Fotografija općenito

Ja koristim nikon d200 taj kupis za 1000-1500kn polovnog al bez objektiva 
kit 18-70 f3.5-4.5 kupis jos za 700-1000kn

to bi se stiglo uklopit u taj budžet :)
 
Malo me hvata zimska depra pa se vracam na foto albume iz ljeta .....

komentari su naravno dozvoljeni
 
Nekako mi se cini krivo kadrirano i aranzirano...

Ljepse bi izgledalo da si je stavio u sredinu i rastvorio da se vidi unutarnja strana od oba dijela i malo napunio kadar vise,ako bi musula (dagnja) bila objekt fotografije...

Ovako mi je ni toplo ni hladno,nema kontrasta da je istakne,sto bilo drugacije da je recimo na zutom pijesku,bar da je vise malo mora u kadru pa da kontrira...

Zanimljiva ideja ali nisi postigao ono sto si zelio ja mislim,kad imas vremena aranzirat fotografiju onda pici dok ne ispadne drama ;) ...

 
meni je cist ok fotka.. al' ko sam ja da sudim?..  :mrgreen:

..da se samo jos jednom ponovim... najbitnija stvar u cijeloj prici kod fotografije je da se rad svidja onom koji ga je napravio, a kad se jos svidja i nekome tko ga vidi - sreci nema kraja!..  :D

..a obzirom da bi ovo trebao biti kakti moto-forum, da se samo nadovezem - ovakvo slicno pravilo vrijedi i za motore.. najboji motor je onaj koji izaziva osmjeh vozaca.. i isto tako, ako izazove osmjehi zadovljstvo drugima - jos i bolje!..  (y)

...i da ne bi bilo da samo na suho trkeljam, evo i koje fotke.. meni se osobno svidjaju, ali prvenstveno iz razloga sto mi imaju pricu (meni znanu), a ne sto su tehnicki ili jos bolje umjetnicki dobre..  :0648:

 
Osigurac said:
Nekako mi se cini krivo kadrirano i aranzirano...

Ljepse bi izgledalo da si je stavio u sredinu i rastvorio da se vidi unutarnja strana od oba dijela i malo napunio kadar vise,ako bi musula (dagnja) bila objekt fotografije...

Ovako mi je ni toplo ni hladno,nema kontrasta da je istakne,sto bilo drugacije da je recimo na zutom pijesku,bar da je vise malo mora u kadru pa da kontrira...

Zanimljiva ideja ali nisi postigao ono sto si zelio ja mislim,kad imas vremena aranzirat fotografiju onda pici dok ne ispadne drama ;) ...

prijedlozi su na mjestu no:

- da sam je rastvorio raspala bi se
- u sredinu bi moglo ici ali bih zbog konfiguracije terena izgubio more
- pijeska na toj plazi nema osim na dubini od ca. 3 i vise m :)

bilo bi odlicno sa zutim pijeskom gdje je skoljka vrlo blizu mora i na taj nacin slika dobije 3 boje.
no kao sto rekoh na toj plazi i toj lokaciji to nije bilo moguce.

iz istog dana :
 
Ma neee,nisam mislio popljuvat fotografiju,fotografija je dobra nego kako je izricito napisano da se komentira onda sam konto da je treba malo izanalizirat a ne samo napisat da je dobra ili losa,nisam nista lose mislio ;) ...
 
Osigurac said:
Ma neee,nisam mislio popljuvat fotografiju,fotografija je dobra nego kako je izricito napisano da se komentira onda sam konto da je treba malo izanalizirat a ne samo napisat da je dobra ili losa,nisam nista lose mislio ;) ...

naravno da se moze komentirati. jer ako ne "pomognemo" jedan drugome u stvaranju jos "ljepsih" fotografija mislim da mozda necemo doci do zeljenog cilja.

isto tako naravno da je konstruktivan komentar dobrodosao. ali i da se o ukusima ne raspravlja.

tako da nisam niti dosao na ideju smatrati tvoj komentar negativnim ili zlonamjernim.
 
Safety said:
evo i koje fotke..

srednja odlicna  (y) (y)
kroksice zakon  :mrgreen:
jedino, ja bi kadrirao tako da je fotograf na desnom dijelu fotografije, tako da s lijeva ima prostor u koji bi gledao
 
Lijepa črkva, ne zidaju više ovakve jbg

ukTYtct.png
 
lb said:
srednja odlicna  (y) (y)
kroksice zakon  :mrgreen:
jedino, ja bi kadrirao tako da je fotograf na desnom dijelu fotografije, tako da s lijeva ima prostor u koji bi gledao

..probaj ti kombinirat kadar kad si ogranicen krugom od 22 m  :mrgreen: //a osim toga, nisam rekao da fotke imaju neku posebnu tehnicku ili umjetnicku vrijednost... samo sam ulovio kolegu u lovu na neverine  :mrgreen:



Osigurac said:
Safety,

Gdje je ovo slikano ?

Rice,zelena kuverta,kroksice,mirise mi na navigaciju

platforma, negdje usred tajlandskog zaljeva
 
Evo i one druge,hladnije strane navigacije  (y)

Bay of Finland i prilaz Ust Luga,vanjsko sidriste (Rusija),ugodnih -28 C
 
Osigurac said:
Evo i one druge,hladnije strane navigacije  (y)

Bay of Finland i prilaz Ust Luga,vanjsko sidriste (Rusija),ugodnih -28 C

jako dobro!.. impresivno izgledaju ovakvi prizori..  (y) (y) :mornar:

..nego, pa koji vas qurac tjera da idete tamo!..  :zid:
 
Mene bi tjerale prostitutke u lukama a onda bi zvao tatu da mi pošalje kartu za vratit se natrag..


Uglavnom, upisujem se u temu da mogu pratit..
 
Safety said:
jako dobro!.. impresivno izgledaju ovakvi prizori..  (y) (y) :mornar:

..nego, pa koji vas qurac tjera da idete tamo!..  :zid:

Ma i ne izlazim puno na kuvertu,ono bas kad treba tipa draft survey,trimanje,otvaranje/zatvaranje stiva ali ostalo bermude i kroksice,u kuci je ugodno,jedino je depresivno jer je zimi mrak uglavnom (razdani se oko 1 popodne i smrkne opet oko 3) i sto je norh zajeban zimi kao takav,pogotovo kad si u balastu pola ugovora pa te valja ko pizdu... Ali kratke su ture,6-7 dana,dosta sidra zimi jer sve sporije ide a znamo da je sidro najbolja navigacija  (zadnje sam bio 35 dana ), ipak si u europi prakticki, za doc na brod iz doma ti treba par sati (belfast,bristol,liverpool i amsterdam su uglavnom ukrcajni porti ),sigurni su porti pa nemoras nista zakljucavat i spremat,tako da ima tih nekih prednosti,nasi kuhari,provista svako 15 dana ,dobra kvaliteta hrane itd...


A tebi za kurve,za to moras bit u makini,oni su povlasteni (u dnevnicama)  (y)