elsinore by grga

Powdercoat se peče 10 min na 220°C ....i mene zanima postojanost, pogotovo na prvom zavoju iza cilindra  :misli:
 
jezus koji si ti bolesnik :naklon: :naklon: :naklon: (y)
 
...btw plastifikacija će ti držat temp. netrebaš se brinut (y)
 
fino, fino... za trud oko auspuha cista petica iz zalaganja
 
još malo... :mrgreen:
 

Attachments

  • tzk.jpg
    tzk.jpg
    35.6 KB · Views: 305
cilindar tijekom rastavljanja motora...
















budući je površinski nikasil uništen, izbusen je cilindar i ubačena pixa











super obrada, rupe na pravim pozicijama, svi kanali prate kuteve cilindra i sl...







cilindar se pekao na cca 250 nives celzijusa oko 1h, u tako ugrijani cilindar pixa je relativno na knap ušla..rupa je bilo oko 7 stota u minusu u odnosu na vanjski fi pixe..jako malo vremena je bilo za to sve namjestiti u pravu poziciju...zavaren napuknuta vanjska stijenka cilindra







na kraju je cilindar/pixa izbrušena na mjeru klipa - standardna dimenzija za prvu ugradnju..te sve zajedno planski poravnato















oštri bridovi, pogotovo oni na širokim kanalima su zaobljeni kako bi se karike manje trošile..











slomljen ručica/vilica od power valve osovine kojom se prenosi zakret sa poluge bloka vjerojatno neprezno postavljena u krivi položaj tijekom montiranja cilindra



nova vilica izrezana žičanim erozimatom od kaljenog komada, stara vilica skinuta sa osovinice i tvrdo zalemljena nova



napravljana i nova vodilica koja je nedostajala..inače ova osovinica sa vilicom dođe nešto više od 400kn :D







zatim samo sastavljanje bez puno problema...
































































 
Ovo je svakim postom sve bolje i bolje (y)
Jesi li sam ubacival piksu u cilindar? Kak mozes biti da je u idealnom centru nakon ugradnje? Tko je odradil popravak motora, imas koga za preporuciti?? Lajk za poliranje, ali ovo kaj radis s motorom je jedan (ili dva) levela vise i dobra skola za dalje.
 
kruns said:
Ovo je svakim postom sve bolje i bolje (y)
Jesi li sam ubacival piksu u cilindar? Kak mozes biti da je u idealnom centru nakon ugradnje? Tko je odradil popravak motora, imas koga za preporuciti?? Lajk za poliranje, ali ovo kaj radis s motorom je jedan (ili dva) levela vise i dobra skola za dalje.

rupa bi tokom bušenja trebala biti u centru, kako je cilindar probušen tako je i košuljica sjela unutra. Na cilindru je donja baza ravna - koja sjeda na blok motora i prema tome se vodi kod bušenja. cilindar je ugrijan, košuljica postavljana unutra i nakon hlađenja ostane stisnuta u cilindru, rupom koja je manja po promjeru od same košuljice za 7 stota..božičević, savski gaj zg, je brusio cilindar prije i poslije ugradnje košuljice koju sam ja radio..
 
Uredno. Nemaš brige oko onog puknutog i ponovo zavarenih dijela? Zbog čega je puklo?