European bike week Faakersee 2009 + Vršić & Wurzenpass

smarty

Active member
Nakon više od godinu dana čekanja, došao je i taj dan, petak  11.9.2009. Toliko čekanje iz jednostavnog razloga što nas je lani vrijeme omelo i ostali smo doma.

Kamo li se to ide?
LOKACIJA: Österreich, Kärntner, Faakersee pored Villacha. A tamo, naravno, najveći i najbolje Harley party Europe. Naravno, uz H-D, mjesta ima za sve. Preko 130.000 ljudi, masa motora (ne bi čovjek ni rekao da ih toliko postoji), i ono najbolje ne možeš vidjeti dva ista, izuzev ovih naših „običnih“ motorina.


Krenuli smo frend i ja u petak ujutro, oko 9h.

14bqb7m.jpg



Put do gore preko Postojne, Idrije, Tolmina, Kobarida, Boveca, dolinom Soče, pa preko prijevoja Vršić (1611m/nv) do Kranjske Gore i onda preko prijevoja Wurzenpass (1073m/nv) do Villacha i na Faaker See. Oko 280 kilometara.

1zz2e5j.jpg



Prvo stajanje bilo je nakon gotovo 3 sata, u Tolminu.

2ztdqx3.jpg



15-tak minuta i idemo dalje za Bovec i dolinom Soče prema Vršiću. Soču nisam uspio uslikati, ali ima zaista prekrasnu tirkiznu boju. Tuda se već sreće nešto motora po cesti, kao i na samom usponu za Vršić.
Gore, neočekivano, nije gužva. Uskoro shvaćamo i zašto. Zima je užasno gore, puše i baš se ledimo. Svejedno zakon, moj prvi Alpski prijevoj je osvojen.

inuxoz.jpg


120o10x.jpg


34gvmnb.jpg


28jipky.jpg



Samo par minuta, slikanje i idemo prema dolje, za Kranjsku Goru. Ja sam već 50-tak km na rezervi, jer nisam napunio prije polaska, pa me lagano hvata panika, ali ionako je nizbrdo do Kranjske. Napokon, dočepali smo se Petrola i napunili. Spremni smo za sljedeći prijevoj – Wurzenpass. Udišem šumu, miriši na Austriju. Na samom vrhu se nalazi nekadašnja granica, a onda prema dolje. Jedva čekam, da vidim kakva je ta cesta, što mi je SM Blade pričao da ide strmo. Zaista je strmo, do 19% nagiba, a na dnu svake nizbrdice, uzbrdica na drugu stranu -ako popuste kočnice, ideš prema gore u šumu i nadaš se da ćeš jednom stat.
Idemo prema Villachu, malo smo falili pa smo prošli kroz centar i laganu gužvicu, ali ništa zato. Nalazimo to jezerce i kamp u kojem je već dio talijanske ekipe. Već je 15h, mislili smo doć oko 13, ali uz prijevoje jednostavno nije išlo brže, a pošteno smo vozili uz ukupno 20-tak minuta stajanja. Podižemo nastambe i idemo u život.

2yk0zt0.jpg


24g283m.jpg


i5av5f.jpg
,

qqajye.jpg


e8o57c.jpg



Već je pao mrak, kad dolazi još talijanskog pojačanja. Ukupno nas je bilo 14.

2hxvfpu.jpg


o93lag.jpg


vfyu5u.jpg



Zanimljivo rješenje:

5krnlv.jpg



2rx6zy1.jpg


x2jog8.jpg



Onda na Wienerschnitzel i fešta...


...a svi gledaju...

2zfps3r.jpg



...ovu tetu...

op323n.jpg




Pa po Jegeru...

20p2cfk.jpg


2e3zma1.jpg



...čije gospođice još imam pred očima...

30if1vb.jpg


2ypi4r9.jpg


qx55ic.jpg



...u ritmu AC/DC-a:

33u4w9c.jpg


99mm1g.jpg



Mislim ja i na jednu našu članicu bez motora, pa sam Joj Ga pronašao:

x6j54.jpg


2n8c16r.jpg



Idemo na pokušaj spavanja, ali u kampu je ludilo, a i motori nemilice kruže oko jezera.​
 
Evo i subote, ... Većinom u slikama, jer doživljeno je teško opisati, zaista to treba vidjeti i doživjeti.


Za doručak, Boss Hoss, sa avijonskim V8 motorom. Ludilo žešće, ...

1zyy100.jpg



Ili nešto ovako?

2wd92so.jpg



29e2adv.jpg


2r3w2ns.jpg


eoro2.jpg



I tako stalno, tjedan dana, 24 sata dnevno, za đir oko jezera treba i do sat vremena. Koji put i više.

30ixjpt.jpg


sfvwyh.jpg



Cure bez beda ostavljaju broj, samo kasnije treba nešto iskeširati. Doduše, i inače je tako?

bevlnk.jpg



zphme.jpg


2ithh82.jpg


29lz6zk.jpg


jshd36.jpg

t7em4g.jpg


2ibyg55.jpg


1562t01.jpg


2j88l2.jpg


2hmmt95.jpg


2q20oxg.jpg


9t00b5.jpg


2hgbkf5.jpg


ogjlh3.jpg


1zn3f2e.jpg


n15i05.jpg


sgo5df.jpg


345dfle.jpg


2wbtb34.jpg


2vj90et.jpg


33ojh8g.jpg



I tako prođe dan, nevečer Schweinsteik u nekom restoranu sa cijelom ekipom, motanje po šatorima i pokušaj spavanja. Neki talijani u susjedstvu rade đumbus do rane zore, 4 ljudova okolo iritantno hrču, u šatoru zima za popizdit. Vreća mi je za polarne hladnoće, ali glavu i ruke držim vani i nos mi se sledio. Kao jastuk, odlično posluži kišno odijelo uredno složeno u vrećicu. Isto to odijelo nam na sreću nije trebalo. Bilo je kiše u petak navečer i nešto malo u subotu, ali ništa tokom vožnje.

Odlučili smo da se u nedjelju ustanemo u 6:00, pospremimo i do 7:00 krenemo što brže prema doma. I bi tako. 6:55, sve spremno, normalan svijet spava, a mi po magluštini i hladnom austrijskom rujanskom jutru pičimo za Wurzenpass. Magla je očajna, vlaga se uvlači u kosti, a na vrhu prijevoja sunašce žarko, taman se probudilo. Spuštanje za Kranjsku Goru, sunce piči, ali užasni oblaci nadvili su se pred nama i ja samo čekam da počne pljusak. Nekim čudom, do doma nije pala ni kap kiše.
Da ne bude monotono, ne idemo preko Vršića (a i duže je, a bogme se izgubi i dosta vremena preko prijevoja). Gibamo za Jesenice, pa Kranj, zatim da ne idemo u Ljubljanu, spuštamo se preko Škofje Loke i Žiri, za Logatec, te dalje do Postojne, Knežaka i preko Rupe u 'rvacku.

I to bi bilo to. Stigoh kući već oko 11:45. Stajanje jedino 5 minuta u Postojni na brzinsku kaficu, ostalo samo po gasu. Na cesti ni pasa.


migehe.jpg


sonz1v.jpg




Ukupno odrađeno 600km. Koji sat više od 2 dana. Događaj za pamćenje zauvijek, zasigurno. Tko jednom ode, svakako se vraća, tako da i ja, definitivno imam sljedeće godine u planu istu stvar ako vremenski opet uspijem to tako posložiti.


I za sam kraj, možda ne toliko bitno, ali financije.
-oko 250 kn za benzin za 600 km
-oko 220 kn za kamp po osobi za 2 dana
-hrana, cuga i ostalo, ovisi naravno, ja potrošio kakvih 100€ u 2 dana

Može daleko više, možda može i manje (ali stvarno se nisam razbacivao; potroši se; kava oko 2,5€, za jesti u šatoru oko 10€, u restoranu ovosno šta jedeš, mi platili 20-tak € svinjski steik sa prilogom i jednu cugu.


27y6gjk.jpg
[/center]
 
svaka čast   (y)

malo si me iznenadio na početku... 3 sata... u komadu.... (y)

a jesi li se okupao u Faakersee?  

ludi ste kretat tako rano nazad i tako rano doć doma  :mrgreen:  ali sad barem znate   (y)

još jednom...  klap klap

Chop said:
Odlicno... (y)  Zasto vas nije vise islo gore?

to se i ja pitam  :misli:
 
Chop said:
Odlicno... (y)  Zasto vas nije vise islo gore?

Pozz

To je još bio dogovor od lani, svi znaju da ja to imam u planu, a nitko nije izrazio želju da ode. Iskreno, ja nisam ništa govorio, jer nisam znao do zadnjega časa da li ću moć ić; dakle, nije bilo neke pretjerane organizacije, koja je naravno potrebna ako ide više ljudi.
Još sam se zarekao da ne idem, ako ne riješim na 2. roku zadnji ispit sa 1. godine, a rezultati su mi bili u četvrtak  :LOL:  Dakle, ispit sam riješio  :mrgreen:
Nismo pretjerano ništa planirali, trebali smo ić već u četvrtak, pa nazad subotu; ali smo prebacili za petak. Bila je čak solucija da se jučer večer pokupimo nazad, ali smo ipak ostali prespavat.

Svakako bi mi bilo drago, da iduće godine ide Društvo u kompletu  (y)

 
legajuana said:
svaka čast   (y)

malo si me iznenadio na početku... 3 sata... u komadu.... (y)

a jesi li se okupao u Faakersee?  

ludi ste kretat tako rano nazad i tako rano doć doma  :mrgreen:  ali sad barem znate   (y)

još jednom...  klap klap

to se i ja pitam   :misli:

Da, da, nije ni toliki problem voziti kad imaš hlače; razlika između traperica i hlača je nebo i zemlja  :D
Tempo je bio dosta ubitačan; ja bi stajao više puta, i sporije vozio; ali eto, kad sam s ovim dečkom pratim njega, znamo se cijeli život tako da nije problem prilagoditi se jedan drugome.
Kupao se nisam, bjež od toga, da se smrznem.
Krenuli smo rano, ne znam zašto. Frend je htio tako, ja nisam pitao zašto. Ma i meni je tako odgovaralo, da dođemo doma dok nema nikoga na cesti, ... Jedino smo možda mogli sat vremena kasnije, da se magluština malo uzdigne, jer je bilo stvarno očajno. Sve mi se zamaglilo, orosilo, vozio sam s otvorenim vizirom; sad ne mogu disati, nešto me guši. Možda sam "zaradio" kakvu upalu pluća :palacdolje:
 
A zakaj si išel tak rano doma ???? Ja sam se zbudil malo prije 8, popil kavu sa Slovencem, napravil još jedno 3 kruga oko jezera jer mi petak i subota nije bilo dosta. Krenul sam oko pol 12, na Wurzenpassu toplo, isto na Vršiču.Na vrhu Vršiča, ne znam kak se dom zove, pojel sam pečenice sa zeljem, uz , naravno, Laško,onda je bilo malo kiše, jedno pola sata, pa do Boveca, Kobarida, Tolmina, uskom cestom do Škofje Loke i u Kranj. Zatim Kamnik, Celje, Ptuj. Došel sam u pola 8. Možda sutra stavim koju fotku, sad mi se neda.
 
Upravo kako si rekao, kada jednom odeš na Faaker uvijek se vraćaš!
Meni je ko psu žao kaj zbog financija nisam mogao ići ove godine (pas mater i smanjivanju plaća), al takav susret je sasvim nešto drugo od naših susreta i vrijedi šparati za taj susret!
Kaj koristiš od navigacije? Vidim da je karta od MapSource-a.
Inače, slike komada do yaya, si zel broj?  :LOL:

Dobar i informativan putopis!  (y)
 
darkofj said:
A zakaj si išel tak rano doma ???? Ja sam se zbudil malo prije 8, popil kavu sa Slovencem, napravil još jedno 3 kruga oko jezera jer mi petak i subota nije bilo dosta. Krenul sam oko pol 12, na Wurzenpassu toplo, isto na Vršiču.Na vrhu Vršiča, ne znam kak se dom zove, pojel sam pečenice sa zeljem, uz , naravno, Laško,onda je bilo malo kiše, jedno pola sata, pa do Boveca, Kobarida, Tolmina, uskom cestom do Škofje Loke i u Kranj. Zatim Kamnik, Celje, Ptuj. Došel sam u pola 8. Možda sutra stavim koju fotku, sad mi se neda.


Da citiram sam sebe  :wink:

smarty said:
Krenuli smo rano, ne znam zašto. Frend je htio tako, ja nisam pitao zašto. Ma i meni je tako odgovaralo, da dođemo doma dok nema nikoga na cesti, ...

Evo, mi smo izbjegli kišu. Nismo htjeli nazad opet preko Vršića, jer bi opet izgubili vremena. A i gušt je malo promijeniti put, ... Ja imam masu fotki, još od frenda šta je slikao u Harley Vilagge-u, jer se meni nije dalo nositi veliki fotić, ...
 
Street Illegal said:
Upravo kako si rekao, kada jednom odeš na Faaker uvijek se vraćaš!
Meni je ko psu žao kaj zbog financija nisam mogao ići ove godine (pas mater i smanjivanju plaća), al takav susret je sasvim nešto drugo od naših susreta i vrijedi šparati za taj susret!
Kaj koristiš od navigacije? Vidim da je karta od MapSource-a.
Inače, slike komada do yaya, si zel broj?  :LOL:

Dobar i informativan putopis!  (y)

Upravo tako. Ovo je nešto više nego susret. Mislim da je zanimljivo i ljudima koji niti ne voze, niti ih zanimaju motori. Nešto stvarno predobro, nenadjebivo što bi se reklo.
Shvatiš da je ono naše sve skupa ubiti seosko veselje, prema ovome. Iznenadilo me i to, da od stvarno ljudi iz cijele Europe, pa i šire, nisi mogao vidjeti jednog jedinog bez kacige u điru oko jezera, ... Gume su palili samo rijetki pojedinci (uključujući naše talijane, koji su to izvodili na kamenju koje je letilo u moj motor, mater im njihovu  :palacdolje:).

Imam Garmina, ali ne nosim ga na motor. U tank torbi je dobra stara karta (fotokopiram si u boji dijelove koji mi trebaju)  :D
Ide mi i Garmin u torbu, ali nisam (još) spojio struju, pa mi ga nema smisla nosit kad se ugasi za oko 2 sata  :?

Zel je frend broj, ja sam vozil, on je slikaval; ali nisam imao evra da potražim mladu damu  :LOL:


_

Dosta mi je bilo što me u subotu oko 4 ujutro probudila naka grmljavina, a onda sam morao slušati onu sexy muziku od Jegerovih go-go plesačica koje mi nisu silazile s uma  :lolcry:
 
Bravo Smarty!

Odlično prenesena atmosfera u slikama i riječima.
Zanimljivo ste natrpali onu prtljagu.

BTW-mogao si naći neku grijalicu sa dugom plavom kosom, a ne cvokotati sam u vreći. Bolje da si šutio  (y)
 
super, super! (y) (y)

malo mi žao što nisam išao, ali opet i nije.... :mrgreen:

da se mene pita.... :mrgreen: ja bi, kad ste već tako rano ustali, route 69, maribor, trojane, lj, i nazad starim cestama... i taman bi izgubili cijeli dan...ali.... svatko ima svoje gušte... :mrgreen:

uglavnom super.. (y)

što se tiče vreće, očito nemaš dovoljno "jaku".. :mrgreen:
 
Evo i ja ću staviti par slika ali neću opisivat kako što jer mislim da je već sve rećeno i da je to nešto preogromno pe ti se sve čini da negdje nešto propuštaš i nećeš nešto vidjeti što je istina ali nemožeš biti istovremeno na više mjesta mi smo krenuli Ico iz Kutine ja i moja ljepša polovica iz ZG-Krapina-Đurmanovac-Rogatec-Sl. Konjice-Sloven Gradec-Ravne na Koroškem-Blajburg-Klagenfurt-  apartman smo iznajmili na jezeru Fort see i povratak je bio istim putem jedno veliko druženje i bilo dosta naših iz ČK.ST.DU.ZG.VŽ i da nebih nekoga izostavio još puno dr...........
























































































































































(Powered by frubar.net)
 
Eck said:
Ovo je slika od prošle godine. Isti tip ista obleka.

Ne odustajem  :mrgreen: :LOL:


Toma HR said:
Bravo Smarty!

Odlično prenesena atmosfera u slikama i riječima.
Zanimljivo ste natrpali onu prtljagu.

BTW-mogao si naći neku grijalicu sa dugom plavom kosom, a ne cvokotati sam u vreći. Bolje da si šutio  (y)

(y)

Da, mislio sam da ću pogubiti nešto po putu, ali sve je stajalo. Jedino sam si ručke izgrabao onim metalnim završetcima na onim "lašticima" (ne znam kako se to kaže  :misli:) za vezivanje  :( :palacdolje:

Grijalica? E jbga sad, druge godine  :mrgreen:
 
SM Blade said:
super, super! (y) (y)

malo mi žao što nisam išao, ali opet i nije.... :mrgreen:

da se mene pita.... :mrgreen: ja bi, kad ste već tako rano ustali, route 69, maribor, trojane, lj, i nazad starim cestama... i taman bi izgubili cijeli dan...ali.... svatko ima svoje gušte... :mrgreen:

uglavnom super.. (y)

što se tiče vreće, očito nemaš dovoljno "jaku".. :mrgreen:

E sad, da smo išli i na Route, onda ne bi stigli doma do 12, zbog čega smo se i digli tako rano  :wink:

Za subotu sam ja mislio da bi možda išli i na Grossglockner, ali sam odustao. I Talijani su imali to u planu, ali zbog vremena nisu išli.
Jednom drugom prilikom, ne treba sve odjednom "potrošiti"  :D
 
za gross si uzmi cijeli dan!

mi bili gore od podna do tri i bilo nam malo!!
pogotovo jer za cijenu ulaznice imaš ulaz na sve izložbe i muzeje uz cestu... mi nismo bili ništa pogledat osim na Franz-josefs hohe, i malo mi žao... a da ne govorimo da možeš stat svakih 20m i slikat i uživat... pa tu je još i Heiligenblut kojeg nisam ni primirisao....

kad ideš tamo, šteta je to ne proć detaljno..pogotovo zbog ulaznice koja i nije mala...

e ali imaš u blizini Villacha i Villacherhochstrasse... manja ali u blizini je pa ono....
 
SM Blade said:
za gross si uzmi cijeli dan!

mi bili gore od podna do tri i bilo nam malo!!
pogotovo jer za cijenu ulaznice imaš ulaz na sve izložbe i muzeje uz cestu... mi nismo bili ništa pogledat osim na Franz-josefs hohe, i malo mi žao... a da ne govorimo da možeš stat svakih 20m i slikat i uživat... pa tu je još i Heiligenblut kojeg nisam ni primirisao....

kad ideš tamo, šteta je to ne proć detaljno..pogotovo zbog ulaznice koja i nije mala...

e ali imaš u blizini Villacha i Villacherhochstrasse... manja ali u blizini je pa ono....

Na GG bi detaljno mogli skupa iduće ljeto  :D
Ulaznica je 18€ ako se ne varam. Da, šteta samo prozujati, ...

I da, od sad te zovem Udbaš, nemože čovjek neopaženo ić ni do Austrije đir  :lolcry:  (y)


Kako sam izgledao onako natrpan stvarima?  8)

 
sexy....napalio sam se za popizdit!!! :mrgreen:


nisam udbaš nego bar kgb-ovac...ovi su puno gori!  :LOL: :LOL:

e, sad gledao malo o villacher road: duga 16km, cijena 7eura, a bio si od nje udaljen cca 15km..... jel ti žao?  :LOL: