Fasada

confusedbikefan said:
  Kroz stiropor nista ne prolazi i ako se ljepilo nanosi u obliku kruga ili slicno na komad stiropora taj prostor izmedju tog komada stiropora i zida ostaje zarobljen okruzen  ljepilom. Bit je u tome da tockasto nanosi ljepilo i onda u tih par mm izmedju stiropora i zida ima nekog protoka zraka... To je jako bitno,tako mi rekose... Ima logike  :neznam:
Meni i ne baš  :misli: susjed nedavno radio kleba,mrežica,stiropol i nidi nisam vidio točkasto stavljanje materijala :misli: Najbitnije je poslje da se nevide spojevi stiropola tako kaže meštar :wink:    U mene je 70% kamena a na ostalih 30% termo žbuka za dalmaciju sasvim dovoljno  (y) Ovdje rijetko stavljaju stiropol neznam zašto
 
poštar said:
Meni i ne baš  :misli: susjed nedavno radio kleba,mrežica,stiropol i nidi nisam vidio točkasto stavljanje materijala :misli: Najbitnije je poslje da se nevide spojevi stiropola tako kaže meštar :wink:    U mene je 70% kamena a na ostalih 30% termo žbuka za dalmaciju sasvim dovoljno  (y) Ovdje rijetko stavljaju stiropol neznam zašto

To je i moj navodio kao najveci zakon medju stiroporopostavljacima... A sad ostaje ovo tockasto  :shock:  Isto sad moja fasada ne valja?
 
Da se nebi vidjeli spojevi stiropora, potrebno je staviti dostatnu (propisnu) količinu gleta na prvi sloj s mrežicom i u drugi završni sloj. Kako obično "majstori" ugovore posao "ključ u ruke" onda šparaju na svemu, pa tako umjesto 3,5-4 mm gleta, bude tanje, na čemu oni "uštede" i eto spojeva na fasadi, kada se ista namoči.
 
Jeli stiropor, ili stiropol? :misli: :LOL:
 
confusedbikefan said:
To je i moj navodio kao najveci zakon medju stiroporopostavljacima... A sad ostaje ovo tockasto  :shock:  Isto sad moja fasada ne valja?
  Neznam nisam stručan ali tako govori meštar koji je to radio u DE pa valjda zna :misli: A to kad daješ ponudu uvik je bilo ako neplatiš kurvu platiš likara :wink: Ja sam radio nedavno jedan podrum 40 kvadrata od 6 firmi koje su davale ponudu razlike u cijeni su bile do 2000 eura.
 
thule_5689 said:
Da se nebi vidjeli spojevi stiropora, potrebno je staviti dostatnu (propisnu) količinu gleta na prvi sloj s mrežicom i u drugi završni sloj. Kako obično "majstori" ugovore posao "ključ u ruke" onda šparaju na svemu, pa tako umjesto 3,5-4 mm gleta, bude tanje, na čemu oni "uštede" i eto spojeva na fasadi, kada se ista namoči.
Amen (y)
 
Ako se fasad dobro napravi, ako je krov dobro napravljen, ako je riješena kapilarna vlaga... otkud onda vlaga zidovima odnosno ispod fasade?
 
mate said:
Ako se fasad dobro napravi, ako je krov dobro napravljen, ako je riješena kapilarna vlaga... otkud onda vlaga zidovima odnosno ispod fasade?
Zašto meni na mistima izbija sol iz kamena a na kuči je več 30 godina :misli: :misli:
 
poštar said:
Zašto meni na mistima izbija sol iz kamena a na kuči je več 30 godina :misli: :misli:

To ti je iz pržine. :misli:
 
thule_5689 said:
@ mate:A, otkud pak ti znaš da je to sve upravo tako kako si napisao. I tebi su tako rekli? :mrgreen:

Nemam pojam, zato vas i pitam. Muči me logika. Izolacija se radi radi termo i hidro izolacije. Po vašem pisanju ispada kao da na ciglu ne treba ništa ni stavljat. :jesus:
 
mate said:
Ako se fasad dobro napravi, ako je krov dobro napravljen, ako je riješena kapilarna vlaga... otkud onda vlaga zidovima odnosno ispod fasade?

Kondenzacija ?
Vlaga koja je bila u zidovima i sada ne može van?
 
mate said:
Ako se fasad dobro napravi, ako je krov dobro napravljen, ako je riješena kapilarna vlaga... otkud onda vlaga zidovima odnosno ispod fasade?

Najcesce udje voda izmedju klupcice i vodilice roleta jer je na tom mjestu jako tesko kvalitetno silikonirati..
 
DamirK said:
Pazi i da se dugo ne zadrzavas ispred akvarija da ne pocnes zijevati kao som  :mrgreen:

Meni se čini da su ovdje po pitanju inteligencije ribice u puno goroj situaciji. :mrgreen:
 
mate said:
Nemam pojam, zato vas i pitam. Muči me logika. Izolacija se radi radi termo i hidro izolacije. Po vašem pisanju ispada kao da na ciglu ne treba ništa ni stavljat. :jesus:

Ne spominji cigle i vlagu, dozvat ces uberdrota :mrgreen:
 
Stiropor je samo jedan od komercijalnih naziva. Na tržištu je bilo i okipora( dok nije propalo), varpor, i još mnogo drugih naziva. A sve za isto bijelo s*anje, poznato kao, da se ne ponavljam, ekspandirani polistiren.
@mate: ako se radi o novogradnji, vrlo je vjerojatno da se sad oslobađa zarobljena vlaga, koja je tu ostala uslijed prebrze gradnje, odnosno želje da se što prije naplati.