Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

21:00 sati. National Geographic


Neuništivi
Brzinski sudar bicikla
Francuskom kaskaderu Ericu "Crvenom barunu" Baroneu opasnost nije nepoznata. Saznajte kako je preživio sudar pri brzini od 170 km/h.
 
Ima li neki dRRagovoljac, hrvat, katolik, proeuropejac koji bi bacio oko na jednu biciklu koja se prodaje u okolici Pu?
:brush:
 
jolly the roger said:
ako ti nije hitno, mogu idući tjedan
nije hitno  (y)
sada te idem obasuti sa pp-ovima  :mrgreen:
 
jolly the roger said:
btw zar nisu bicikli zabranjeni na ostRRvu? :jesus:
jesu. u sezoni. a tada mi nije ni bitno pedaliranje. onda će pedala u zbijeg na kopno  :mrgreen:
 
SPD?? clipless pedale??

jel imate, ako da koje??

zadnjih par tjedana razmišljam da se zakačim, pa sam u nedoumici šta uzeti
ciljam na CB Candy, jel možda imate neki info iz prve ruke?
ali nemam pojma koje šuze uzeti i kakvog su kalupa pa neznam koji broj, inače nosim 43-44
 
mv_agusta said:
zadnjih par tjedana razmišljam da se zakačim, pa sam u nedoumici šta uzeti
ciljam na CB Candy

Za jako blatne uvjete Crank Brothers sistem je odlican  (y)  (y)
Ja bi osobno uzeo model koji uopce nema platformu (npr http://www.maraton.si/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=640&category_id=73&option=com_virtuemart&Itemid=53)

Kad nije jako blato - vise manje isti qrac sto god uzeo...

cipele obavezno probaj, nemoj napamet kupovati...




 
mv_agusta said:
SPD?? clipless pedale??

jel imate, ako da koje??

zadnjih par tjedana razmišljam da se zakačim, pa sam u nedoumici šta uzeti
ciljam na CB Candy, jel možda imate neki info iz prve ruke?
ali nemam pojma koje šuze uzeti i kakvog su kalupa pa neznam koji broj, inače nosim 43-44
ako ti može bit od pomoći, SIDI radi broj manje cipele. dakle ako nosiš 43-44 onda uzmi 44-45
 
lb said:
Za jako blatne uvjete Crank Brothers sistem je odlican  (y)  (y)
Ja bi osobno uzeo model koji uopce nema platformu (npr http://www.maraton.si/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=640&category_id=73&option=com_virtuemart&Itemid=53)

Kad nije jako blato - vise manje isti qrac sto god uzeo...

cipele obavezno probaj, nemoj napamet kupovati...

gledao sam i te eggbeater-e al nekako mislim da kad imaš platformu si sigurniji na spustu :misli:
ovo mi je skroz novo područje pa samo nagađam
 
mv_agusta said:
gledao sam i te eggbeater-e al nekako mislim da kad imaš platformu si sigurniji na spustu :misli:
ovo mi je skroz novo područje pa samo nagađam

gle, ako vozis ukopcan, trebas STALNO biti ukopcan, iskopcavas se jedino ako trebas nogu spustiti na zemlju da bi se izvukao iz neke situacije koja zahtjeva spustanje noge na pod. cim "situaciju" rijesis, odmah se ukopcavas. tu CB ima malu prednost - ukopcavanje je brze jer imas na raspolaganju 4 strane za ukopcati se. puno bitnija prednost CB-a je samociscenje od blata sto sam ti vec spomenuo.

e da,  nemoj se unaprijed iskopcavati prilikom nailaska na nezgodni dio staze. to moras prelomiti sam sa sobom u glavi.
u pocetku ces mozda i pasti koji put zbog ukopcanosti, ali to tak' mora biti  :wink: nemoj odustati nakon prvog pada, clipless sistem koji god da uzmes ce ti se isplatiti visestruko jednom kad se na njega naviknes...

e sad, sto se platformi tice,  platforme imaju smisla ako vozis downhill... ali onda treba uzeti prave platforme (kao sto to ima model Mallet), a ne ova govanca od platformi kakva ima candy...
 
ja sam imal originalno shimani pd-m505 sa dodanom uskom plasticnom platformom
http://www.adgp.co.jp/ds/Portals/0/SSK_CH_Gallery_Images/001_634366005397641040.jpg

a kak ne vozim sa clip cipelama to mi je uzasno sranje od pedale bilo pa sam si metnul ove pd-m324
http://www.maraton.si/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=1464&category_id=73&option=com_virtuemart&Itemid=53

s jedne strane siroke normalne a sa druge i dalje kliper ali nisu u simetrali pa ne smetaju jedna drugoj.. ako cu se htjet zakacit okrenem, ako ne vozim na ovom.. meni cisto dosta
 
giantMC said:
a kak ne vozim sa clip cipelama to mi je uzasno sranje od pedale bilo pa sam si metnul ove pd-m324
http://www.maraton.si/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=1464&category_id=73&option=com_virtuemart&Itemid=53

s jedne strane siroke normalne a sa druge i dalje kliper ali nisu u simetrali pa ne smetaju jedna drugoj.. ako cu se htjet zakacit okrenem, ako ne vozim na ovom.. meni cisto dosta

Ja imam stariji model (M323) i to mi ostavlja veću upotrebljivost bikea za svakodnevne situacije, naročito sad kad sam upregnula dvije šnaucerske snage pa bi kopčanje moglo loše završiti  :bicikler:
 
ispod je c/p mog stava o tim pola-pola rjesenjima, a ostatak je ovdje: http://groups.google.com/group/hr.rec.bicikli/browse_thread/thread/68233e882eb8cf4b


> ali ima ih koje se razumno okreću i gle čuda, isti efekt kao na
> cestovnima.

za potrebe comutinga - naopako se okrenu, zar ne? ;-)

za mtb potrebe, pitanje je kako se okrenu, pogotovo u situacijama kada je
zapravo najvaznije, a to su:

    - stao si  na polovici zajebane blatne uzbrdice, pedala je random
popunjena blatom, ukopcas jednu nogu(prije toga jebes mater jer si morao
"tapkati" po boku pedale da se rijesis blata), krenes, zelis ukopcati drugu
nogu,  opet jebes majku jer je pedala bas tad ostala na non-spd strani jer
joj je pola kile blata poremetilo zamisljeni balans, od silnog jebanja
matere izgubis koncentraciju na penjenje,  stanes, ponovis, ...

- u svrhu "spasavanja situacije" iskopcao si nogu na zajebanoj blatnoj
nizbrdici sa kontra nagibom jer ti je proklizio zadnji kotac. spasis se,
oces se ponovo ukopcati, jebes mater, opet koncentracija ide na ukopcavanje
umjesto na voznju, bicikl preuzima kontrolu i vozi tebe umjesto ti njega jer
se ti zabavljas ukopcavanjem, jebes mater, zakucavas se u bukvu, ides kuci,
jebes mater, izadjes iz kuce, odes u ducan po eggbeater ili mallet, ne jebes
vise mater.


 
Vozila i po blatu XC uphill i downhill, nikad nikakvih problema. Ne razmišljam o ukopčavanju, ako se ukopča - ukopča se, ako ne - ostane flat strana i gaziš dalje. Blato je ionako samo estetski dodatak na MTB-u, a ne smetnja  :mrgreen:
 
Dawg said:
Vozila i po blatu XC uphill i downhill, nikad nikakvih problema. Ne razmišljam o ukopčavanju, ako se ukopča - ukopča se, ako ne - ostane flat strana i gaziš dalje. Blato je ionako samo estetski dodatak na MTB-u, a ne smetnja  :mrgreen:

imho: ukoliko ovo nekoga ne smeta, taj se ne vozi dovoljno ozbiljno pa mu zapravo spd uopce ne treba
 
lb said:
imho: ukoliko ovo nekoga ne smeta, taj se ne vozi dovoljno ozbiljno pa mu zapravo spd uopce ne treba

Ja smatram baš obratno - ako ti smeta sitnica kao što je "savršeno" ukapčanje svaki put da bi izvozio nešto, onda samo tražiš izgovor zašto to nisi i učinio ;)