Gilera Nexus 300ie

nextrista said:
također, nedjelja u Pecs na cijeli dan ali ne i na jezero. mogli smo se i sudarit da smo znali

Pih, dobri smo.. a ja se cudim kako po madji (van pecuha bar) nema skutera skoro nista, stari
tomosi i tu i tamo koji 15 god stari 50ccm skuter.. i sve sami RR-ovi..  :?

 
Evo čisto nek se nađe u temi... (iako mislim da je 250-ka).

fa0af538.jpg
 
po čemu zaključuješ da je 250-tka?  :misli: (btw...to je 300-tka)
 
300tka je.
Visina prednje gume..
 
Mojih prvih 15km na Nexusu odradjeno..na minus 2 izgledalo je kao 150km :mrgreen:

sad ce fino da ceka proljece-u dobrom drustvu :wink:


 
Danas vidija uzivo apriliu sr max iliti ga nexusa sa naljepnicon aprilie.Jos nemogu virovat da je piaggio ugasija gileru.Onako u ducanu izgleda prelose ko neka kineska kopija nexusa sa prelose izvedenim apriliim naljepnicama.
Nemogu doc sebi kako su usrali vrhunski skuter ka sta je gilera nexus.
 
Nisan ni reka da ima razlike osim u naljepnicama samo kazen da je to skroz bezveze prodavat nexusa sa aprilijin naljepnicama.
 
Nekada davno je bilo "moderno" na JAWE, MZ i Tomose lijepit naljepnice Honda, Kawasaki,a cak se sjecam jedne CZ koje je preko noci postala Ducati :mrgreen:  a sad je jos lakse stavit naljepnicu koju hoces...a iz pjadja su skontali da im je to bolje-marketing...zato ja ocekujem neki sportski 600ccm motor sa Gilera logom..nije firma ugasena (y)
 
Ja se nadam da onda nece prestat ni proizvodnja gp-a il da ce ga bar redizajnirat ili napravit skroz novi jer srv nece svima odgovarat izgledom.
 
Zvao me danas frend i veli da je kupio Nexusa 250 (ajnspric) iz 2007. godine.
Mene zanima kak taj skut stoji u usporedbi sa 300ie (snaga, moment, pouzdanost, potrosnja...)


On veli da mu se svidja kaj osiguranje spada u razred ispod (bitna razlika u cijeni), kubika je neznatno manje itd. Ali, jel ima kakvih drugih prednosti model 300ie osim tih 30tak ccm?