Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

giantMC said:
bome si se posteno ispodero.. kolko si se to moro nagnut da bi potego sa pedalom kad su one magicne i unutarnju dignes u GMT  :mrgreen: a ne fiksne ko na motoru.. il se tog nisi sjetio polupijan
pa ono, volim dok mi pedale stružu po asfaltu, tj volio sam do tog trenutka :mrgreen:
inače sam to radio konstantno i do onda nije bilo nikad ništa, ali sam očito malo pretjerao :LOL:
 
to sam ja radio ko klinac na prvom velkom monticu.. istina nisu iskre frcale jer su pedale bile plasticnjava  :mrgreen: sad se nebi usudio hahaha
 
pK said:
neznam, ne kuzim se...znam da covjek vozi CUBE i znam da se kuzi u bicikle jer je vec puno godina u tome   :wink:

sad koji CUBE ja nemam pojma....


ma sve 5.. velim ti da za ljude za voznju po gradu ovi bajkovi su predobri i obzirom na cijenu nepotrebni.. samo vilice su im ono entry lvl.. inace danas se bicikle tog ranga najvise isplati uzimat na akciji ili proslogodisnji.. rijetko ko od nas osjeti razliku izmedju recimo deore ili slx ili lx ili xt-a u svakodnevnoj upotrebi.. pa je onda bitnije gledat suspenziju, hubove i tak neke stvari.. uglavnom poceli su i bicikli bit preskupi
 
daleko preskupi, ja svojeg platio 2 i pol tisuće kuna i kasnije mi je bilo žao..
a ima u prelogu koji je inače mali gradić valjda 10-15 ljudi sa biciklima 10+ tisuća kn i sigurno 50 sa 5+ tisuća kn biciklima, što je meni bolesno jer za te pare se već da i neki stariji auto/motor/skuter kupiti :misli:
i onda se voziš godinu, dvije i dopizdi ti..
 
ima i po zagrebu dosta ekipe kaj kupi skupi bicikl i onda ga vozi po jarunu.. ne vidim smisao dat hrpu para za mtb za jarun.. al dobro.. ak imaju para nek kupuju.. ja sam svog platil 6500 al ga vozim posvud, i od malena sam stalno na biciklima i nije mi zal para za njih kad znam da bum ga vozil i imal sljedecih 10god kolko je i stari pozivio i jos ga koristim za recimo jarun
 
giantMC said:
ima i po zagrebu dosta ekipe kaj kupi skupi bicikl i onda ga vozi po jarunu.. ne vidim smisao dat hrpu para za mtb za jarun.. al dobro.. ak imaju para nek kupuju.. ja sam svog platil 6500 al ga vozim posvud, i od malena sam stalno na biciklima i nije mi zal para za njih kad znam da bum ga vozil i imal sljedecih 10god kolko je i stari pozivio i jos ga koristim za recimo jarun

isto tak ne vidim razlog kupovine nexusa 500 samo za po gradu recimo..  :wink:  ko ima love mora to pokazat svijetu!  nazalost to tak ide!  a kaj se tice love za bicikl nebi mi bilo ni jedne kune zao recimo za neku fulku od oko 15k kn samo hebiga.. nema se..  :(
 
ja bi drage volje dao za bic 20tkn ako treba, ali nemam pa eto vozim ovo šta imam

bitan je razlog kupnje, neko kupuje da VOZI a većina ostalih jer nemaju para za niš drugo, a treći su oni koji misle da su frajer kad naprave đir na bicikli od xxkn

spadam u prvu skupinu kao i još neki ovdje i nama je pa ono potrebno imati kvalitetnu biciklu jer ovo druge se raspadaju


eto da obavijestim javnost još malo pa ću skupit pare za novi crankset, i onda ću malo poslikat da vidite šta sam stavio :wink:
 
znam da upadam ko padobranac, al evo, naletjeh jedan dan na velomobile (trokolice s oklopom)  :misli:
pa me zanima sto mislite o tome, jer su vani cak i dosta popularni

go-one:
http://gadgets.boingboing.net/gimages/go-one.jpg
http://www.bobmccutcheon.com/HPV/goone2_1.jpeg
http://dave.com/go-one/DSCN1744c.JPG

http://images.google.hr/images?gbv=2&hl=hr&sa=1&q=velomobile&btnG=Pretra%C5%BEi+slike&aq=f&oq=&start=0

znaci, potpuno su oklopljeni, pogon je ko kod bicikla, a ima ih dosta i s elektromotorima
jedino su jako jako skupi, al, mislim da bi se mogao napravit neki diy projekt (oklop od fiberglasa)  :misli:

sto mislite o ovakvim vozilima? da li bi se usudili u ovakvoj napravi vozit po hrvatistantskim cestama uz svakojake kamikaze?  :mrgreen:





 
uf... po rizolima se sa tim nemreš vozit, ja se poekad izmučim s biciklom manevrirajuć između svakakvih prepreka po bic. stazama i po rizolima, a na cestu me frka izać i sa motorom i sa autom, a di bi tek sa ovim... :shock:
 
bad_dac said:
da, to je vec problem za cestu
al postoje i biciklisticke staze .... :)

onda ti se sigurnije po cesti vozit!    :mrgreen:

a ova trokolica je dobro zamisljena samo ne za nasu zemlju!  (y)
 
evo ja sam si lani kupil author stratos od kolege koji ga je kupio ali ga nije uopče vozil.bic je biserno bijele boje i to me najviše i privuklo njemu jer se u neke bic performanse ne kužim.znam samo da su kotači 28.ali ljudi moji od kad ga imam nebi ga dal ni za koji drugi jer ide ko raketa takoreči sam.lagan za vozit ko perce a još i donekle udoban.imao sam i đireva po 20  25  km u danu a na more bez njega više nejdem.evo nekad po ljetu radje napravim đir na njemu nego da vučem motor iz garaže.i sad moje pitanje o kojem sam gruntal čitajuči vaše postove kaj je moj bic koji tak dobro ide toliko loš u odnosu na bicikle koje spominjete a koji koštaju 10 i više soma kuna.pitam se kak je tek njih voziti.eto toliko  (y)
 
voziš ih isto kao i svaki drugi, samo što kad poskočiš ili nešto slično ostat će čitavi
 
ronny said:
...imao sam i đireva po 20  25  km u danu a na more bez njega više nejdem....

Moj najduži đir u danu bio je 172km, Zg-Ivanščica-Zg. I to na Jumpertreku za nekih 3k kn. Poslije je došla Kona koja je s 40% popusta koštala više nego duplo od Jumpera i tek tada sam shvatila da nakon 100km ne mora sve boljeti, da se neke uzbrdice ipak ne moraju pregurati, da suspenzija ipak koristi... ;)
Samo, otkako je Kwaks u garaži bike je preoteo klinac.
 
ja sam najduže vozio oko 60km u danu :misli: to je bilo 30/70 u korist ceste, inače vozim 25-40km skoro svaki dan dok je bickla bila čitava
doći će opet ti dani 8)
 
Jel ima kakvih Požežana ili drugih zaiteresiranih za utrku u nedjelju u spomenutom gradu? Ja ću se okušati, prvi puta u životu, da vidim kako stojim među konkurencijom  :mrgreen:
 
danas popodne bi trebalo na grmoscicu ic na neki freeride session samo ne znam kak bum to uspjel u ovakvom stanju..  glupi alkohol..  :mrgreen:
 
pih kome treba motor, bicikla je ZAKON 8) (y)
http://www.youtube.com/watch?v=qgwx2F9jC_w&feature=player_profilepage
 
Kakav je onaj Giant za 1200Kn u turbo sporta?

Hoće izdrzat moju rekreativnu voznju(sve asfalt, tu i tamo se popet na koji rubnjak) ?

Mislim da je ovaj:

http://www.fahrrad.de/images/rock_se_big.jpg