Fasada

OldBoy said:
    2 ronny: veliš da su pločice ok, al te iritira boja. Pa pofarbaj ih, jebote  :misli:
več sam to htio ali ostaje ružan reljef na njima koji izgleda kao mozak bez onih žilica na sebi :mrgreen:
 
Pregletaj sa npr. Ceresit CM 16 - FLEX, stavi mrežicu i ponovo pregletaj i na to sep  :mrgreen:
 
kupi dobro ljepilo... ja bi u dva sloja i mrežicu izumeđu.... pa impregnaciju i onda završnu žbuku...
 
odluka je pala,brušenje ,flexi ljepilo na tanko i gore sep.jeftino i brzo (y)
 
Easy rider said:
Ima neki premaz za pločice koji se namaže na stare prije ljepljenja novog sloja pločica. Kupio davno u Bauhausu, koristio na vanjskoj terasi. Do danas drže kao i prvog dana,a trpe i povremeni led. Obavezno flex ljepilo.

Ima. Betonkontakt. Najžešća impregnacija koja postoji, ima strukturu od kvarca. Obavezno staviti ako ide pločica na pločicu ili npr termoizolacija na vibrirani beton.
 
Supergrund D4 od Murexina ili "supergrip# od Kerakolla...premažeš pločice i dalje kao što ste opisivali, a bolje od fleks ljepila, mikroarnirani samoterm F od Samoborke ili neko drugo mikroarmirano fasadno ljepilo za stiropor...
 
ajde da ne otvaram novu temu .. a tiče se građevine ... :D

daj da mi netko (ali sa sigurnim informacijama) kaže na onako zdravo seljački način koja je sad po zakonu dozvoljena veličina zatvorenog objekta (čitaj garaže) a da se ne mora vaditi hrpa papira koji su skuplji od samog objekta ?!?

Pravio bih garažu uz kuću, pa me zanima .. thx
 
ja pital za sjenicu (kaj nije građevina zazidana)

neznam dal postoji kakva zakonska razlika.... do 15 kvadrata veličine bez papiroF dozvoljeno
 
strasilo said:
ajde da ne otvaram novu temu .. a tiče se građevine ... :D

daj da mi netko (ali sa sigurnim informacijama) kaže na onako zdravo seljački način koja je sad po zakonu dozvoljena veličina zatvorenog objekta (čitaj garaže) a da se ne mora vaditi hrpa papira koji su skuplji od samog objekta ?!?

Pravio bih garažu uz kuću, pa me zanima .. thx

Ako je naslonjeno na kuću tj. imaš projekt za glavnu građevinu,može do 50 m2

http://www.legalizacijagradnje.com/pravilnik-o-jednostavnim-gradevinama/
 
zato sam i naglasio da mi netko kaže onako zdravo seljački ...  :LOL: :LOL:

projekat za kuću postoji ... ali uz taj projekat za kuću nije predviđena garaža ..... znači kuća je izgrađena i za nju postoji projekat, ali bih ja sad naknadno napravo garažu za koju nemam projekat ..

50kvadrate nebih radio .. ali ako bih mogao izvući 30ak, to bi bilo super .. :) .. u to mogu parkirati auto po potrebi, a ima mjesta i za nešto radionice .. :)
 
strasilo said:
zato sam i naglasio da mi netko kaže onako zdravo seljački ...  :LOL: :LOL:

projekat za kuću postoji ... ali uz taj projekat za kuću nije predviđena garaža ..... znači kuća je izgrađena i za nju postoji projekat, ali bih ja sad naknadno napravo garažu za koju nemam projekat ..

50kvadrate nebih radio .. ali ako bih mogao izvući 30ak, to bi bilo super .. :) .. u to mogu parkirati auto po potrebi, a ima mjesta i za nešto radionice .. :)

Ovo je sa jednog zatvorenog auto foruma gdje je momak radio montažnu garažu:


Koliko sam ja informiran do 40m2 i 4m visine ako je u dvorištu kuće sa lokacijskom i građevinskom netreba dozvola. Objekat je montažni. Nebi htio da se tu raspravlja o legalnosti itd, mislim da će ovima koji su upućeni bit sve jasno.

 
Onda kasnije kažu ovako:

15m2 bez čvrste betonske deke/temelja, sve preko toga treba prijaviti ali ne treba papire za sve, tu su opet drukčiji kriteriji
 
Vec smo pisali o tome, moze do 50m2 bez gradevinske ali samo ako ti parcela dozvoljava izgradivost. Odnosno, GUP odreduje kvotu i po njoj gledaj koliko je gradiliste a kolika kuca.
 
pa odokativnom metodom, manje od 1/4 parcele je pod objektima ... parcela je veća od 20x50m ...

tj. imaju dvije kuće i garaža ... i ja bih sad još jednu garažu ..  :mrgreen:
 
Trebala bi mi neka preporuka za termoizolaciju ravnog krova površine 20 kvadrata. Termoizolacija bi trebala ići izvana. Što se pokazalo najbolje?
Hidroizolacija je već napravljena.
 
Imaš pp.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone