Fitness

Ma zajb. me rame već neko vrijeme pa bih stavio nešto prije treninga da mogu mirnije trenirati , ovako pri nekim pokretima više mislim na rame (već u strahu) nego na sam pokret. Za tu vražju kanđu sam čuo pa čisto da vidim iskustva. Deep relief sam prije probao ali nije mi bio tako dobar (koristan).  Sada sam malo pogledao po netu za taj Finalgon, ne izgleda loša kombinacija.
 
Ja se aktivno bavim odbojkom u 1. Hr ligi i jedno vrijeme koristio finalgon radi ramena i mogu reci da pece u pm, pogotovo lada dode znoj na njega. Ali da zagrije, zagrije i mene je tolko peklo da je bilo jace od boli ramena. Nekako s vremenom, nakon sezone, dvije, jednostavno mi se rame oporavilo (da li radi njega, teretane ili treninga) mi se rame oporavilo pa ga vise ne koristim. Dobro istezanje i zagrijavanje je najbitnija stvar.

Samo za napomenu rame mi je bilo toliko u k... da sam jedva dizao ruku i nisam mogao spavati, ali sam uz finalgon i istezanje, zagrijavanje uspjevao igrati 2 sezone, uz jebenu bol 2-3 dana nakon tekme

Uglavnom, jedino sto mi je pomoglo u to vrijeme

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 
zvjerko rider said:
Da li je netko koristio neku kremu-gel protiv bolova u zglobovima a da je osjetio da ima koristi ? Molio bih preporuku.

Evo ti moje iskustvo...idem na crossfit već jedno 2,5 mjeseca...zagrijavanje je individualno,a kao i većina onih koji ne idu dugo nisam mu pridavao previše pažnje. Počeo sam osjećati bol u ramenima i zglobovima, posebno ujutro, te sam zaključio da se to javlja radi preopterećenosti nekih nezagrijanih mišića ili ligamenata.
Sad obavezno svako zagrijavanje uzmem gumenu traku i rastežem ju u visini struka, u visini očiju, iznad glave, iza sebe. Svaki seriju drugačije, ili su šake okrenute prema dolje ili prema gore, sam odredi koliko ti ponavljanja treba dok ne dobiješ osjećaj da ti je dosta. Meni je pomoglo, probaj pa vidi...
 
To za zagrijavanje sam odavno skužio da mora biti temeljito. Imao sam prije par godina problem s laktovima , par mjeseci s jednim pa onda par mjeseci sa drugim. Od tada nakon zagrijavanja, bez obzira što radio taj dan, napravim sa laganim bučicama barem 3-4 serije biceps pregib pa tek onda trening i od tada laktovi super.
 
Ponekad napravim poneki individualni trening sa jednim od trenera, rekao bi pravog mahera za anatomiju...sjećam se jednog treninga kad je upotrijebio naziv "rameni stabilizatori", na što sam ja gledao otprilike ovako  :shock:...trening se sastojao od istezanja gumene trake, "plivanja" sa drvenim štapom, kruženja girjom oko glave u obje strane, izbačaja medicinke...prvi dojam mi je bio "daj mi neke zgibove, mrtva dizanja, propadanja"...a na kraju treninga su me boljeli neki mišići koje nisam ni znao da imam...mislim da bi to trebalo ubaciti svako malo, bilo da se radi o crossfit-u ili nekom sličnom obliku treninga.
 
Borinjo said:
Evo ti moje iskustvo...idem na crossfit već jedno 2,5 mjeseca...zagrijavanje je individualno,a kao i većina onih koji ne idu dugo nisam mu pridavao previše pažnje. Počeo sam osjećati bol u ramenima i zglobovima, posebno ujutro, te sam zaključio da se to javlja radi preopterećenosti nekih nezagrijanih mišića ili ligamenata.
Sad obavezno svako zagrijavanje uzmem gumenu traku i rastežem ju u visini struka, u visini očiju, iznad glave, iza sebe. Svaki seriju drugačije, ili su šake okrenute prema dolje ili prema gore, sam odredi koliko ti ponavljanja treba dok ne dobiješ osjećaj da ti je dosta. Meni je pomoglo, probaj pa vidi...

Ako si preko 30 godina - bravo. Tko god ti je ovo savjetovao ti je dobar savjet dao.

Ja bi dodao i da funkcionalni trening ( marketinški upakiran u naziv kros fit ) nije dobar za početnike nikako.
 
Sunseeker said:
Ako si preko 30 godina - bravo. Tko god ti je ovo savjetovao ti je dobar savjet dao.

Ja bi dodao i da funkcionalni trening ( marketinški upakiran u naziv kros fit ) nije dobar za početnike nikako.

Pa nebih se baš složio...stvar je u doziranju opterećenja i u nadzoru nekoga tko se kuži. U svakom slučaju složenije vježbe dolaze kasnije. U početku to su osnovne vježbe sa svojom težinom i manjim brojem ponavljanja. Ja i nakon 2,5 mjeseca radim neke vježbe koje po meni spadaju u osnovnije (izuzev možda deadlifta gdje treba koliko toliko tehnike).
Ako radiš nepravilno ili se nezagrijan forsiraš jednako je velika mogućnost da se ozlijediš i u teretani kod klasičnog BB treninga.
 
Borinjo said:
Pa nebih se baš složio...stvar je u doziranju opterećenja i u nadzoru nekoga tko se kuži. U svakom slučaju složenije vježbe dolaze kasnije. U početku to su osnovne vježbe sa svojom težinom i manjim brojem ponavljanja. Ja i nakon 2,5 mjeseca radim neke vježbe koje po meni spadaju u osnovnije (izuzev možda deadlifta gdje treba koliko toliko tehnike).
Ako radiš nepravilno ili se nezagrijan forsiraš jednako je velika mogućnost da se ozlijediš i u teretani kod klasičnog BB treninga.

Sve stoji sto si napisao ali nazalost u praksi je rijetko tako. Znam iz iskustva.

O funkcionalnom treningu sve najbolje - ali mora se vjezbati sa iskusnim trenerom i sa pravilnom periodizacijom i progresijom. O tehnici ne treba ni govoriti. Izbacaj i nabacaj se godinama bruse.
 
Sunseeker said:
Sve stoji sto si napisao ali nazalost u praksi je rijetko tako. Znam iz iskustva.

O funkcionalnom treningu sve najbolje - ali mora se vjezbati sa iskusnim trenerom i sa pravilnom periodizacijom i progresijom. O tehnici ne treba ni govoriti. Izbacaj i nabacaj se godinama bruse.

Slažem se sa svime što si rekao  (y)...dodao bih još što se tiče nabačaja i izbačaja da se može dosta napraviti i bez tih elemenata. Nepravilna progresija će te koštati u svemu, pa tako i da igraš golf odjednom cijeli dan vjerojatno ćeš nešto istegnuti  :0648: a kamoli ako se radi o težinama

Johnny 1 said:
Taj crossšit je sranje neviđeno .. nema tko se nije ozlijedio        :paper:

Ja se nisam  :0648: bar dosada...Sunseeker je dobro sažeo stvar pa pogledaj gore  (y) ne treba nešto odmah prekrižit na prvu...ja sam zadovoljan prvenstveno radi raznolikih treninga, visokog intenziteta, istovremenog nabijanja snage, kondicije i izdržljivosti.
.

 
Kako bi moj fizioterapeut rekao, od kad su isfurali cross fit posao mu je skočio za 1000%
 
Pričate gluposti! Ak imaš lošeg trenera i u bazenu ćeš se utopit!  Najviše povreda u sportu događa se u nogometu pa niko ne kuka da je "opasan" sport. Ako je itko od vas vježbao crosfit zna da se prvih 3 mjeseca  rade jednostavne vježbe, laganog ili umjerenog opterečenja. Imaju odlična zagrijavanja i razgibavanja prije vježbi opterečenja i maksimalno paze na pravilnu formu izvođenja vježbi. Da sad počneš trenirati gimnastiku nebi pokušavao dvostruki salto sa preče na drugom treningu niti bi na boksačkom treningu sparirao  prvi put kad dođeš. Jedini problem može biti u needuciranim trenerima, ali to je tipično kod nas u večini sportova.
 
Pošto crossšit počiva na konceptu funkcionalnosti  :blahblah:,daj ti pitaj prvo tog svog trenera da objasni nama needuciranima šta znači imati 'funkcionalno tijelo' ?

Šta,savršeno i snažno tijelo lika koji se bavi klasičnim BB nije funkcionalno ?      :misli:
 
mislim da je crossfit ljudima zanimljiv jer brzo pokazuje rezultate (neke) + ljudima paše grupno/kolektivno vježbanje jer im se teško samima motivirati

ja općenito kolektivni duh nemam, ne trpim nekakva dodatna nova druženja, ne vidim funkcionalnost u crossfitu + iako imam osjećaj da bi meni isti pomogao upravo u onom što mi fali u BB (elastičnost tijela, jačanje donjeg dijela leđa).....ja ne bi psihički izdržao crossfit. jednostavno BB je moj izbor.

to vam je kao ovo dobrim djelom preseravanje s joggiranjem (sada popularno)
kad sam joggirao 2002. ljudima sam bio smiješan i neshvatljiv
a danas isti ko kretenčići trče npr. utorkom, kolektivno
anegdota: sretnem frendića....on kolektivno trči, mudruje mi o tome,, mlohav, jedva ga koljena drže, preserava se i kurči.....kažem ja ok. slijedeći put ga sretnem dok je bio u trčanju, ja u riflama i jakni, krenem za njim, onako iz fore cca 15-20 min. stanemo...on meni: nisam znao da možeš.....da jbt mogu sa svojih 113 kg otrčati više neko vas 75% koji se ufuravaju da z naju ili mogu trčati jer je to pomodno, i da ne zapušem se ako trčim cca 7-9 kmh (znam da je sporo) i otkucaji srca mi ostaju relativno nisko....nećeš ti filozofije


crossfit, carb back loading, reverse diet.....bla....bla.....ajde još nešto novo i izmislie ili naplate....ali da mi idu joggiranje izmišljati pa se tamo slikavaju za face u zadru a da nisu  ni trčali----katastrofen
 
liberty said:
.. ljudima paše grupno/kolektivno vježbanje jer im se teško samima motivirati

ja općenito kolektivni duh nemam, ne trpim nekakva dodatna nova druženja, ne vidim funkcionalnost u crossfitu...ja ne bi psihički izdržao crossfit... jednostavno BB je moj izbor.
Nikad ne potpisujem...ali ovo ću ti potpisati jbt        :mrgreen:


  (y) (y)
 
Moram pohvaliti i preporučiti firmu fitness.hr pa ako netko nešto kupuje nek se zna..

Kao web shop funkcioniraju odlično i roba dolazi ekspresno brzo. Kupovao sam svašta kod njih i konkretno pohvala ide na tehničku podršku odnosno garanciju. Kettlerova traka koju sam kod njih uzeo prije skoro 2 i pol godine je odjednom prestala raditi. Tj. gasila se svakih 5-6 min.
Garancija je 3 god pa sam ih kontaktirao mailom. Odgovorili su mi u roku 15 min kako će me nazvati serviser što se i dogodilo. NJemu objasnim problem i kaže on riknila je matična naručit ćemo novu. Matična stigla iz Njemačke za 3 dana i 4. dan čovjek došao kod mene i promijenio ploču :shock:

Ja se već pripremio na višemjesečno natezanje kad ono ugodno iznenađenje. Svaka čast!