Fasada

MA-Zvone said:
Trebala bi mi neka preporuka za termoizolaciju ravnog krova površine 20 kvadrata. Termoizolacija bi trebala ići izvana. Što se pokazalo najbolje?
Hidroizolacija je već napravljena.

sorry,ali ovo mi nema logike.
Sad bi stavljao termoizolaciju preko hidro?
Zašto ne staviš termo iznutra?
 
ADAM said:
sorry,ali ovo mi nema logike.
Sad bi stavljao termoizolaciju preko hidro?
Zašto ne staviš termo iznutra?
Ajde razmisli, navodno jesi nekakav inženjer, i navodno na prometu ima dovoljno termodinamike da znaš zašto je bolje izvana stavljat termoizolaciju :mrgreen:
 
strasilo said:
ajde da ne otvaram novu temu .. a tiče se građevine ... :D

daj da mi netko (ali sa sigurnim informacijama) kaže na onako zdravo seljački način koja je sad po zakonu dozvoljena veličina zatvorenog objekta (čitaj garaže) a da se ne mora vaditi hrpa papira koji su skuplji od samog objekta ?!?

Pravio bih garažu uz kuću, pa me zanima .. thx
Može se napraviti kao jednostavna građevina, trebaju ti arhitektonski i građevinski projekt. Nije potrebna dozvola, već sam prijavljuješ početak radova. Ono što treba provjeriti je usklađenosti s planom, udaljenosti od granice parcle, izgrađenost, da li osnovna građevina ima uporabnu dozvolu.
 
ADAM said:
sorry,ali ovo mi nema logike.
Sad bi stavljao termoizolaciju preko hidro?
Zašto ne staviš termo iznutra?
Izolaciju bi trebalo stavljati se "hladne strane", mada ne mora. U ovom slučaju postavljena hidroizolacija bi bila parna brana. Na nju bi se stavila termo izolacija, betona za pad i još jedna hidroizolacija kao završna.
 
e-mayl said:
Izolaciju bi trebalo stavljati se "hladne strane", mada ne mora. U ovom slučaju postavljena hidroizolacija bi bila parna brana. Na nju bi se stavila termo izolacija, betona za pad i još jedna hidroizolacija kao završna.

(y)

Ovo već ima više smisla  :wink:

2 đoli - nisam imao termodinamiku ni u tragovima,a diplomirao sam prije 20 godina,tako da ako bi  i imao,a nisam nikada to ni trebao,bi ionako sve zaboravio....
jbga..nismo svi studirali 15 godina pa da nam je to svježe  :jesus:
 
Imaš nešto protiv Jollyja? :LOL:

To s novim betonom više nije izolacija nego deka, može onda dići i kat.. :mrgreen:
 
e-mayl said:
Može se napraviti kao jednostavna građevina, trebaju ti arhitektonski i građevinski projekt. Nije potrebna dozvola, već sam prijavljuješ početak radova. Ono što treba provjeriti je usklađenosti s planom, udaljenosti od granice parcle, izgrađenost, da li osnovna građevina ima uporabnu dozvolu.

Po zakonu ide zidano do 50m2 i visina sljemena 4m
OK, to mi odgovara super, posto ne namjeravam raditi zidanu garazu vec nadstresnicu za 2 auta a prostorija 50m2 bi bila za druge potrebe
Jel postoji mozda mogucnost zaobilazenja pravila i komplikacija oko gradjevinske?
Znaci, na jednu betonsku deku;
2x nadstresnice za 2 garaze po 15m2 (odvojeni krovovi)
1x nadstresnica u funkciji drvarnice
1x zidana gradjevina od 50m2 visine sljemena 4m (razne namjene)
Ako ne ide, nije problem napraviti 3 betonske deke odvojene (koliki razmak)
Udaljenost do susjedne međe je 9m, i to je oranica ne dovoljne sirine za gradjevinsko zemljiste u buducnosti, kuca mi je ucrtana.
Sve te gradjevine bi bile vezane uz kucu po duzini jer ako idem uz medju onda opet kompliciranja oko susjeda i udaljenosti oko medje a gubim i minimalno 1 dragocjen metar koliko mora bit udaljenost od medje( mozda je i vise po zakonu) 
Pitam za ozbiljno (y)
 
mate said:
Imaš nešto protiv Jollyja? :LOL:

To s novim betonom više nije izolacija nego deka, može onda dići i kat.. :mrgreen:

Ništa efikasnog  :mrgreen:
 
Lovro Vz said:
Po zakonu ide zidano do 50m2 i visina sljemena 4m
OK, to mi odgovara super, posto ne namjeravam raditi zidanu garazu vec nadstresnicu za 2 auta a prostorija 50m2 bi bila za druge potrebe
Jel postoji mozda mogucnost zaobilazenja pravila i komplikacija oko gradjevinske?
Znaci, na jednu betonsku deku;
2x nadstresnice za 2 garaze po 15m2 (odvojeni krovovi)
1x nadstresnica u funkciji drvarnice
1x zidana gradjevina od 50m2 visine sljemena 4m (razne namjene)
Ako ne ide, nije problem napraviti 3 betonske deke odvojene (koliki razmak)
Udaljenost do susjedne međe je 9m, i to je oranica ne dovoljne sirine za gradjevinsko zemljiste u buducnosti, kuca mi je ucrtana.
Sve te gradjevine bi bile vezane uz kucu po duzini jer ako idem uz medju onda opet kompliciranja oko susjeda i udaljenosti oko medje a gubim i minimalno 1 dragocjen metar koliko mora bit udaljenost od medje( mozda je i vise po zakonu) 
Pitam za ozbiljno (y)


Pravilnik o jednostavnim građevinama propisuje što se kako može (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_06_79_1476.html), pa kaže :
- da se mora raditi sukladno prostornom planu - propisujeti udaljenosti od granice parcele, maksimalne izgrađenosti itd.
- za nadstrešnicu (jednu) do 15m2 ne treba dozvola niti projekt, ali treba prijaviti gradnju
- za objekte do 50m2 ne treba dozvola, ali treba projekt i treba nadzor
Koliko se jednostavnih građevina može graditi na jednoj praceli nisam siguran, ali misilm da može više. Najbolje bi bilo da odeš kod nekog lokalnog arhtekta i da pitaš njega za informaciju (bez izrade projekta). Druga (možda i bolja varijanta) je da odeš u ured koji izdaje građevinske dozvole.
 
ADAM said:
(y)

Ovo već ima više smisla  :wink:

2 đoli - nisam imao termodinamiku ni u tragovima,a diplomirao sam prije 20 godina,tako da ako bi  i imao,a nisam nikada to ni trebao,bi ionako sve zaboravio....
jbga..nismo svi studirali 15 godina pa da nam je to svježe  :jesus:
ak se ne varam, imao si "strojarstvo" i u njemu neke osnove termodinamike  :mrgreen:
 
MA-Zvone said:
Trebala bi mi neka preporuka za termoizolaciju ravnog krova površine 20 kvadrata. Termoizolacija bi trebala ići izvana. Što se pokazalo najbolje?
Hidroizolacija je već napravljena.


Zvone:

Ako je ravni krov po kojem ce se hodati onda sljedece:
nakon hidroizolacije, koja u ovom slucaju sluzi kao parna brana) stavis PUR plate oblozene aluminijom sa obe strane (preporucio bi debljinu 140 mm)

http://www.swisspor.ch/index.php?section=datasheet&cmd=productPage&id=57

nakon toga stavis dvoslojnu hidroizolaciju EGV 3.6 + EP 5.0 Flam, Preko toga stavis zastitnu foliju (protiv UV zracenja), pijesak i ploce/drvo ili sta vec po cem ce se hodati.

Ako se ne koda po tome onda je sve isto do zastite protiv UV zracenja, poslije zastite ide Sljunak 1.3 cm

p.s. ne zaboravi izvesti nagib/pad  prema odvodu. od 0.5 do 1%

p.p.s Vodi racuna i o tome od cega ti je ravni krov: puni beton, ispune/ gredice ili nesto trece
uglavnom u linku gore imas sve sematski prikazano pa pokazi i mati  :LOL: :LOL: :LOL:

toliko od mene

zivija
 
Građevine do 15m2 nadstrešnice, sjenice i slično grade se bez dozvole i bez projekta na parceli na kojoj je izgrađena druga građevina koja ima pravovaljanu građevinsku dozvolu odnosno koja je legalna upisana i ucrtana i dovoljna je samo prijava gradnje. Za sve ostale gradnje i dogradnje potreban je glavni projekt.

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
Šupa bez greške :) još ak ju napraviš 10m2 onda se ni ne evidentira u katastru jer svi objekti do 10m2 se ne ucrtavaju i ne upisuju

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk