Dvokotac max snage 1 konj (il kobila) - sveobuhvatna tema o biciklima

mv_agusta said:
zar ti nije malo bzvz uzimati enduro bike sa 160 hoda i onda od njega raditi xc, mislim geometrija dosta drugačija :misli:
meni je ta enduro isto zakon bike al mi ne treba 160 hoda pa ciljam na 120-130

Gle, bike sam tek vidjela na slikama, za sad samo slinim na njega, ali ako mi geometrija ne paše ili se ne može prilagoditi mojim potrebama i zahtjevima definitivno ga ne budem ni uzimala. Moram prvo sjesti na njega da bih odlučila :wink:

Trenutno imam 80-100mm hoda prednju susprenziju i zadovoljavala je moje potrebe za sve terene, međutim bike je već 11 godina star i lagano tražim nešto čime ću ga zamijeniti. Da ima smisla vjerojatno bih ga samo restaurirala, ali standardi se mijenjaju pa mi je za njega i drop-out bilo teško iskopati prije koju godinu kad ga je dragi slomio.
 
Zlatni2001 said:
eto upravo radi takvih cu imat najbolje komponente na biciklu da im jezicina ispadne do poda kad vide bike i da malo sline jer vecina njih su samo teoreticari i nista vise :mrgreen:

nadam se da ces doc u kvart s tim a ne samo na jarun, da ti se malo smijem  :mrgreen: tj da mi ispadne jezicina..

stvar je samo u tome da za takav projekt si mogo drugu ramu izabrat, a inace, ma meci i mjenjaj kaj te volja, kaj nekog briga kaj ti delas sa svojim bajkom, ionak bu neko sam pogledo da pise fuji a neko bu pogledal i kaj imas na njemu..
i ja bi na svog metnul fox vilicu od 120-140 mm hoda i magura kcnice i 203 mm disk napred.. al nemam kojih soma + ojra viska  :mrgreen:
 
Zlatni2001 said:
ja kad sam prije 10ak godina vozio bicikle u modi su bili marin, scott khs i slicni sad su ispali iz mode...

zaboravljas da si na balkanu  :LOL: kak golf nije izaso iz mode nije ni scott
 
Dawg said:
Huh, i ja razmišljam o nečemu za 20-ak somića...mislim da mi je vrijeme za upgrade.  :mrgreen:

Enduro

Samo još moram otići i "premjeriti" hoće li mi i ostalo osim izgleda odgovarati, uz sitne preinake za prilagodbu XC-u, naravno.  :wink:

Kad sam uzimala Konu davne 2001. koštala je s 40% popusta oko 7.5k kn. Model iz 2000. na kojem je samo rama ostala "original" (jer je tada jako teško bilo naći veličinu 16" i koja mi još k tome odgovara po geometriji), a ostalo sam odmah nabrijala bar dvije klase više.

Odmah sam je istestirala vožnjom iz ZG na Ivanščicu i nazad. Tek tada sam shvatila da "sitna" razlika, kako su me uvjeravali, između Alivia, STX-a i XT-a i nije baš tako sitna kad si na ozbiljnijem terenu od Jaruna. ;)


svidja mi se bajk  (y) 
i slazem se da za ljude koji se voze vise vani i malo po terenu i cijene te sitnice, ali ruku na srce vecina su jarunasi i onda je malo smjesno njih slusat kad pricaju o XT, STX, SLX, ove kocnice one kocnice.. isto ko i kad se raspravlja o megapikselima  :mrgreen:
 
hahah jolly opet se hvalis sa tim biciklom a zadnje si reko da je krampina i da ces ga hitit ak ga ne uspijes prodat i uvaljat nekom  :mrgreen:
 
Dawg said:
Trenutno imam 80-100mm hoda prednju susprenziju i zadovoljavala je moje potrebe za sve terene, međutim bike je već 11 godina star i lagano tražim nešto čime ću ga zamijeniti. Da ima smisla vjerojatno bih ga samo restaurirala, ali standardi se mijenjaju pa mi je za njega i drop-out bilo teško iskopati prije koju godinu kad ga je dragi slomio.

Ak je tak, onda je ovo ili nesto u tom stilu IMHO pametniji izbor:

http://www.keindl-sport.hr/product.php?id_product=726

Ili, ak' mora biti specialized, onda neki iz Epic game...
 
Dawg said:

Evo jedne moje starinske sljike, to su bila lijepa vremena  :(

sipar1.JPG


Nakon toga preko nekoliko godina pauze, pa malo DH-a za zajebanciju...  :021:

strikoJeMrvicuPoZrakuPeljal.jpg


A zadnje 2-3 godine nista...  :(
 
mv_agusta said:
evo zlatni taman za po jarunu :jesus:

dobar je meni moj "golf" od bicikla buahahahhaha
nek se đoli kurci sa ovom zadnjom vilicom  :021:
sam sam rekao da je fora jer tak nes nikad nisam vidio  :shocked: :shocked: :shocked:
 
giantMC said:
svidja mi se bajk  (y) 
i slazem se da za ljude koji se voze vise vani i malo po terenu i cijene te sitnice, ali ruku na srce vecina su jarunasi i onda je malo smjesno njih slusat kad pricaju o XT, STX, SLX, ove kocnice one kocnice.. isto ko i kad se raspravlja o megapikselima  :mrgreen:

morat cemo mi kvartovski klosari napravit neki krug negdje ak imas kakvu ideju javi :D mozemo i u kola natrpat kante pa se zaletit na neko brdo  (y)