Fotografija općenito

diesel power said:
koji tabet? sta je to :misli:

a to je ono sto geyčići nose u kafane pa piju mirisnu vodicu :mrgreen:

Zar se sa tim mirisnim vodicama ne kupaju vratovi?  :mrgreen:
 
Znaš koju budalu da mu prodam koje parfeme?Imam ih i previše. :mrgreen:
 
fjaka said:
22.11.2015. lebić

lijepo uhvacene ticem a i cijeli prizor je za 5  (y) ..nego sto ti se desilo ovdje s bojama drveca u pozadini?..
 
Da li mozda netko od forumasa ima iskustva s Nikonom 200-500mm f5.6 ? Citam malo testove i recenzije, solidan telac, za ne previse novaca.
 
Safety said:
lijepo uhvacene ticem a i cijeli prizor je za 5  (y) ..nego sto ti se desilo ovdje s bojama drveca u pozadini?..

Treba pazit kad se namjestaju color kanali, frka je u tome sto u prirodni rijetko nalazimo na "susjedne pixele" iste nijanse i teksture, ako pretjeramo s kanalom pixeli se popune istim kodom boje i onda dobijemo taj flat efekt (podrucje istog koda i bez teksture) koji izgleda kao da je boja nanesena u paintu i kao da "izlazi" iz fotografije...

Zato je adjusment brush meni najmocniji alat lightroom-a , dobijemo zeljenu zelenu za more npr. a drvece radimo sa drugom maskom + otkad sam napustio rad misom i presao na Intous tablet rad je visestruko laksi i manje zamoran...

Ali nekad ti se to jednostavno ne da radit  :mrgreen:

 
Safety said:
lijepo uhvacene ticem a i cijeli prizor je za 5  (y) ..nego sto ti se desilo ovdje s bojama drveca u pozadini?..

i meni to smetalo, a jos više ona kromatska aberacij na rubovima drveca/horizonta/grebena, koje nisam mogao reducirati ali izgleda da je to zbog kit objektiva
cak sam mislio nestaviti na net ovu sliku da ostane zatocena na HD, ali reko neka bude dokument

Osigurac said:
Treba pazit kad se namjestaju color kanali, frka je u tome sto u prirodni rijetko nalazimo na "susjedne pixele" iste nijanse i teksture, ako pretjeramo s kanalom pixeli se popune istim kodom boje i onda dobijemo taj flat efekt (podrucje istog koda i bez teksture) koji izgleda kao da je boja nanesena u paintu i kao da "izlazi" iz fotografije...
Zato je adjusment brush meni najmocniji alat lightroom-a , dobijemo zeljenu zelenu za more npr. a drvece radimo sa drugom maskom + otkad sam napustio rad misom i presao na Intous tablet rad je visestruko laksi i manje zamoran...
Ali nekad ti se to jednostavno ne da radit  :mrgreen:
(y)

sve si dobro spjego, a moj nick sve govori :)
 
diesel power said:
http://www.njuskalo.hr/objektivi/olympus-40-150mm-f-2.8-pro-m-zuiko-digital-ed-oglas-17163347 old ti imas taj?

    ...ovo ti je za noviji micro four thirds sustav (M4/3) za mirrorless tijela. Mislim da ima jedam naš forumaš koji se odlučio krenuti tim putem. Ja sam ti na starom sustavu.

    Imam onaj jefitlen od ZD 70-300mm f4-5,6 . Na starom e-3  :mrgreen:

    a želja mi je ZD 50-200mm f2,8-3,5
 
Aha (y)

jucer sam imao u rukama d750 full frame jbt kako se bolje vidi kroz wiefinder

al izgleda kao d7000 znaci manji je od mojeg d200 :mrgreen:
 
    ...slika je skinuta sa testa Sony A7R II na DP Review. U EXIFu piše da je brzina okidača 45 sek što mi je okom gledajući količinu svetla na fotki uz f8 i ISO 100 malo čudan podatak. Ima li u tome neka tehnička finesa koju sam previdio?

 
to je na stativu okinuto, mozda s daljinskim :misli:

moj ima do 30 sec ekspoziciju, duze mogu ako stavim na bulk pa koliko držim prst ili bi treba daljinski s timerom kupit