto natocil i takoreci ista stvar tak da se sad opet vratio omv super 100..  (y)

kaj vi o tom svem velite?!
 
da zanimljivo - i ja sam isto s tim tifonovim dozivio.
nisam nikome pricao jer sam mislio da sam si umislio.

ali isto tako ne vidim razliku izmedju 95 i 100.



 
fuoco said:
da zanimljivo - i ja sam isto s tim tifonovim dozivio.
nisam nikome pricao jer sam mislio da sam si umislio.

ali isto tako ne vidim razliku izmedju 95 i 100.

na skuteru se sa 100 dobi jedino bolji odaziv na gas isto ko i na autu.. samo kaj je kod auta problem kaj s njim i do litre vise trosi..
 
Biker686 said:
ajde ljudi recite kaj se toci u vase skutere?!

kad sam svog kupil prvo vrijeme se 95 tocil a kak je dosla omv stotka samo to u njega jer se stvarno osjeti razlika.. sad prije tj-dva sam natocio onaj tifon class i skuter samo kaj mi nije umro.. trokiro pri kretanju, cijelo vrijeme se ponaso ko da je pregrijan, urla a nejde s mjesta.. isti taj je stari u isto vrijeme u auto natocil i takoreci ista stvar tak da se sad opet vratio omv super 100..  (y)

kaj vi o tom svem velite?!
sve sta je preko 91 oktan...dobro je....Nema nekih razlika izmedu 95 98 i 100 oktana....To je vise autosugestija... 8)
 
OMV100 - Ja sam osjetio "meksi" rad agregata u praznom hodu. Inace, performanse i potrosnja su iste (250 ccm). Tocim ga samo jer vjerujem da ima manje sumpora i vode pa mi je srce na mjestu.
 
stavljam omv100 jer mislim da je čišći eto, bio sam baš iz radoznalosti kad sam bio u unutrašnjosti hr stavio tifon 95 i nikakvu razliku nisam osjetio posjetio sam tifon stanice u karlovcu i našicama i vinkovcima
 
mv_agusta said:
stavljam omv100 jer mislim da je čišći eto, bio sam baš iz radoznalosti kad sam bio u unutrašnjosti hr stavio tifon 95 i nikakvu razliku nisam osjetio posjetio sam tifon stanice u karlovcu i našicama i vinkovcima

ja sam nekada tifon redovno točio. medjutim nedavno sam natocio ovaj njihov novi brand s "najboljim na svijetu - majke mi" aditivima. mislim da se zove "TIFON CLASS". osjetio sam pogoršanje u radu agregata. gušenje i slab odaziv na gas na nižim okretajima. možda je to, kako BMW kaže, auto-sugestija ili u našem slučaju moto-sugestija :) , ali činjenica da ga više nisam točio znači da ta sugestija ima i učinka.

sjecam se da sam pitao trgovca na tifonu koja je razlika izmedju tog novog CLASS i običnoga a on je rekao da je ovaj skuplji bolji jer ima puno aditiva. ja sam mu rekao "aj' reci majke mi" a on nije htio. i sta da im vjerujem da unutra ima puno aditiva i da je to super "super 95" - a nece rec majke mi?

sada točim OMV100 i običan INAin Super 95 - i - nemam primjedbi.


 
Negdje sam pročitao da ova nova goriva sa extra aditivima imaju puno previše toga i da guši i štopa sve živo pa sad koliko je to točno...
 
fuoco said:
sjecam se da sam pitao trgovca na tifonu koja je razlika izmedju tog novog CLASS i običnoga a on je rekao da je ovaj skuplji bolji jer ima puno aditiva. ja sam mu rekao "aj' reci majke mi" a on nije htio. i sta da im vjerujem da unutra ima puno aditiva i da je to super "super 95" - a nece rec majke mi?

:LOL: :LOL:
 
exfreerider said:
Negdje sam pročitao da ova nova goriva sa extra aditivima imaju puno previše toga i da guši i štopa sve živo pa sad koliko je to točno...
pa da - pogotovu ako aditiviraju ... vodom  :LOL:
 
..pametni su rekli, to mozda osjetite razliku u cistoci, ali ne i razliku u 95 ili 98 ..  :D
 
Eladio said:
..pametni su rekli, to mozda osjetite razliku u cistoci, ali ne i razliku u 95 ili 98 ..  :D
pa da. ujutro kad se umijem s devedesetosmicom i izadjem van, ljudi se odma' za gumb primaju - misle da sam dimnjačar  :LOL:
 
sva su goriva ista samo je bitno da tamo gdje točite trgovci benzinske ne stave vode da bi sebi osigurali koju litru na lageru, i  (y) na bmw_m5 post
 
BlackVelvet said:
sva su goriva ista samo je bitno da tamo gdje točite trgovci benzinske ne stave vode da bi sebi osigurali koju litru na lageru, i  (y) na bmw_m5 post

voda, pa voda se bas i ne mjesa s benzinom , razlicita gustoca i to , ili ?  :misli:
 
Eladio said:
voda, pa voda se bas i ne mjesa s benzinom , razlicita gustoca i to , ili ?  :misli:
vjerovatno dnevno im dostatna količina vode (ili nečega) u tim njihovim rezervoarima bude mjerljiva u promilima u odnosu na benzin - ali ipak prisutna.
 
Ako ocete bolji odaziv na gasu preporucavam friziranje masine, za sve ostalo je dovoljan standardni 95  :jesus:
 
Previse aditiva u gorivu isto ne valja. Primjeti se na svjecici.

HAK je vrsio ispitivanje goriva i rezultati pokazuju da OMV100 kod atmosferskog motora ne daje povecanje snage. Kod turba daje 6-14 konja (izmjereno na nekom turbo japancu na valjcima, o auto je rijec). ALI!!! Skoda Fabia je pokazala povecanje snage od 2 KS sa INA Super 98. Pa ko voli  :LOL:

Drugim rijecima, OMV100 je samo za turbo motore i atmosferske sa stupnjem kompresije 12:1 ili vise (zbog samo-detonacije) i za nas smrtnike koji se panicno bojimo vode, sumpora, taloga, zacepljenja, naslaga...  :LOL: