brigstone 014

Orion said:
oriOn, orin je neki drugi lik tu na forumu

@go-go - aj procitaj jos jednom moj post. ja nisam rekao da ne moze izdrzat 3-4 soma

@GSX 1402 - 015 me kostala po mokrom 8000 eura. po suhom bi bilo pitanje vremena. guma ne valja i tocka. meni ne. a vozio sam se na jako losim gumama i ne bih rekao da sam razmazen po tom pitanju. a to do fuzera je mjera kao neka ili? svakakvo smece to moze.
whatever, svi ste vi orionaši meni isti.  :mrgreen: (šala mala)

A što si očekivao da će po mokrom držati u potpunom nagibu??? :misli: :misli: :misli: :misli:

No nevažno, prihvaćam svaki savjet, jer o gumi ne znam ništa, pa mi je drago čuti od svakog što misli, zna ili misli da zna o gumi.
 
Orion said:
oriOn, orin je neki drugi lik tu na forumu

@go-go - aj procitaj jos jednom moj post. ja nisam rekao da ne moze izdrzat 3-4 soma

@GSX 1402 - 015 me kostala po mokrom 8000 eura. po suhom bi bilo pitanje vremena. guma ne valja i tocka. meni ne. a vozio sam se na jako losim gumama i ne bih rekao da sam razmazen po tom pitanju. a to do fuzera je mjera kao neka ili? svakakvo smece to moze.
nije te guma toliko kostala nego pamet    :mrgreen:
 
Serijska ugradnja na S2R-u  8). Dobra je, ja sam zadovoljan, malo je čupava po gradu preko zebri, bijelih crti i djelovima dje je stari asfalt zamjenjen metrom kvadratnim novog asfalta. Inace kad se zagrije mozes s njom sto oces.
Uz to, upravo 014-ka je iznova radjena za cbr 1000 rr iz 2004 tako da pricat o smecu od gume je blesavo...

Trajnost gume?
PA evo, po mojoj voznji, zadnja ce dogurat do nekih 8000 km.. Pravilno je brusim sa svih strana..  (y)
 
ja imam bt 012 i ne svidaju mi se ni malo od kada su nove  :palacdolje: po grubom asfaltu ne ulijeva sigurnosta bas a kamoli po kisi
 
High 46 said:
imao sam ih na cbr-ki i nisu mi baš ulijevale povjerenje,pogotovo kad su hladne....crte i zebre je poželjno izbjegavati....tako da ne mogu baš dobre stvari reći o njima  :mrgreen:

da,prešao sa njima oko 6 tk

Eto, isto govoris ko i ja.. Stvarno nije ugodan feeling kad osjetis trzaj zadnjeg kraja koji nije izazvan  naglim otvaranjem gasa..  :? Pogotovo pri 50 na sat...  :mrgreen:  :palacdolje:
 
znači, prosječna guma. Išao sam jučer do ng, nisam pretjerivao, ali ne mogu baš ni reći da sam išao ko po šinama, no stegnuo sam ovjes po tvorničkoj postavi, a to je daleko pretvrdo za cestu, pa ćemo vidjeti sad kad sam raspustio malo( nek se djete igra :mrgreen:) ,a i bila je napumpana na 2.8 a ducati traži 2.2 ako si sam 2.4 ako imaš suvozača. Bumo vidli uglavnom .  (y)
 
neću više tako razgovarat' :jesus:
pa ne mjeri se držanje gume po zebrama i bijelim linijama, iako je 014 meni i tu sigurnija od 012 kao što sam već spomenio
uostalom vidićeš i sam da ćeš se preporodit', nakon qualifiera, i siguno nije prosječna guma, nije ni super sport, ali je za cestu (y) (y) (y) (y) (y) (y)
 
go-go said:
neću više tako razgovarat' :jesus:
pa ne mjeri se držanje gume po zebrama i bijelim linijama, iako je 014 meni i tu sigurnija od 012 kao što sam već spomenio
uostalom vidićeš i sam da ćeš se preporodit', nakon qualifiera, i siguno nije prosječna guma, nije ni super sport, ali je za cestu (y) (y) (y) (y) (y) (y)
e baš tako
 
Ova tu na slici je imala cca 3600 km. Navuka sam je na 4700 km do promjene. Skroz celava je bila. Cak su i tad na slici markeri po sredini poravnati sto je danak voznji u dvoje i malo "slajdinga" po gradu. Sve u svemu daleko je od kante ali jako uspravlja na kocenju, ostavlja neki tupi osjecaj prilikom paprenije voznje,tj. prilikom rusenja u zavoj (sve subjektivno,naravno) i, naj vaznije, brzo se zagrije ali brzo i pregrije. Nije ni cudo sto su neki na Grobniku gubili prednji ili straznji kraj vec nakom 6/7 krugova.

 
evo, danas sam bio na kRRndiji s 014 -icom. Nije klizala, ali obzirom da je 190 -ka umjesto 180 -ka malo je više svinuta i to se točno osjeti u zavoju, točno se osjeti kako zadnji kraj propada u zavoj - naravno, kad se sviknem neću to tako osjećati, ali sad je razlika vrlo jasno uočljiva. Par puta je malo zaševeljala, ali u srednjem nagibu pri nekih 200, no teško je reći jel do nje ili je asfalt takav - tu je baš novi stavljen pa je teško da je išta ševeljala, prije mi se čini neravnina na cesti, neki kolotrag ili nesavršenot u radu asfaltnog izvođača.  Nisam htio pretjerivati, pa iako svinuta, ima još samo kojih par milimetara do ruba - pitam se na čemu sam se onda vozio na zadnjoj gumi dok sam imao 180? :misli: Valjda na unutarnjoj plohi.  :misli:
:mrgreen:
No bilo kako bilo, tu mi je nekako slična qualifajeru - ne nalazim ju boljom, ali kad se ugrije po hrapavom asfaltu, qualifajer mi se čini nekako malo mekši na nokat, ova kao da ne dozvoljava da nikavo topljenje ( jer qualifajer mi je spržen kao da je bio na grrobniku - doduše, krrndija je sliča (y)) , kao da je meka ali žilava. No, danas je bilo hladno, asfalt jako hladan, a vidjet ćemo kad opet zatopli.  (y)
 
cosmic said:
Ova tu na slici je imala cca 3600 km. Navuka sam je na 4700 km do promjene. Skroz celava je bila. Cak su i tad na slici markeri po sredini poravnati sto je danak voznji u dvoje i malo "slajdinga" po gradu. Sve u svemu daleko je od kante ali jako uspravlja na kocenju, ostavlja neki tupi osjecaj prilikom paprenije voznje,tj. prilikom rusenja u zavoj (sve subjektivno,naravno) i, naj vaznije, brzo se zagrije ali brzo i pregrije. Nije ni cudo sto su neki na Grobniku gubili prednji ili straznji kraj vec nakom 6/7 krugova.

Boga mi, dobro si je ti izdero za tako malo km.. Meni je u dosta boljem stanju a preso sam 5000 km... Taman nam se podjednako trose na bokovima, dok se ja po gradu i ne vozim, osim kad izlazim na cestu, moram proc kroz Grad, jelte :)
Meni ce nedje oko 7000 km izgurat kako stvari stoje, mozda i manje, jer se sada ne mogu obrusavat u bognene kako Bog zapovjeda, zbog ovjesa mekanog.. Al nek jos koji dan da ga sredim.. PA cemo je izgulit  :twisted:

BTW, ja nisam primjetio da se tako brzo zagrije..  :misli:
 
cosmic said:
Ova tu na slici je imala cca 3600 km.

Evo ja ne mogu a da ne prokomentiram, napokon jedna super i vrlo kvalitetna, lijepo uslikana fotka.
Svaka cast (y) (y) (y) (y) (y)
 
guma jednostavno pusti, bez bu ili be. i nema to veze s kisom. i tupa je bas kao sto cosmonesto kaze. a to da ako je 1. ugradnja da je i dobra nimalo ne pije vodu.
 
Dobro i koju bi gumu nakraju preporučali?  :misli:
Btw, ja isto imam Briđu 012 pa nisam baš nešto prezadovoljan..
 
Turbo said:
Dobro i koju bi gumu nakraju preporučali?  :misli:
Btw, ja isto imam Briđu 012 pa nisam baš nešto prezadovoljan..

Pireli super corsa pro (y)
 
s2r said:
Boga mi, dobro si je ti izdero za tako malo km.. Meni je u dosta boljem stanju a preso sam 5000 km... Taman nam se podjednako trose na bokovima, dok se ja po gradu i ne vozim, osim kad izlazim na cestu, moram proc kroz Grad, jelte :)
Meni ce nedje oko 7000 km izgurat kako stvari stoje, mozda i manje, jer se sada ne mogu obrusavat u bognene kako Bog zapovjeda, zbog ovjesa mekanog.. Al nek jos koji dan da ga sredim.. PA cemo je izgulit  :twisted:

BTW, ja nisam primjetio da se tako brzo zagrije..  :misli:
Jebemu misa bar bi se kod vas u DU tribala zagrijat u tren oka. Ja iman 10 km od kuce do izlaska iz grada pa onda jednu 25-30 km bilo juzno ili sjeverno za doc do neke donekle dobre ceste. Sve ovo drugo je ajme majko puno sporkice po asfaltu.Vjerovatno zato kad nakon toliko puta osinem po gasu imam osjecaj da je vec fit4race.Ova je slika naprevljena na obnovljenom potezu Starigrad-Karlobag. Do jaja!!! A DU zupanija je jos bolja.
Naravno lito je za izbjegavat ikakvu "voznju" i testiranje guma.
 
cosmic said:
Jebemu misa bar bi se kod vas u DU tribala zagrijat u tren oka. Ja iman 10 km od kuce do izlaska iz grada pa onda jednu 25-30 km bilo juzno ili sjeverno za doc do neke donekle dobre ceste. Sve ovo drugo je ajme majko puno sporkice po asfaltu.Vjerovatno zato kad nakon toliko puta osinem po gasu imam osjecaj da je vec fit4race.Ova je slika naprevljena na obnovljenom potezu Starigrad-Karlobag. Do jaja!!! A DU zupanija je jos bolja.
Naravno lito je za izbjegavat ikakvu "voznju" i testiranje guma.

DA, al je kazin od prometa, i uz to toliko ulja ima na cesti kraj  semafora da je to bolesno.. I ja jedva cekam jesen da ne bude ovoliko prometa...
 
ja ubrzo skidam bt 012 i mislim stavit pirelli super corsu puni njih je hvale kao jako dobru gumu! vi sta mislite??