Dolazak u Hrvatsku i prometne kazne

Osigurac said:
I moje je misljenje potpuno isto,ali to ne znaci da to nije prekrsaj... Jer njemac u njemackoj moze vozit neograniceno brzo sa svojim bemvejom,registriranim u njemackoj,ali smo svjedoci da su cobre na A1 zaustavile bmw njemackih registracija koji je vozio 240,dobio 10k kn kaznu i zabranu 2 godine... To je prekrsaj,tako je regulirano zakonom,isto kao ogranicenje brzine i imaju te pravo kaznit... Ne mozes se u drugoj drzavi pozivat na zakone svoje drzave

Brzina, alkohol, droga, sex.... to je nesto sasvim drugo. Njemac jako dobro zna sta znaci onaj okrugli znak sa brojem 130 na HR autocesti.
Premjestanje zmigavaca i kompletne elektronike na americkom autu je neizvedivo na granicnom prijelazu i iako je po nasim zakonima takav auto tehnicki neispravan nije u prekrsaju i moze se voziti nasim cestama.
 
singlica said:
Svaka normalna kaciga bilo kojeg poznatijeg proizvodaca je homologirana za nase trziste.
Ovo se odnosi na one kineske poluproizvode koje mozes kupiti za kutiju cigareta po trgovackim centrima.  :rolleyes:

Kod nas ljudi kupe homologiran auspuh pa ga idu dodatno homologirati u Stanicu za tehnicki pregled.
Pa covjek s pravom pita jel treba i kacigu ic dodatno nekam homologirat

:mrgreen:
 
Osigurac said:
Mislim da nebi mogo, pošto npr. H1 Hummer nemozes vozit  po nasim cestama niti ga registrirati ( I u većini europe ) nego samo H2 i H3 ...

To bi trebalo vrijediti za sve,zato i postoji homologacija...

Slovenci uredno vozaju H1 po dezeli (vojne SLO  tablice)
A i kod nasu okolici Slunja sam videl preko nekoliko H1 (USA vojne tablice) da voze po cesti
 
DamirK said:
Covjek dolazi s motorom registriranim u rusiji s kacigom koju nosi i u rusiji. Zasto je prekrasaj nositi nehomologiranu kacigu, a nije prekrsaj voziti nehomologirani motor?

Kao sto sam vec rekao u prvom postu, moje misljenje je da ga nitko kao stranca nece pitati za homologaciju niti ce ga zbog tog kazniti.

za tocnu definiciju treba pitati talijane. nekoliko njemaca sa HD-ovim i onim njihovim cudnim tzv. kacigama ( meni izgledaju kao djecje tute ) su osim zabrane voznje dalje i konfiscirali motocikle do isplate cijele kazne. vjerovatno jer nisu bile homologirane.

ako vec moras pratiti brzinu voznje,semafore, prometne zakone, odrzavati buku motora propisano u tehnickim knjigama proizvodzaca...... da ne nabrajam - mislim da je poanta shvacena.
 
#e*o vas H1.
pitao sam sto je ta homokaciga a ne dal se voze hummeri po rosuljama i krapini....ne kuzim sto znaci ta rijec.
jel moram farbat u dugu ili sto?
 
Vozaju se i tenkovi ili su se bar vozali, istina nisu imali registarske pločice pa se postavlja pitanje jel' su bili u prekršaju  :LOL:
 
Hard Rocker said:
#e*o vas H1.
pitao sam sto je ta homokaciga a ne dal se voze hummeri po rosuljama i krapini....ne kuzim sto znaci ta rijec.
jel moram farbat u dugu ili sto?


Mora unutar kacige imati  onu markicu, znači da je netko odobrio da je proizvod u skladu sa nekim normama koju traži zakonodavac, ne sijećam se da sam vdio ijednu kacigu (Schubert, Arai, Nolan ...) u zadnjih desetak godina koja to nije zadovoljavala  :wink:


Evo ovdje imaš detaljnije

http://www.mup.hr/main.aspx?id=99761
 
ma aj dont giv e fak sto se voza, kruva mi, nego ne kuzim tu rijec. znam da su nas francuzi ganjali par puta ali nisu stigli  :evil: pa su nas guzili na granici sto smo bjezali a ispostavilo se da na kacigi trebas imat ne znam koliko tocno elemenata koji reflektuju svjetlo.
 
Lolo said:
Mora unutar kacige imati  onu markicu, znači da je netko odobrio da je proizvod u skladu sa nekim normama koju traži zakonodavac, ne sijećam se da sam vdio ijednu kacigu (Schubert, Arai, Nolan ...) u zadnjih desetak godina koja to nije zadovoljavala  :wink:

to jarane, najzad glas razuma i razumijevanja!
znam da u ovim mojima shoei kacigama to ima, valjda ima i u BMW, ne da mis e sad iz u garazu provjeravat.

kako sad zatvorit ovu temu da ne floodujemo?
 
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2000_06_58_1307.html


Sve će biti dobro!!!
 
Ja znam, ne baš svako slovo i zarez ali dovoljno da znam kaj to znači ali tvom ruskom kolegi nije bil jasan pojam homologacije zato i onaj link na MUPovu stranicu, tam je to kraće objašnjeno  :mrgreen:
 
Opituraj ti nju za svaki slucaj u dugu i ne zaboravi ponit vazelin....
 
Hard Rocker said:
ma ljepljivu traku na tablice i necu da se zaustavljam, nek probaju stic ;)

Ma kakva traka, cijela tabla dole, taman posla da ces riskirat vecu kaznu za tih par kn koliko kosta voznja bez reg.pločica.  (y)
 
Hard Rocker said:
ma ljepljivu traku na tablice i necu da se zaustavljam, nek probaju stic ;)

Ti si moj idol    :mrgreen:

De jos samo reci sa kakvom ces to zverkom zajebat rvaCkistanske pandure  8)
 
Sasra si se ka grlica, nisi zar lice sa potjernice......  :jesus:
 
Hard Rocker said:
Helou!

kako stvari stoje ja cu krajem svibnja krenut motorom prema Hrvatskoj i biti tamo negdje do pocetka srpnja
Sad gledam prometna pravila i kazne koje vaze u Hrvatskoj i naletim na ovo
http://static.oglasnik.hr/auti/kazne.html
"vožnja na motociklu bez homologirane kacige"

sto je to homologirana kaciga?
ono, jes' da sam ja preko 20 godina vani i stosta sam pozaboravljao no ne sjecam se rijeci "homologirano".
Malo se brinem zbog onoga "homo"....

To ti se jednostavno svodi na ovo: ne vozi sa ovakvim smećima na glavi, raznim (no)"brain cap" i imitacijama njemačkih kaciga iz II svjetskog rata... Najveći broj integralnih, flip-off i jet kaciga ima markicu sa ECE oznakom homologacije, i te su OK.

41nzIGZGKYL._SY300_.jpg


daytona%20skull%20cap%20jr_thumbnail.jpg


Low-Profile-Novelty-German-Chopper-Half-Helmet-Skull-Cap-300x300.jpg
 
Hard Rocker said:
#e*o vas H1.
pitao sam sto je ta homokaciga a ne dal se voze hummeri po rosuljama i krapini....ne kuzim sto znaci ta rijec.
jel moram farbat u dugu ili sto?

Jel imaš doma akvarij?