CBR600RR geneRRal topic

Sredju said:
Stipice, nisi duzan nikome se dokazivat. Vozi za sebe, cak i kad te modesty gleda.


Kronik, sujetan ko kakva pickica.
Tuzna stvar kod interneta je sto kreteni kao ti mu imaju pristup, ali jebi ga, svaka medalja ima dvije strane.

Ali dobro, makar nam preneses koju pametnu od gerharda, mada ti te kvalificirane izjave svojatas.
Nadimas se, mislis da si mudo, a u stvari si jajnik.



Pop iz dosade i jariće krsti
 
Sredju said:
Stipice, nisi duzan nikome se dokazivat. Vozi za sebe, cak i kad te modesty gleda.


Kronik, sujetan ko kakva pickica.
Tuzna stvar kod interneta je sto kreteni kao ti mu imaju pristup, ali jebi ga, svaka medalja ima dvije strane.

Ali dobro, makar nam preneses koju pametnu od gerharda, mada ti te kvalificirane izjave svojatas.
Nadimas se, mislis da si mudo, a u stvari si jajnik.

nakon ovog - ovo ni majka voljeti ne moze
 
Elmirtravnik said:
Moja honda cbr600rr '08, jedna rijec BICIKLO.. od konkurencije sigurno najbolja za ovu godinu i ovu kubikazu

S tim motorom se možeš voziti bolje od 80% ovih šupaka na 1000RR....vjeruj mi  :wink:
 
Sekol said:
S tim motorom se možeš voziti bolje od 80% ovih šupaka na 1000RR....vjeruj mi  :wink:
     
Koliko istine u malo riječi. (y)
 
Sekol said:
S tim motorom se možeš voziti bolje od 80% ovih šupaka na 1000RR....vjeruj mi  :wink:
Dobro daj ne kenjaj nego reci kad se vraćaš na dva... tj. na jedan  :mrgreen: kotač?
 
Novih 700km u ovih par dana se preslo.. danas ce se namiriti na 1000 jer idem s zenom đir gdje nas put odnese i plus citav dan ce proci u vožnji.. dakle oko mjesec dana honda kod mene i negdje +-4000km predjenih.. PREzadovoljan.. iskustvo dakle 17god na prdekavcima a hajmo rec 3-ća godina s manuelnim 600cc motorom dobro sam se ispraksirao i za ispaljivanje,zavaljivanje, kriticne situacije s velike brzine kocenje, dobro je.. nisam jos pobrao iskustvo u voznji po kiši (što zbog posla,što zbog privatnih stvari-u tom periodu od 3 god dobio 2 bebe u porodici) jedva cekam neki djir i da me zapljusne.. i prije sam citao neke teme iskustva za voznju tako ali opet dok praksa ne učini svoje nista.. iii daaa vrijeme je poslije danasnjeg đira odraditi servis ulja i jedan mi semering pustiulja na vilama pa mi je to u planu odraditi u ovoj sedmici.. ZAKLJUCAK da za pristojnu cifru novca i pristojnog godista nece niko fuliti s ovom hondom.. (ako ima neko vremena da odvoji par minuta da napise sem onog sto sam citao po forumu i drugim portalima sta jos da pazim pri voznji po kisi)


EDIT:uvijek sam s prdekavcima nabijao ekstremne kilometraze da ljudi nisu vjerovali koliko neko moze preci u jednoj ljetnoj sezoni,pogotovo kod nas gdje se mozes neka 3 mjeseca samo rahat voziti , i ova kilometraza s hondom zadnjih mjesec dana ne bi bila ni 400km da nije situacija s ovom koronom kakva jest (privatni biznis imam i drzava mi zabranila rad-ne samo meni vec svima) pa imam neku potrebu u glavi da iskoristim ove dane i da ocejfim jer kad krene posao obavezan sam po 12 sati ljetne sezone za rad da mogu sebi i djeci sta priustiti.. bila bi kilometraza i veca da me zena nije nekoliko dana haman zavezala i obavezala da malo oko kuce poradimo i štošta i posadimo(poljoprivreda) a i ovo je prvi put u 4 god otkako aam ozenjen da se nesto takvo i radi, jbg korona zeza pa se ima vremena..
 
Sta je rec ljudi malo nam je tema oko pravih hondi zahrdzala  :LOL:
5100km se naguralo, za koji dan ce 2 mjeseca kako je motor kod mene, stopio sam se uz njeg, obavilo se par grulnih voznji s kolegama i kolegicama.. nisam uspio prije servis uraditi i motor je parkiran jer preko 7 dana najavljeno ruzno vrijeme.. U medjuvremenu naruceni dijelovi za servis pa kad stigne drugar koji ima servis ce obaviti sve.. naruceno ulje, filter ulja, semerinzi prednjih vila, disk plocice za oba tocka, lanac i lancanici.. jedva cekam da stignu dijelovi i da se ugradi (kao malo dijete sam koje se raduje nekoj maloj sitnici)
Motorom sam prezadovoljan.. nisam mjerio nikako potrosnju jer je bilo mixeva i sa laganom i agresivnijom nekom voznjom, a iskreno to me i ne interesuje uopste, naspi cim prikaze 3 crtice i to je to.. odvozio sam 30km od kuce po kiši, skontao sam da to nije problem samo treba.covjek biti opusteniji i prilagoditi voznju, izbjegavati bijele linije i pjesacke farbane prelaze (sto sam i prije sa skjterima znao-to nista novo)
Evo slike sa Ramskog Jezera, gdje smo bacali djir, jako lijepo mjesto..
 

Attachments

  • received_1174084762937288.jpeg
    received_1174084762937288.jpeg
    479.8 KB · Views: 119
Elmirtravnik said:
Sta je rec ljudi malo nam je tema oko pravih hondi zahrdzala  :LOL:
5100km se naguralo, za koji dan ce 2 mjeseca kako je motor kod mene, stopio sam se uz njeg, obavilo se par grulnih voznji s kolegama i kolegicama.. nisam uspio prije servis uraditi i motor je parkiran jer preko 7 dana najavljeno ruzno vrijeme.. U medjuvremenu naruceni dijelovi za servis pa kad stigne drugar koji ima servis ce obaviti sve.. naruceno ulje, filter ulja, semerinzi prednjih vila, disk plocice za oba tocka, lanac i lancanici.. jedva cekam da stignu dijelovi i da se ugradi (kao malo dijete sam koje se raduje nekoj maloj sitnici)
Motorom sam prezadovoljan.. nisam mjerio nikako potrosnju jer je bilo mixeva i sa laganom i agresivnijom nekom voznjom, a iskreno to me i ne interesuje uopste, naspi cim prikaze 3 crtice i to je to.. odvozio sam 30km od kuce po kiši, skontao sam da to nije problem samo treba.covjek biti opusteniji i prilagoditi voznju, izbjegavati bijele linije i pjesacke farbane prelaze (sto sam i prije sa skjterima znao-to nista novo)
Evo slike sa Ramskog Jezera, gdje smo bacali djir, jako lijepo mjesto..








Evo jos jedna cbr ka....
 

Attachments

  • IMG-20190803-WA0036.jpg
    IMG-20190803-WA0036.jpg
    266.4 KB · Views: 120
ako neko ima za prodati neki dobar auspuh za cbr-a neka ponudi, akrapovic ili neki s brutalnijim zvukom, kod nas u BIH slabo tog ima, odnosno nema nikakvog, sve sam pretrazio..
servis uradjen, JD lanac sam stavio , valjda ce se pokazati , kad bude pri kraju radi kilometraze koju prelazim opet cu isti uzeti, jer sam dobio po cijeni s rabatom duplo jeftinije nego DID-ov... prednje disk plocice sam isto narucio i dosle su mi ali ih nisam zamijenio, ostavio sam za rezervu jer su na motoru jos u dobrom stanju pa mozda na kraju sezone,jer cu vjerovatno morati opet ulje mijenjati u ovoj sezoni, na nekih 8000km predjenih cu to, kao i sad sto je se preslo.. motor normalno guta ulje, nisam pogrijesio, ipak sam isao na kupovinu na poznato.. 5200 kilometraza u skoro 2 mjeseca kako je kod mene i ni jedan jedini problemcic, a da je s nekom manom do sad bi se to pokazalo vjerovatno..
 
Elmirtravnik said:
ako neko ima za prodati neki dobar auspuh za cbr-a neka ponudi, akrapovic ili neki s brutalnijim zvukom, kod nas u BIH slabo tog ima, odnosno nema nikakvog, sve sam pretrazio..
servis uradjen, JD lanac sam stavio , valjda ce se pokazati , kad bude pri kraju radi kilometraze koju prelazim opet cu isti uzeti, jer sam dobio po cijeni s rabatom duplo jeftinije nego DID-ov... prednje disk plocice sam isto narucio i dosle su mi ali ih nisam zamijenio, ostavio sam za rezervu jer su na motoru jos u dobrom stanju pa mozda na kraju sezone,jer cu vjerovatno morati opet ulje mijenjati u ovoj sezoni, na nekih 8000km predjenih cu to, kao i sad sto je se preslo.. motor normalno guta ulje, nisam pogrijesio, ipak sam isao na kupovinu na poznato.. 5200 kilometraza u skoro 2 mjeseca kako je kod mene i ni jedan jedini problemcic, a da je s nekom manom do sad bi se to pokazalo vjerovatno..



Kako mislis trosi ulje? Bratu mi na 87000 nije nikad nadolivao....
 
Elmirtravnik said:
JD lanac sam stavio , valjda ce se pokazati , kad bude pri kraju radi kilometraze koju prelazim opet cu isti uzeti, jer sam dobio po cijeni s rabatom duplo jeftinije nego DID-ov...
JT
veće smeće od lanca ne postoji, čak bi ga svrstao i u kategoriju opasno po život
može se i na did ili neki drugi lanac dobiti rabat i onda to nikako ne ispada duplo jeftinije jer je po redovnoj cijeni razlika oko 100 kuna
 
teško da ima veće smeće od tih JT lanaca

:mrgreen:
 
stipe_zxr said:
Kako mislis trosi ulje? Bratu mi na 87000 nije nikad nadolivao....

Ja se ne razumijem u zamjenu ulja ali sam bio s kolegom dok je servis radio i kad je ispustio u svoj improvizirani kanistercic ulje i količina koja je bila u masini je bila slicna koliko je nasuo nazad novo ulje u motor, a koliko sam skontao 2.7lit cini mi se ide u moj motor, ako se ne varam, nisam strucnjak :)  :021:
 
MOONSHIELD said:
JT
veće smeće od lanca ne postoji, čak bi ga svrstao i u kategoriju opasno po život
može se i na did ili neki drugi lanac dobiti rabat i onda to nikako ne ispada duplo jeftinije jer je po redovnoj cijeni razlika oko 100 kuna

D.I.D lanac kod nas u BIH kod 3 dilera 240-260KM
JT kod ovog sto sam od njeg narucio 143KM neki jaci s drugom oznakom a neki standarni 125KM.. a kod vecine ovaj standardni 180KM..
Vidjet cemo kako ce služiti i pokazat se, inace sam fanatik ne bude li to kako treba skida se i stavlja drugi,
Iskreno nisam znao da je to toliko lose ali hajde sta je tu je, radi dvije male bebe sam isao na to da se uštedi nesto love ali izgleda po vama da cu gore proci, ali nema veze hajde svakako mi je ovo prvi put da ja licno lanac kupujem , narucujem , do sad na stara 2 motora nisam imao potrebu jer su bili dobri.. a na skuterima to ne postoji :)
 
Elmirtravnik said:
Ja se ne razumijem u zamjenu ulja ali sam bio s kolegom dok je servis radio i kad je ispustio u svoj improvizirani kanistercic ulje i količina koja je bila u masini je bila slicna koliko je nasuo nazad novo ulje u motor, a koliko sam skontao 2.7lit cini mi se ide u moj motor, ako se ne varam, nisam strucnjak :)  :021:


Moram ga pitat ali ovako napamet mislim da je islo preko 3 l.
 
Elmirtravnik said:
JT kod ovog sto sam od njeg narucio 143KM neki jaci s drugom oznakom
baš taj kao jači imamo trenutno na efici, prijašnji vlasnik ga je promijenio skupa s gumama i gume su držale duže nego lanac, lanac je doslovno za baciti nakon cca 7-8 tkm (10 mjeseci), na jednoj polovici je istegnut ko lanac na crossu, a na drugoj oče getribu iščupati, u zadnjih mjesec dana je počeo i jako lupati, vjerojatno iscurili ringovi, danas je došao novi pa ću ga promijeniti, koliko ja znam, s tim lancima se nitko nije usrećio

ja na svoje motore stavljam uglavnom slabiji did vx i nikad s njima nije bilo sličnih problema
 
stipe_zxr said:
Moram ga pitat ali ovako napamet mislim da je islo preko 3 l.

trazim po netu koliko ide ulja ali nisam pametan da nadjem, ili sposoban.. ako ima neko strucniji da nadje, da znam
 
Uliješ 3, pa upališ motor da napuni filter i uljne kanale, ugasiš, pričekaš malo da se ocidi u karter, i nadoliješ do gornje oznake na šipci/prozorčiću.

:neznam:



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone