Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

Frane_900ss said:
jel zna netko neku tekucinu za odmascivanje lanca, zupcanika i ostalih gluposti, planiram napravit generalku na bajku  :mrgreen:
ja sam nedavno čistio lanac sa naftom,možeš lož ulje ista stvar. onda ga podamžeš sa tekućinom za podmazivanje  (y) :mrgreen:
 
Frane_900ss said:
jel nagriza plastiku?
zaštiti nekako plastiče dijelove stavi npr komad kartona između kotača i lanca jer ako ti dođe masnoća u dodir sa kotačem cvilit će ti pakne i bit će ti masno  (y)
 
desmosedici said:
zaštiti nekako plastiče dijelove stavi npr komad kartona između kotača i lanca jer ako ti dođe masnoća u dodir sa kotačem cvilit će ti pakne i bit će ti masno  (y)
a IVASOL?? nemam iskustva sa tim sredstvima, pa nabadam  :mrgreen:
 
Frane_900ss said:
a IVASOL?? nemam iskustva sa tim sredstvima, pa nabadam  :mrgreen:
mislim da možeš i s tim,nisam ti siguran. al za naftu sam 100% (y)
 
Uvjek čistim sve šta i podmazujem na bicikli sa naftom.
natrljam kistom i isperem mlazom vode zatim podmažem uljem za finu mehaniku (šivaće strojeve).
 
htio bi si naručit lanac za bajk, nasao sam nesto sta me zanima na ebay-u, samo ne kuzim sta tocno trebam kupit, tu dole su neke mjere: Chain compatibility: 1/2" x 1/8". neka neko pojasni tko vise zna :mrgreen:
ovo bi si piknuo:http://cgi.ebay.com/New-KMC-Z510-H-Bike-Chain-1-2-x-1-8-Orange-/170589288251?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item27b7e9f73b#ht_2613wt_905
 
za šta ti treba lanac?? kakav bike?
evo ti odavdje sam već naručio neke stvari
http://www.chainreactioncycles.com/Categories.aspx?CategoryID=79

sram 991 sam uzeo prošle godne i iznimno sam zadovoljan, sada ti je na sniženju pa si možeš njega upiknuti ili neke slabije
uglavnom odlična stranica za djelove
 
bicikl je ovaj: http://www.bim-bike.hr/hr/ktm-bicikli/trekking-offroad/ktm-life-sprint-bicikl/
htio bi radi estetike narančasti lanac, ali u ovom linku kojeg si postao ga nisam nasao, sumnjam da je ovaj sa ebay-a dobar za moj bajk :misli:
 
kaj ces od jadnog bicikla napravit.. pa nebu te nijedna rolerica na jarunu pogledala  :mrgreen:
 
Evo ja sa svojim Crossway-em TFS400D napravio u ovo gadno vrijeme i par ljepših dana nešto preko 200km. Između 300 i 400 ću otić malo na taj servis koji se tada radi di će ga još uštimat i posložit, dotegnut, kaj ja znam pa dalje pičenje. Stvarno se bicikl vozi toliko lakše od nekog običnog MTB-a, baš sam zadovoljan, skroz. A i hidrauličke kočnice koče jako dobro, ugodno iznenađenje obzirom da sam se dvoumio dali da u tom cijenovnom razredu 3500-5000kn opće uzmem diskove. Jedino znaju jako grdo cvilit čim se malo svlaže. :mrgreen:
 
Frane_900ss said:
to ti meni? :mrgreen:
ma lako za rolerice :LOL: :LOL: :LOL:, nego mi daj savjet, da kupujem ili ne  :mrgreen:


ako su zute i narancaste stvari u pitanju kod mene je uvijek odgovor DA :mrgreen:
 
ima li ko iskustva sa triatlon/kronometar biciklima?  na što obratiti pažnju pri kupnji  :misli:
 
giantMC said:
nemrem ti pomoc.. najbolje ti otic u servis i pitat..  :mrgreen: al uzmi
Chain compatibility: 1/2" x 1/8"

Compatible Bikes: BMX, Freestyle, Industrial, Beach Cruiser, Electric Bike, and Single Speed



znaci nista od toga bojim se, bojim se da je samo za BMX :(
 
desmosedici said:
ima li ko iskustva sa triatlon/kronometar biciklima?  na što obratiti pažnju pri kupnji  :misli:
Ja imam iskustva sa biciklama za kronometar, šta če ti to?
Neudobno boli vrat i teško bode đir.
 
oriano said:
Ja imam iskustva sa biciklama za kronometar, šta če ti to?
Neudobno boli vrat i teško bode đir.
treba mi za dugi triatlon(eventualno) i mislim si je kupit za vožnjeeee (y)
na šta da obratim pažnju