Fitness

podržavam te libero dobro rečeno (y)
btw to su ljudi koji trče, to nisu trkači :)
 
Krosfit je:Recept za ozljedu. Nije trening, vec vjezbanje. Taj sistem ne sadrzi programiranje, planiranje i postepeno opterecivanje,vježbe se rade nasumice.

Radi se do iscrpljena samo u svrhu iscrpljenja.

Snaga je jako bitna, isto kao i jakost. Ako nam je kao sportašu ili rekreativcu cilj da se osjećamo bolje/jače onda su nam tu majka vježbe ( dead, bench, čučanj, zgibovi) +  vjezbe asistencije, koje se nadodaju na ove glavne vjezbe u svrhu dizanje snage i mase odredenih skupina (npr. sjedeci potisak ramena, triceps ekstenzije...).

Tim slijedom vježbanja podižeš formu tako da se pogađa superkompenzacija da bi mišić hipertrofirao. Nakon određenog vremena ako se dolazi do stagnacije ili čak katabolizma - staje se na tjedan, dva, tri ( ovo je individualno i naravno da nije isto kod profi sportaša i rekreativaca ) i nakon toga nastavlja dalje u svrhu stvaranja nove, poboljšanje forme.

To se zove periodizacija i tim principom svaki sportaš trenira trenira.

Krosfit je opasno oružje u rukama needuciranih trenera.
 
trčanje je za luzere

kad vidim ove novokomponirane "trkače" u disfunkcionalnim uredskim grupicama kak "uče trčat" sere mi se

do jučer su padali sa Pony bicikla i sakupljali salvete

da ne spominjemo debeloguze ITjevce na trkaćim karbonskim speckama koji vikendom teraju pedale po Zagrebu

i ovi ko Mate kaj su otkrili bicikl pa teraju na Sljeme uz 4 manja infarkta

nabijem ih maya gerijem :LOL:





Srki
 
Sunseeker said:
Krosfit je:Recept za ozljedu. Nije trening, vec vjezbanje. Taj sistem ne sadrzi programiranje, planiranje i postepeno opterecivanje,vježbe se rade nasumice.

Radi se do iscrpljena samo u svrhu iscrpljenja.

Snaga je jako bitna, isto kao i jakost. Ako nam je kao sportašu ili rekreativcu cilj da se osjećamo bolje/jače onda su nam tu majka vježbe ( dead, bench, čučanj, zgibovi) +  vjezbe asistencije, koje se nadodaju na ove glavne vjezbe u svrhu dizanje snage i mase odredenih skupina (npr. sjedeci potisak ramena, triceps ekstenzije...).

Tim slijedom vježbanja podižeš formu tako da se pogađa superkompenzacija da bi mišić hipertrofirao. Nakon određenog vremena ako se dolazi do stagnacije ili čak katabolizma - staje se na tjedan, dva, tri ( ovo je individualno i naravno da nije isto kod profi sportaša i rekreativaca ) i nakon toga nastavlja dalje u svrhu stvaranja nove, poboljšanje forme.

To se zove periodizacija i tim principom svaki sportaš trenira trenira.

Krosfit je opasno oružje u rukama needuciranih trenera.
[/quot

Kolega zao mi je ali totalno si u krivu, al za daljnje diskusije moramo jedanput popiti piće...
 
Johnny 1 said:
Pošto crossšit počiva na konceptu funkcionalnosti  :blahblah:,daj ti pitaj prvo tog svog trenera da objasni nama needuciranima šta znači imati 'funkcionalno tijelo' ?

Šta,savršeno i snažno tijelo lika koji se bavi klasičnim BB nije funkcionalno ?      :misli:

Vidim da vas dosta komentira nešto na temelju onoga "rekla kazala, meni je moj prijatelj rekao, ili negdje sam čuo" a niti ste vidjeli, niti znate kako to funkcionira. Zvalo se to Crossfit, funkcionalni, vojni ili neki četvrti trening... Kad otvorite Youtube gledate napredne vježbače i stvarate si pogrešnu sliku.
Moje viđenje funkcionalnog tijela je da je ono na što boljem nivou po pitanju ne samo snage i skladnog izgleda, nego i kondicije, izdržljivosti, eksplozivnosti...ako ostavimo po strani napredne vježbe nabačaja, izbačaja, ruskih zgibova (koje se u početku i ne rade) di je problem raditi sa svojom težinom + nešto sa opterećenjem + dizati kondiciju uz pravilan nadzor?
Masa ljudi, a i sam sam tako prije radio, ide u teretanu i zanemari aerobni dio treninga što zbog ljenosti, što zbog nedostatka vremena. Onda pokuša potrčati ili zaplivati 100 metara ili kao u mom slučaju dođe na mješalicu i krepa  :0648: Bez obzira na lijepe mišiće koje su izgradili...
Da se razumijemo, podržavam svaki oblik tjelesne aktivnosti i nije mi namjera isticati prednosti funkcionalnog pred BB treningom...stvar je gdje će se pojedinac bolje snaći i osjećati i to je to.

 
Poanta je da je Crossfit trening bez plana prakticki..samo na plocu napisu sto ide taj daj i rokaj mile..kolko mozes..isao 2-3mj tu na velesajam, kao ponajbolji klub kod nas, i osim sektaskog pristupa nisam skuzio nista posebno revolucionarno..a posebno mi na q idu zgibovi kako ih oni rade :mrgreen: o tome da kompleksne vjezbe rade poprilicno krivo i forsiraju tezine, sto sam na svoje oci vidio, da ne pricam..no to je u Zg bilo prije 3g..sto ne znaci da je svuda isto, iako sektaski pristup sigurno je :mrgreen:
 
Borinjo said:
Vidim da vas dosta komentira nešto na temelju onoga "rekla kazala, meni je moj prijatelj rekao, ili negdje sam čuo" a niti ste vidjeli, niti znate kako to funkcionira. Zvalo se to Crossfit, funkcionalni, vojni ili neki četvrti trening... Kad otvorite Youtube gledate napredne vježbače i stvarate si pogrešnu sliku.
Moje viđenje funkcionalnog tijela je da je ono na što boljem nivou po pitanju ne samo snage i skladnog izgleda, nego i kondicije, izdržljivosti, eksplozivnosti...ako ostavimo po strani napredne vježbe nabačaja, izbačaja, ruskih zgibova (koje se u početku i ne rade) di je problem raditi sa svojom težinom + nešto sa opterećenjem + dizati kondiciju uz pravilan nadzor?
Masa ljudi, a i sam sam tako prije radio, ide u teretanu i zanemari aerobni dio treninga što zbog ljenosti, što zbog nedostatka vremena. Onda pokuša potrčati ili zaplivati 100 metara ili kao u mom slučaju dođe na mješalicu i krepa  :0648: Bez obzira na lijepe mišiće koje su izgradili...
Da se razumijemo, podržavam svaki oblik tjelesne aktivnosti i nije mi namjera isticati prednosti funkcionalnog pred BB treningom...stvar je gdje će se pojedinac bolje snaći i osjećati i to je to.

Slažem se pogotovo sa ovim zadnjim. Želim dobre volje ići na trening a još se bolje volje vračati sa treninga jer znam da sam odradio dobar trening a nisam pri tom slomio sve živo na sebi , i to mi je poanta.
 
Ivan_ZG said:
Poanta je da je Crossfit trening bez plana prakticki..samo na plocu napisu sto ide taj daj i rokaj mile..kolko mozes..isao 2-3mj tu na velesajam, kao ponajbolji klub kod nas, i osim sektaskog pristupa nisam skuzio nista posebno revolucionarno..a posebno mi na q idu zgibovi kako ih oni rade :mrgreen: o tome da kompleksne vjezbe rade poprilicno krivo i forsiraju tezine, sto sam na svoje oci vidio, da ne pricam..no to je u Zg bilo prije 3g..sto ne znaci da je svuda isto, iako sektaski pristup sigurno je :mrgreen:

Nije ovdje tako...nisam stručnjak al pokušat ću opisati otprilike ovako: idem tri puta tjedno, nekada četiri, jedan trening je ajmo reć neki kružni od 5-6 vježbi, sa max do 12 ponavljanja (ako je sa opterećenjem do nekih 60%) u nekih 20 min bez pauze (as much reps as possible)... jedan trening je obavezno vježbe snage i to uključuje vježbe i na spravama ( bench, veslanje, nožna ekstenzija)...treći bi bio kombinacija sprinteva, vijače ili neke treće (ili više njih) za podizanje intenziteta rada + vježbame sa vlastitom težinom ili medicinkom, naskocima (ti su još nekako najteži jer puls ode u iber cijeli trening)...dečki koji vodi gym prate napredak svih koji su se za to obratili i sastavljaju im programe kao i nadzire izvođenje vježbi. Nisu zatupljeni idejom da je samo takav trening ispravan i dopuštaju "varijacije na temu" dokle god izvodiš vježbu pravilno. Ali eto, možda sam ja imao sreće pa naletio na bolji gym.
 
Netko je napisao da se zeli bolje osjećati i bolje izgledati i to je zbilja najbitnije kod rekreativca.

Ja sam slao sportase po međunarodnim natjecanjima i nikad nisam trenirao ih po principu krosfita. Uvijek bi se vraćali sa medaljama. Dozvoljavam si da mislim da sam i ja bio tu nekakav faktor posto je snaga i kondicija jako bitna.

Mislim,svakom njegovo,nemam problem sa niti jednim pristupom ali ja se drzim nekog svog koji već djeluje godinama. I nisam ga ja izmislio nego sam samo prenio na sport ono nauceno treningom i teorijom.

Ponavljam,ako ste rekreativci - bitno da ste zadovoljni i sretni sa onim sto radite. No,pazite isto tako i zdravlje. Jednom kada se kicmeni stup sredi,rotatorna m.,lakat,koljeno... Onda je kasno.
 
Čitam sad neku Swarcneggerovu izreku
Kaže da je uvijek radio serije od 10 ... I da je uvijek bila najvažnija ona 11-sta  :misli:
 
Želimo konkretne brojke i slike napretka prije/posije svih koji zagovaraju neku vrstu treninga koju prakticiraju...
 
Ekipa,
Pošto je ljeto sve bliže, trebam preporuku za jedan preparat. Naime radi se o fat burneru , uz naravno pravilno određenu prehranu koja se prakticira već nekoliko mjeseci. Treninzi su većinom u teretani, i sad već uleti rolanje pošto je lijepo vrijeme kao cardio. Od suplemenata tu su proteini i dekstroza, uz naravno omega 3, magnezij, vitamin C i multivitamini.  Da li imate kakvih iskustava i sa čim, pa ako može netko nešto preporučiti . Preferiram Polleo sport pa evo da pomognem svima : https://polleosport.hr/dijeta-i-mrsavljenje/fat-burneri

Hvala svima
 
Kofein je meni najbolji "fat burner" ...ostalo je samo reklama..
Ako bas zelis, my protein - thermopure..

Kako inace nisam kavopija tj nikad nisam pio kavu, kofein me bas digne, curim na sve strane.. znoj naravno :mrgreen:
 
Thermo caps Weider,nekada najbolji preparat Speed Booster od Weidera u prahu ali ga nema više nažalost, SuperCharge Labrada trenutno meni najdjelotvorniji i efikasniji...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

 
kalorijski deficit i kava(kofein) nema druge(bar ne legalno :D ) :wink:
 
Kao prvo hvala svima :)
Ma kavu ni ja ne pijem.. ne privlači me uopće.. U deficit krećem sa cikliranjem ugljikohidrata od idućeg tjedna.. U tu rutinu sam htio i neki fat burner ubaciti... A što s onima od my protein-a kofeinske tablete?

@dovla A što da pomiješam red bull sa kavom i još neku tabletu roknem hahaha :D
 
dovla said:
Efedrin+aspirin+kofein i deri... :mrgreen:

Efedrin? Ne moj mi reći da i ti piješ kapi za oči?!  :LOL: Čuo sam za jednog takvog specijalca nedavno  :LOL:
 
Cisti efedrin je vec neko vrijeme zabranjan tako da... salim se :mrgreen:

Kofein cisti, nebitno ciji, 200 mg i deri. Mvp stay alert recimo.