BMW R1200GS ADVENTURE

zokx said:
Uber proizvodu sinoć zapekla brava tanka. Ovih par dana je jadan kisnuo pa se valjda voda zavukla ispod onog poklopčića. Najbolja kvalteta!
Stanem na pumpi i neće ključ unutra da ga j*. Kupio WD špricao, čekao, gurao pa nejde, špricao, čekao i nakon 15tak minuta popustila i ušao ključ. Doma sam još nagurao grafitnog praha u bravu. Bit će dobro kad se to pretvori u kašu  :mrgreen:

Čisti adventure.

Ima li netko prijedloga za trajnije podmazivanje brave?

Bijela mast za sajle na brodićima. (y)
 
Ekipa. Citam po okolnim forumuma da ima problema sa zbicama na novim modelima. Nisu dobro naspanane pa felga brzo pocinje plesati. Ima li i tu kod nas problema?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 
Zog said:
Bijela mast za sajle na brodićima. (y)

Nikakve masti, niti ulja, niti sprejevi ne idu u brave. Vremenom prašina koja je neminovna i sve nabrojano stvaraju krutu masu i brava tada ne može funkcionirati.
Kako Makazica kaže, samo i jedino grafitni prah. Ništa drugo u brave ne smije ići.
 
kalimero said:
Nikakve masti, niti ulja, niti sprejevi ne idu u brave. Vremenom prašina koja je neminovna i sve nabrojano stvaraju krutu masu i brava tada ne može funkcionirati.
Kako Makazica kaže, samo i jedino grafitni prah. Ništa drugo u brave ne smije ići.
Ja je koristin godinama i nikakvih problema, voda je ne ispire.

Poslano sa mob

 
Ekstrakt afričke šljive, i s bravom nema problema.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
kalimero said:
Nikakve masti, niti ulja, niti sprejevi ne idu u brave. Vremenom prašina koja je neminovna i sve nabrojano stvaraju krutu masu i brava tada ne može funkcionirati.
Kako Makazica kaže, samo i jedino grafitni prah. Ništa drugo u brave ne smije ići.

nije istina

DamirK said:
Nikad nisam vidio grafitni prah, samo trpam wd40 i nikad nikakvih problema, dapace  (y)

(y)

sprej može i nema frke. bitno da je redovito. osobno preferiram Valvoline. onaj za podmazivanje. duže traje od WD40 jer je taj kombinacija skidanje hrđe/podmazivanje. Valvoline koristim onaj koji samo podmazuje.
 
WD40 je ok ali ovo je najbolje  :mrgreen:

 

Attachments

  • Hemoroidi.jpg
    Hemoroidi.jpg
    5.8 KB · Views: 138
Mažu ljudi lanac i svinjskom masti, voze u japankama, voze neregistrirane motore, neki tankiraju dizel ... u pravu ste, sve se može. :mrgreen:
 
Ja uvijek stavljam tank torbu i nikada problema sa bravom. U tank torbi mi je i kisno odijelo, ENC i alat za pomoć vozačima drugih marki koje putem nađem da su u potrebi. Sa žbicama problema nema ako se ne zaustavljate  po usputnim šodranim parkinzima.
 
Kak zna makaza, on rijetko vozi motor kojem treba kljuc i ako vozi, vozi one sto ima masina ne traje duze od brave.
 
Mi u firmi vucemo zicu, a grafitni prah se koristi kao podmazivanje, u dodiru s vodom pravi kamenje.
 
Ima, prijatelju su nakon 9000 km sve zbice popustile. Tomic u Ri je narucio novu felgu.



markotornic said:
Ekipa. Citam po okolnim forumuma da ima problema sa zbicama na novim modelima. Nisu dobro naspanane pa felga brzo pocinje plesati. Ima li i tu kod nas problema?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ej drustvo, vidim da ste nastavili po svojemu... u dobrom tonu.

U meduvremenu ja sam zavrsio svoj godisnji kroz Njemacku. 7000 km u tri sedmice.
Htio sam se javljati po putu ali jedan-dva dana mi jednostavno nije dalo postati tako da sam odustao.

Mogu reci da me je Njemacka odusevila. Toliko puta sam vozio njihovim autoputevima i mislio kako je dosadna, da mi je ovo bas trebalo.

Probam staviti par slikica...
 
prva serija
 

Attachments

  • GPTempDownload2.jpg
    GPTempDownload2.jpg
    122.6 KB · Views: 147
  • IMG_0103.JPG
    IMG_0103.JPG
    110.2 KB · Views: 147
  • IMG_0147.JPG
    IMG_0147.JPG
    162.3 KB · Views: 140
  • IMG_0245.jpg
    IMG_0245.jpg
    99.4 KB · Views: 179
druga serija
 

Attachments

  • GPTempDownload1.JPG
    GPTempDownload1.JPG
    150.4 KB · Views: 125
  • GPTempDownload.jpg
    GPTempDownload.jpg
    126.8 KB · Views: 120
  • IMG_1943.JPG
    IMG_1943.JPG
    117.8 KB · Views: 127
  • IMG_0271.JPG
    IMG_0271.JPG
    146.5 KB · Views: 134
  • IMG_0272.JPG
    IMG_0272.JPG
    125 KB · Views: 128