Fasada

Imali smo krov pokriven sindrom, izdrzala je 20tak godina, granulat se oljustil i cijele plohe se odljepljivale na vjetru.
Kroviste podaskano jelovim daskama, izolacija.
Prije 2 godine na postojecu sindru zabili kontraletve i letve i stavili Creaton crijep.
I to je to, ono pravo i trajno rjesenje
 
kalimero said:
Kupio sam mali stan u Petrovoj, stara zgrada zidovi pola metra, kredit u pbz, nitko me nije pitao niti tražio bilo kakve certifikate.
Gledao sam i recimo to certificiranu novogradnju na Sigečici, ali kada sam vidio da su svi pregradni zidovi od knaufa, može ta zgrada imati i certifikat za teleportiranje na Mars, nikada to ne bih kupio.

U cemu je konkretno zid od cigle sa stropom od trstike i blata kvalitetniji od knaufa? Imam takav stari stan od blata  :mrgreen: , jedan armiranobetonski stan i kucu od knaufa. Cijelu od knaufa, ne samo pregradne zidove i 3x mi je ugodnije i bolje u njoj :wink:
 
Upozna sam nedavno lika šta za strance restaurira stare kuće na Visu...

Po završetku radova, dolazi nijemac u inspekciju i odma s vrata će: Najn, najn... rustik, rustik!

A dobro... meštar macu u ruke, izlupa zidove, i nijemac zadovoljan.

Tako je i to s knaufom u usporedbi sa štuketama, trstikom i ciglom.
:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Upozna sam nedavno lika šta za strance restaurira stare kuće na Visu...

Po završetku radova, dolazi nijemac u inspekciju i odma s vrata će: Najn, najn... rustik, rustik!

A dobro... meštar macu u ruke, izlupa zidove, i nijemac zadovoljan.

Tako je i to s knaufom u usporedbi sa štuketama, trstikom i ciglom.
:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

Hoces reci da je Kalimero rustikalan?  :mrgreen:
 
    ...2 DamirK: volil bi ževet ko Henrik VIII. Nije bilo knaufa, al se on nije jebal sa zimom  :mrgreen:

    Nisam za rustikalno neg za tešku klasiku: debeli kameni zidovi. I može malo knaufa iznutra
 
Ako se nekom zivi u zemunici, meni ne smeta, ali vrtimo se u krug s predrasudama kako novo nije ni upola dobro kao nepecena cigla. Da sindra nije dobra, niti bi se proizvodila, niti bi imala garanciju 25-30 godina. Ali kod nas papci uvijek sve znaju i hoce jeftino pa, umjesto  da plati majstoru da mu postavi sindru na OSB plocu kako bog zapoveda, zakucat ce ju sam na jelovinu i poslije se cuditi ko guska dreku kakvo su mu to smece prodali.
 
DamirK said:
U cemu je konkretno zid od cigle sa stropom od trstike i blata kvalitetniji od knaufa? Imam takav stari stan od blata  :mrgreen: , jedan armiranobetonski stan i kucu od knaufa. Cijelu od knaufa, ne samo pregradne zidove i 3x mi je ugodnije i bolje u njoj :wink:

Kao prvo jebeš zid koji automatska puška probije, a kao drugo jebeš zid kojeg nogom cijelog srušiš. Pa, sada ti pričaj da je knauf kvalitetniji od pune cigle  :LOL:
U mom stanu u Zg deke su armiranobetonske, a zidovi su od pečene cigle i klasične žbuke pijesak vapno.
 
kalimero said:
Kao prvo jebeš zid koji automatska puška probije, a kao drugo jebeš zid kojeg nogom cijelog srušiš. Pa, sada ti pričaj da je knauf kvalitetniji od pune cigle  :LOL:
U mom stanu u Zg deke su armiranobetonske, a zidovi su od pečene cigle i klasične žbuke pijesak vapno.

Dobro sused, tvoja deka je bolja  :mrgreen:
 
dovla said:
Kakve su murexinove zavrsne boje? Imaju neku akciju sad boje za cijenu bijele a i mogu neku kompenzaciju proturit.. :misli:

Kaže moler da su odlične, samo su dosta skuplje od low budget boja koju većina kupuje..... (y)
 
    ...znam da je idealno vrijeme za fasadne radove od kraja mrazeva pa do početka vrućina. Iz objektivnih razloga ne stignem početi prije 10.06. Da li bi to bilo prekasno s obzirom na vrućine u srpnju i kolovozu?
 
Mislim da je. Bar sam to zakljucio po prici s majstorima. Prije koji tjedan je bilo skoro 30 i vec su mi rekli da bolje ne radimo kad je tolika temp. Sad je taman, dosli smo skoro do kraja, jos par dana. Na kraju sam uzeo chromosovu fasadu a ne murexinovu, jebiga trecinu jeftinije nije malo..
 
OldBoy said:
    ...znam da je idealno vrijeme za fasadne radove od kraja mrazeva pa do početka vrućina. Iz objektivnih razloga ne stignem početi prije 10.06. Da li bi to bilo prekasno s obzirom na vrućine u srpnju i kolovozu?

Ja sam ti radio prošle godine u 6. mjesecu i sve je uredno, vrućina je samo izrazit problem kod završnog sloja koji se nanosi odjednom po cijeloj strani
kuće i jako brzo suši pa je najbolje to raditi rano ujutro i može se bez problema odraditi u 7. ili 8. mjesecu samo prije jačeg sunca. Pošto to stvarno brzo
ide jer mora biti barem 3 ili 4 majstora koji to rade odjednom ( zavisi o veličini kuće ) nije problem vrućina  (y)
 
Sync VŽ said:
Ja sam ti radio prošle godine u 6. mjesecu i sve je uredno, vrućina je samo izrazit problem kod završnog sloja koji se nanosi odjednom po cijeloj strani
kuće i jako brzo suši pa je najbolje to raditi rano ujutro i može se bez problema odraditi u 7. ili 8. mjesecu samo prije jačeg sunca. Pošto to stvarno brzo
ide jer mora biti barem 3 ili 4 majstora koji to rade odjednom ( zavisi o veličini kuće ) nije problem vrućina  (y)

    ...ovo kaj veliš ima logike  (y). Izvedivo, ali uz koordinaciju...
 
sad malo gledam kalendar, ja sam radil prošle godine u 7. mjesecu po najvišim temperaturama...

završni su radili rano ujutro, do 10 sati su napravili 2 strane kuće i drugi dan ostatak...
obavezno budi kraj majstora na završnom sloju jer ako sam jedan zakaže ( bude sporiji od ostalih ) onda ti se to kasnije vidi...

eto, prošlo godinu dana i fasada se drži - provjerena metoda  (y)