Fasada

Ajd da nije off

Kamena vuna od 6 nadalje, ak je stiropor onda i prislina ventilacija ili otvaranje prozora svakih 5min.

Razlika: ženska najlonka na glavi ili plastična vrečica, pa ti diši


... il još bolje ak je ko ševio u šatoru od par sto kuna ima dobar uvid u značenje zrako/vlago propusnosti  :)
 
Sad ni deku nisam trebao zaljevati slaufom??? Stvarno nisam trebao citat ovu temu. Sve sto sam radio na kuci,radio sam pogresno.
 
confusedbikefan said:
Sad ni deku nisam trebao zaljevati slaufom??? Stvarno nisam trebao citat ovu temu. Sve sto sam radio na kuci,radio sam pogresno.

ne sekiraj se, i ja isto ko i ti  :cigle:

ti mater, moj deda je kuću gradil 60.-ih godina, baš ga bum pital po kojem JUS-u su oni to delali jer kuća dan danas stoji nakon 2 velike poplave
pod kojom je bila  :mrgreen:
 
Sync VŽ said:
ne sekiraj se, i ja isto ko i ti  :cigle:

ti mater, moj deda je kuću gradil 60.-ih godina, baš ga bum pital po kojem JUS-u su oni to delali jer kuća dan danas stoji nakon 2 velike poplave
pod kojom je bila  :mrgreen:

Ocito nije slusao mudrosti od susjedovog susjeda :mrgreen:
 
Garantiram da su tak beton zaljevali da su pol Drave potrošili  :D

I pol vina z podruma spili  :drunk:
 
Ma sve to drži vodu, kad snimiš u dalmaciji trokatnicu sa vanjskim zidom punog školjaka debljine 10cm koja stoji zadnjh 40g, čuda postoje.

Stvar je u mentalitetu, svi mi želimo ušparati a na kraju dobijemo po p...i, al kak gradiš jednom u životu, zaboraviš propuste i peglaš dalje.

Građevina je prvenstveno ekonomska disciplina, jer se trudi izgraditi optimalno, cijena/trajnost/funkcionalnost (najniža/20-30g/predviđene potrebe)

Kako su sve manje građevine osuđene na manje građevinare, stvari stoje ovako:
- dogovoriš se sa izvođačem za 1000, krajnji rezultat je 1500, dobio si nešto što nisi htio i nisi dobio ono što si htio

Kad bi mentalitet drugačije rezonirao:
- dogovoriš sa izvođačem 1000, platiš inžinjera 10% (sum 1100), rezultat je 1100 (u večini slučajeva ušteda bar 10% tak da je inž. for free), dobio si kaj si htio i kak bog zapovjeda, da ne pričamo o muci komunikacije, dogovaranja i sl.

Primjer: za određenu lokaciju određeno je 45cm dubina temelja (potresno,geološko), obzirom da svaki izvođač zna bar 1% više od investitora tu kreče mlin, ubacit čemo 60cm nek se nađe biti če čvršče.... (ak kresne 10 po richteru ode i 45 i 90cm), da ne govorimo o kvaliteti samog betona (segregacija, vodo/cementni faktor, da ne nastavim da je potreban veći/skuplji iskop)... tak da se u konačnici od 90cm nije dobio ni 1cm glede funkcije. Ode lova na više betona, ne izvodi se ono potrebno....
Statičari imaju zaštitni koef. +30% i nije im zadatak da dimenzioniraju da nešto izdrži već i da ne predimenzioniraju jer ekonomski faktor je bitan, zakaj onda 60cm, ak sa 45cm ima 30% viška.

Naravno, kako ima loših inžinjera ima i dobrih izvođača kojima ne treba inžinjer, no ja osobno nisam susreo ni jednog izvođača koji se dobro kužio u sve segmente (betonaža, stolarija,bravarija, instalacije..) to je nemoguče, dnevno izlaze bar 10 novih proizvoda, treba to pratit i u biti inžinjer je organizator (jer ni taj nezna sve napamet al zna gdje to nači i kako ukomponirati), a mali izvođač u nekom segmentu kao organizator svih segmenata, ne vidim kako to može ići.

I sad uglazbi sebe u ovu sliku kao sam svoj majstor.....ako to kaj si napravio stoji, obzirom na sve, dobro si i napravio. No ziher nisi ušparao gledajući sve faktore. Recimo kao kad si sam servisiram motor i napravim samo jednu jedinu dodatnu štetu a on još ide, ja sretan, važan i kao ušparo sam (vrijeme i lovu), nema šanse da ikom kažem kak sam se ustvari sjebo. :LOL:

Btw, obzirom da baratam nekim pojmovima, kak možete znat da ja ne serem i da je ovo uopće točno, ala izvođaći  :LOL: kad namirišu strah i neznanje pa postaju doktori specijalisti nauka
 
dovla said:
Mislim da je. Bar sam to zakljucio po prici s majstorima. Prije koji tjedan je bilo skoro 30 i vec su mi rekli da bolje ne radimo kad je tolika temp. Sad je taman, dosli smo skoro do kraja, jos par dana. Na kraju sam uzeo chromosovu fasadu a ne murexinovu, jebiga trecinu jeftinije nije malo..

A toliko je i lošija žbuka, otprilike .  :mrgreen: Dobro je pa te nisu nagovorili na Henkel ili Bekament.  :mrgreen:
(y)
 
mate said:
To je bio vrlo zahtjevan projekt. Srećom, imam susjeda koji se bavi proizvodnjom polica za garaže i od njega sam puno naučio pa danas bez problema u dosta slučajeva već na prvi pogled mogu reći da li se fušalo kod izrade polica. Čak i po sunčanom vremenu, jer po mokrom i vlažnom čak i običani laik to vidi. :mrgreen:

Odi u qrac  :mrgreen:  :LOL: :LOL:

A kak je po mraku?
 
sax said:
Osobna preporuka korisiti tradicionalne materijale jer mali izvođači znaju ih pravilno ugraditi (crijep) to rade 100 godina, za nove proizvode i materijale uz nadzor koji prilikom gradnji educira izvođača (stručna osoba), no to je obično skupo i nikom ne pada napamet.

To je otprilike i moj stav. Svakodnevno smo bombardirani novim materijalima, nebitno o kojoj branši se radi, i čim zagrebeš malo ispod površine vidiš da nitko stvarno o tome nema previše pojma. Najjači su oni koji kao argument izvlače dvodnevni trening, to moram priznat da mi nikad nije bilo jasno. U branši u kojoj sam dugo radio i dalje su najjači isti oni majstori koji su to bili i prije 15-tak godina. Neke stvari se ne mjenjaju. U građevini imam vrlo malo do ništa iskustva ali ono što sam naučio je prvo to što si napisao a drugo da kao i u svemu u životu treba imati sreće. Deset ponuda na stolu, uvijek ćeš naći razloge za i protiv a konačna odluka koga izabrati opet mora biti tvoja. Sa svim svojim neznanjem i neiskustvom jer se teško pouzdati u nekog kad su ljudi đubrad koja bi se prodala za 100kn. Kuću koju sad krećem radit/renovirat, laičkim razmišljanjem sam mislio srušit do temelja a većina građevinara s kojima sam pričao se složila samnom. Dok nisu došli pogledat pa rekli da takve zidove danas više nitko ne može napravit i da su kvalitetniji od bilo kojih novih. Sve treba uzeti s rezervom i pokušati svesti rizik na najmanju moguću mjeru ali tu je jebeno velik faktor sreće.
 
Najlakše je uzeti ambalažu i na njoj pročitati preporučenu temperaturu primjene. Ako slučajno nema na ambalaži, treba potražiti tehnički list ili nazvati tehničku službu proizvođača. Kod fasada a i većine drugih materijala koji se direktno primjenjuju iz ambalaže je +5 do +30 *C.
 
Old
Kak znaš da ovome prvom u ulici nije nekaj zajebo, al ovog sram reć te hvali na sva usta i mic po mic cijela ulica sfušana, no paradoxalno svi turbo zadovoljni....jer nisu jedini popušili  :LOL: :LOL:

...moral sam...naravno da je tip dobar ak fasade još stoje...a to da je domača ekipa bolja od rumunja i inih, ak nije cuga u pitanju, otom potom  :LOL: prihvatljiv argument za veću cijenu bio bi: ja sam kvalitetan i dajem garanciju 20g i dajem osobnu mjenicu  :LOL:
 
Najbolji majstor je onaj koji sebe najviše nahvali, a sused obično nezna da mu je nekaj sfušano jer da bi znao da li je ili nije nekaj sfušano moraš znati što je dobro :LOL: 
 
... najbolja "majstorska", nema koji mi to nije rekao  :LOL:


- uuuuuuuuuu JBT, pa tko ti je to radiooooooo????? :no:  :palacdolje:  :?



      :LOL:
 
Građ. materijali su isti ko ženska kozmetika, uvijek isto sam drugi pakung,
a kako se svaka ne zna pravilno namazat pa je ko šišmiš, ružno zgleda makar je materijal Gucci, stoga savjet za nanos fasade pravac visažistici ili mrak komadu kojeg ujutro pitaš: a koja si ti.  :mrgreen:
 
mate said:
Dok nisu došli pogledat pa rekli da takve zidove danas više nitko ne može napravit i da su kvalitetniji od bilo kojih novih.

Uobicajena spika za mustere kad im se nesto ne radi ili ne isplati raditi  :rofl:
 
Ako je tako onda su tebi ziher rekli da ti je dovoljan flis papir ali si ih na kraju ipak uvjerio da je stave taj karton. :mrgreen: