Čoban prek bare - zagorec v ameriki

joj viš to sam pozabil desti  :misli:

put je zgledal otprilike ovak

putamerika.jpg


A natukel sam malo manje od 10 iljada kilometri
 
Jebate ćuk zagorski, mali pa kaj si im to napravil... :misli:,  neke si grdo zgrešil ili nisi onu s đakuzijem dobre rešil kad je ova vatrena  Sendi (jel se tak zove ova friška nevera) krenula tvojim putem same od zada prema napre.......heheheheheeh  :mrgreen:
 
dobro si natukao kilometara, svaka čast....a i prošao si pola svijeta ....

dobro došel doma
 
Svaka ti čast! Odlučiti se za takvo što moraš biti stvarno odlučan ili nešto drugo (ali to sad nije važno  :mrgreen:)

Bravo zagorec  (y)
 
Andrija ti si car čitao sam skoro sva putovanja na ovom forumu ali mislim da je ovo tvoje najoriginalnije.Jednostavno lakoća kojom se snalaziš u nepoznatom je fascinirajuća a stil pisanja također. (y) (y) (y) (y) :021:
 
Daj napiši koliko te došao šiping, odakle dokle i koliko si čekao.
I da čujemo di ti je bilo najbolje, koji dio puta.
Btw putopis sam već pohvalio  (y)
 
Svaka čast za pothvat, prije svega i zbog godišnjeg doba u kojem si to odradio...
do 31.03. moram ući u Kanadu zajedno s djevojkom, oboje imamo jednogodišnju radnu dozvolu za WH program. Razmišljao sam o nečem sličnom kad taj program završi, ali meni se nekako sviđa ideja o švrljanju po Meksiku, po zapadnoj obali dolje, a po istočnoj do NY. E sad fascinira me prije svega tvoja redukcija troškova što se tiče smještaja, tolika poznanstva i takva dobra iskustva pomalo obeshrabruju pošto mi nigdje tamo nikog nemamo.
Razmišljali smo djevojka i ja o više stvari i trenutno ni sam ne znam u kojem smislu da krenem razmišljati, ono što bi ja doista htio i o čemu razmišljam više godina je odlazak motorom u Australiju i nazad, neki motori su uspjeli dobiti dozvole za prolaz kroz Burmu i nekako vjerujem da će to u budučnosti biti i lakše ishoditi tu dozvolu, na tom putu je još relativno opasno proći kroz Pakistan i taj put nebi volio raditi sam, tj s jednim motorom. Druga ruta o kojoj sam razmišljao je ta po Kanadi, SAD, Meksiku i možda južnije do Hondurasa, manje mi je zanimljiva jer o tim prostorima manje znam, al opet ako se nakon godinu dana vratim doma sumnjam da ću ikad više u životu imati priliku voziti tamo.
Imam još nekih pitanja, al idem ti pisati privatnu poruku.
Al javno možeš još objaviti koliko si platio Hondu i shiping, da li si ju moral regati na godinu dana ili kraće i slčno.
Hvala na podjeli tvog prekrasnog iskustva.
 
Clansman, baš Meksiko ili Novi Meksiko? Bio sam ovo lito na road kingu po NM, pa ti mogu rec rič- dvi na PN.. U onaj pravi Meksiko bas i ne bi iša motorom, bar ne sjeverno od mexico cityja..  :wink:
 
Pravi Meksiko, preko grane :D
A zakaj ti nebi tam išao motorom, misliš da bi te netko diral ili da bi te nako kartel ubio...
Ne znam ali mnogo ljudi svakodnevno ide u Mehiko, Ameri čak u shopping, mislim da ak ti nikog ne diraš neće ni oni tebe...ne znam
 
DOŠLA JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE  :jiggie: :bananalove:

DSC00770.jpg



Evo konačno je doma  :mrgreen: poklim 2 meseca čekanja konačno doma .
Narafski nije se išlo glatko kak sam si ja to zamislil al zbavili smo .
daklem došel v luku Rijeka i kao budem se mogel vun utpelati z njou , aha je ali NIEEEEEE !
moral nabaviti prijevoz tak da je kombi došel po mene.
Danis v jutro sam zbavil carinu normalno z malim komplikacijama  :mrgreen:

Evo đevojka je spremna za regu v novoj domovini  (y)

a ve troškovi :

honda gl 1000 1976 leto se da nabaviti od 2000 dolara pa na dalje , zavisi o stanju .
šiping motora z New Yorka  me koštal 550 dolara prek firme demars
lučke pristrojbe i porez na budale u Rijeci 2000 kn
porezi carine i trošarine ovise o procjenjenoj vrijednosti motora ( na ovakav motor računajte od 6000 kn pa na više !!!!!! )
i onda dalje ide tehnički i ostalo

Zaključak : košta hebački ali ko je tu je  :misli:

DSC00773.jpg


A ve rega i novo punurievanje pu starom kontinentu  :021:

Živeli  :bananapivo: