Fasada

Skripter said:
Nije baš taj ton smeđe.  :palacdolje:

On-topic: 10cm stiropora + fasada na staru "drapanu" fasadu. Zadovoljan.  :mrgreen:

Koliko trosis na grijanje mjesecno? Uzmimo za primjer 12. ili 1. mjesec. I koliko kvadrata grijes?
 
DamirK said:
Koliko trosis na grijanje mjesecno? Uzmimo za primjer 12. ili 1. mjesec. I koliko kvadrata grijes?

Cijele ove zime, od početka 10. mjeseca potrošil malo više od 20 metara drva. Nekad nam je i prevruće. Grijem 220 kvadrata između 23 i 25 stupnjeva i dan i noć.  (y)
 
Skripter said:
Cijele ove zime, od početka 10. mjeseca potrošil malo više od 20 metara drva. Nekad nam je i prevruće. Grijem 220 kvadrata između 23 i 25 stupnjeva i dan i noć.  (y)

Vise bih volio usporedbu s plinom da vidim gdje sam. Koliko je metar đrva sa dostavom, piljenjem i kaj vec treba?
 
DamirK said:
Vise bih volio usporedbu s plinom da vidim gdje sam. Koliko je metar đrva sa dostavom, piljenjem i kaj vec treba?
300-tinjak kn ak su prava
 
DamirK said:
Vise bih volio usporedbu s plinom da vidim gdje sam. Koliko je metar đrva sa dostavom, piljenjem i kaj vec treba?
cca 160 kvadrata 2500 kn/mj  :mrgreen:
 
Skripter said:
Kod nas je oko 200kn, zavisi koje. Grabar i bukva nekaj skuplje.

Ali je iz domaće šume. Račun za plin za 1. mjesec 140kn.  :wink:

Plin za kuhanje?  :misli:
Jebote, kod mene je plin >4kn/m. Prije 3 godine je bio 2,50. Za 140 kn se nemrem vise ni tusirati  :mrgreen:

Uglavnom, 250 m3 mjesecno za cca 130m2 + normalno topla voda i kuhanje. Puno, malo, dosta?
 
DamirK said:
Plin za kuhanje?  :misli:
Jebote, kod mene je plin >4kn/m. Proje 3 godine je bio 2,50. Za 140 kn se nemrem vise ni tusirati  :mrgreen:

Uglavnom, 250 m3 mjesecno a cca 130m2 + normalno topla voda i kuhanje. Puno, malo, dosta?

    ...malo. Imaš dobru izolaciju bez obzira na samo 3 cm.
 
markookram said:
cca 160 kvadrata 2500 kn/mj  :mrgreen:
  :shock:  Ja cjelu zimu provukao sa 1100 kuna za grijanje,60 kvadrata i cjelu zimu smo u majcama kratkih rukava...  :whistle:
Cjelu zimu...ne mjesecno...

Objasnjenje: posto vozim kamion nije mi tesko usput naletit do pilane u Andrijasevcima,uz poznanstvo sa stanovitim Mirkom se dobije sanduk drva koji je 2 x 1,2 x 1,4 metra za 250-300 kuna.  :mrgreen:  4 takva sam potrosio za cjelu zimu. Uz stiropor 10-tku i nekakav Prety kamin koji uzari 60m3 bez obzira sto sve cugove zatvorim i to je moguce...  :neznam: Ove vase cifre za plin su mi bolesne  :shock:  2500 kn/mj.  :shock:  :shock: Kupite si peć na drva.  :shock:
 
DamirK said:
Ako dodam jos 30 m2 garaze temperirane na 12ak stupnjeva, duplo manje od tebe. Imas ti izolaciju?  :mrgreen:
kaj ce mi , dolazi globalno zatopljenje ... :mrgreen:
 
DamirK said:
Zidovi su sendvich sa 15-20 cm vune, ali pricamo o stiroporu pa se to ne broji  :mrgreen:

    ...u to ne ulazim, velim da je izolacija dobra ako u zimske mjesece trošiš 250m3 za 130m2 
 
... mrzi me citirati u ovaj pozni sat  :mrgreen:

ali samo ovo: došla ekipa jarana koji su po švabiji postavili xxxxxxxxxxx fasada i kažu;
švabo ti to sve napušta i ide samo na sve prirodne materijale

- osim navednih štetočina spominjali mi i neke gljivice, a na to sam posebno alergičan  :mrgreen:


moji troškovi onako ugrubo; 6000kn cca 6mj. na 170m2 grijanog prostora
temperatura nije ispod 23 a često je i više ;) kuća na što se kaže; samku, brdu - vjetrometini
 
DADO+ said:
... mrzi me citirati u ovaj pozni sat  :mrgreen:

ali samo ovo: došla ekipa jarana koji su po švabiji postavili xxxxxxxxxxx fasada i kažu;
švabo ti to sve napušta i ide samo na sve prirodne materijale

- osim navednih štetočina spominjali mi i neke gljivice, a na to sam posebno alergičan  :mrgreen:


moji troškovi onako ugrubo; 6000kn cca 6mj. na 170m2 grijanog prostora
temperatura nije ispod 23 a često je i više ;) kuća na što se kaže; samku, brdu vjetrometini

    ...ti onda (po računu) imaš najbolju izolaciju.