BMW skuter od 800ccm = GP-800 u BMW kaputu

BobaCH

Active member
Pandan GP-800 je ovaj BMW skuter. Gotovo identično izgleda, ali ionako je već sve izmišljeno...

bmw_sct_scooter-1.jpg

- 800 ccm³
- 2 cilindra / 4 ventila
- 70 ks
- prednji ovjes: Telelever
- Kotači: 16"
- Kočnice: dva diska naprijed + ABS / 1 disk odozada
- Mjenjač: poluautomatski
- GPS - serijski ugrađen
-------------------------------------------------------------------------
Osobno, sviđa mi se dizajn. Lijepa njuška, prepoznatljivog BMW-ovog izgleda.
Ako pojačaju mašinu na ovom BMW-u...- kupujem!  (y)
 
mislim da smo već imali ovo i zaključili da je to PS i da ništa od toga :mrgreen:
 
No to još ne objašnjava znak jednakosti u naslovu teme... po čemu je to GP-800, ne znam...  :neznam: :neznam: :neznam:

Jer takvim nazivom teme aludiraš da je u njemu motor od GP-800, samo da je oklop BMW-ov... a to baš i nije, zar ne?  :wink: :wink: :wink:
 
Kako već rekoh - već se odavno ne treba čuditi što sve stvari sliče jedna drugoj... savršenstvo je samo jedno, pa kako svi tome teže - a usput su i potkoženi sa tehnologijom razvoja, zračnim tunelima, a "čak" imaju i ljude koji znaju nešto o fizici - jasno je da su im rezultati sve sličniji jedan drugome. Tako da je činjenica da li nešto podsjeća na nešto posve nevažna... rekli smo što je kopija, a sličnosti su najnormalnija pojava. Može se govoriti o tome tko je u čemu bio prvi, a sve poslije je gubitak vremena...
 
Sledgehammer said:
No to još ne objašnjava znak jednakosti u naslovu teme... po čemu je to GP-800, ne znam...  :neznam: :neznam: :neznam:

Jer takvim nazivom teme aludiraš da je u njemu motor od GP-800, samo da je oklop BMW-ov... a to baš i nije, zar ne?  :wink: :wink: :wink:

Ma da, u pravu si. Mislio sam na gotovo identičnu snagu agregata i izgled. Kad bi me netko za milju kuna pitao, da u 2 sekunde pogledam slike i poslije velim kaj je na slici, rekao bi GP. Bez dvoumljenja..Kaj ne?
Ode milja.. :mrgreen:

GP-800-des-1.jpg
BMW-hide_nose.jpg
 
Nemrem vjerovat da nisi skuzio temu  :LOL:
 
BobaCH said:
Ma da, u pravu si. Mislio sam na gotovo identičnu snagu agregata i izgled. Kad bi me netko za milju kuna pitao, da u 2 sekunde pogledam slike i poslije velim kaj je na slici, rekao bi GP. Bez dvoumljenja..Kaj ne?
Ode milja.. :mrgreen:

GP-800-des-1.jpg
BMW-hide_nose.jpg
a nije baš da sliču više baca na t maxa
 
BTW, i bez logotipa ta dva na slici se razlikuju u toliko detalja da je taj popis definitvno nekoliko puta duži od popisa sličnosti...  8) 8) 8)

Kada bi ljudi mogli odmaknuti od podsvjesne spike kako je ono što oni imaju najbolje, i automatski sve što nije kao njihovo počeli potcjenjivati, vrijeđati i omalovažavati, te optuživati da je kopija onog njihovog, bilo bi dobro... no kako se ljudi te posesivnosti ne mogu riješiti samo tako, pokreću teme u kojima silom traže istomišljenike koji bi potvrdili njhove sumnje, a oni usnuli snovima pravednika kako imaju "pravu stvar", a drugi imaju sranje...

A puno je jednostavnije napraviti analizu po dijelovima i proporcijama, a još jednostavnije znati samo onog prvog koji je napravio nešto... sve ostalo nakon toga se ne broji... to je kao da kažem da je Honda sa svojim bokser-motorom u Gold Wingu "kopirala" BMW koji ga je prvi imao i napravio... zvuči glupo, zar ne? Odat ću vam tajnu - I JE GLUPO!!

Još da netko nešto iz toga nauči...  :? :? :?
 
Sledgehammer said:
to je kao da kažem da je Honda sa svojim bokser-motorom u Gold Wingu "kopirala" BMW koji ga je prvi imao i napravio... zvuči glupo, zar ne? Odat ću vam tajnu - I JE GLUPO!!

Još da netko nešto iz toga nauči...  :? :? :?

tacno je glupo ali onaj dio koji kaze: "Honda sa svojim bokser-motorom u Gold Wingu "kopirala" BMW koji ga je prvi imao i napravio"...naime nije BMW prvi imao i napravio boxer motor :jesus:

par slikica(a ima toga jos) kazu govori vise nego tisucu rijeci i jos da netko nesto iz toga nauci :mrgreen: :mrgreen:



 
Sledgehammer said:
BTW, i bez logotipa ta dva na slici se razlikuju u toliko detalja da je taj popis definitvno nekoliko puta duži od popisa sličnosti... ...

Pa o.k. Vjerojatno brže uočavaš detalje. Osobno, "na prvu" bih rekao "GP". A da bi BMW-a rađe, bi.  :wink: