Gilera Nexus 300ie

baldeks said:
ako servisni interval nije isti onda da,
nema potrebe ako je remen dobar  :wink:

Ma malo me to sad brecnulo....planiram uskoro skuterom na ''duži put'' (Murter) pa sam zato malo ostao zatečen. Hvala baldeks!  (y)
 
Šteki said:
Remen na 10.000?

tak pise u manualu

sorry krivo sam viidio..remen na 15000 km ali moj zamjenjen na 10000.valjda je bivsi vlasnik tak trazio ili su u Moto Mondo bili prerevni
 
Šteki said:
Ma malo me to sad brecnulo....planiram uskoro skuterom na ''duži put'' (Murter) pa sam zato malo ostao zatečen. Hvala baldeks!  (y)
ništa  :wink:
svejedno odi do servisa nek ti ga provjere, čisto zbog mira u glavi  :wink:
 
Eto sad pogledao na netu podrška kupcima (scarabeo 300), kontrola remena na 10.000km a izmjena tek na 20.000km!! Naravno, piše PO POTREBI izmjena ''već'' i na 10.000....ali ona redovna na 20.000. Vjerojatno neki naši serviseri mjenjaju na 10.000 trebalo to ili ne....

Pardoniram se što spominjem scaraba u nexus topicu... :embarrassed:
 
u manualu piše da se remen mjenja na 15000  (y)

sad će doć servis na 10 000 pa napišem što je mjenjano
 
vipdriver said:
tak pise u manualu

sorry krivo sam viidio..remen na 15000 km ali moj zamjenjen na 10000.valjda je bivsi vlasnik tak trazio ili su u Moto Mondo bili prerevni

E tako već da.... (y) a za zamjenu je moguće na žalost i ovo drugo što si naveo....

Barabones said:
u manualu piše da se remen mjenja na 15000  (y)

sad će doć servis na 10 000 pa napišem što je mjenjano

(y)
 
jel mi može koji pizdek napisati nešto,
koliko vas je ukupno izašao porez, tablica, knjižice i to sve (ne uključujući reg. i osiguranje) ?
nebitno novo ili polovno?  :misli:
 
Pozdrav svima, prije dva dana sam postao posnosni vlasnik nexus 300 iz 2009,
Odusevljen sam skuterom  iako je odluka bila teska. Za sada jedno pitanje...code card..
Nisam sigzran da sam ga dobio pa me zanima kako to izgleda i sto ako ga nema...

Hvala unaprijed
 
danas napravljen servis na 10 000 km, promjenjen remen, ulje, rolice, filter

sad mi recite koje ste rolice stavili, gramaža ?
 
jedno pitanje:sto lupka u motoru(getribi) trenutak prije zaustavljanja skutera?cuje se lagano lupkanje.inace sve ok  :misli:
 
vipdriver said:
jedno pitanje:sto lupka u motoru(getribi) trenutak prije zaustavljanja skutera?cuje se lagano lupkanje.inace sve ok  :misli:
Odi na tehnicka pitanja...tamo postavi upit... (y)
Meni je to bilo na beverliju neznam jeli isto tako ili slicno...bio sam dva puta u moto mondo u zagrebu i nisu rijesili problem...pa sam otiso u moto-horvat na crnomercu i covjek se sagnuo i promjenio jedan obrnuti navoj(sarah) ono kosta 10 kn...za pet min gotovo...objasnio mi je sta je bilo ali se vise ne sjecam..bilo je davno... (y)
 
Malo sam se zaljubio u dotični skuter a niti ga ne posjedujem još.trebao bih malu pomoc oko kupnje polovnoga,tj na što sve gledati pošto nemam velikih iskustva sa kupnjom rabljenih a niti sa skuterima opčenito. Pretpostavljam da je bitno broj vlasnika,broj km,stanje guma te kada je rađen servis?do koliko ga se km uopce isplati uzeti jer ih je vecina u oglasima sa preko 20000 što po meni nije malo.svacje mišljenje je dobrodošló.hvala.
Ps na youtubeu ima clip sa nex 300ie sa slip on Akrapom srebrne boje i  ima brutalno dobar zvuk.dali netko zna model toga spuha,tj dali je za nexus rađem.hvala i sretno na cesti
 
Future47 said:
Malo sam se zaljubio u dotični skuter a niti ga ne posjedujem još.trebao bih malu pomoc oko kupnje polovnoga,tj na što sve gledati pošto nemam velikih iskustva sa kupnjom rabljenih a niti sa skuterima opčenito. Pretpostavljam da je bitno broj vlasnika,broj km,stanje guma te kada je rađen servis?do koliko ga se km uopce isplati uzeti jer ih je vecina u oglasima sa preko 20000 što po meni nije malo.svacje mišljenje je dobrodošló.hvala.
Ps na youtubeu ima clip sa nex 300ie sa slip on Akrapom srebrne boje i  ima brutalno dobar zvuk.dali netko zna model toga spuha,tj dali je za nexus rađem.hvala i sretno na cesti
I ja malo švrljam po oglasima tražući dotični skuter, ako ne nađem kakvu priliku prije ću ići na novo,
što se tiče polovnjaka pripazi na plastike, moraju biti originalne, bez naknadnih farbanja i sl, izbjegavaj tunirane primjerke (ne mora biti zajeb, ali ja tražim original stanje), pripazi na papire, servisnu knjižicu i dr. ,
nakon toga otiđi pa probaj /vidi u živo,
nažalost takvi primjerci koštaju, ali eto, pokušati šansu da si kupio zajeb svesti na nulu  :wink:
 
vipdriver said:
nije remen..on se mjenjao na 10000 km

svijecica (jer su na proslom servisu u moto mondu stavili krivu ) :palacdolje:
ulje
filter ulja
filter zraka
i rad 1,5 sata

fina usluga sve na nivou..preporucam svima
ko da su iz njemacke svi uljudni i profesionalni i sa smjeskom odgovaraju na sva pitanja


super  (y)

Svjecica 50,00
ulje 150,00
Filter ulja 50,00
Filter zraka 50,00

Ruke 360 za objektivno pola sata posla...neprocjenjivo  :mrgreen:

Znam, reci cete, treba znati, treba se zaprljati....ali satnica je vise nego dobra a nauciti to jednom znaci moci to napraviti na 99% motora u buducnosti i ustedjeti xxxxx,xx kuna :)
 
ja sam u potrazi za drugim auspuhom
pa se dvoumim izmedju akrapa i lea

da li netko od forumaša ima dotične auspuhe

akrap je samo slip on, a leo je koliko vidim full
 
Da se pohvalim,
sve dogovoreno, sutra stiže Nexus 300,
polovan, malo km, cijena prava sitnica, izuzetno očuvan  :)
 
baldeks said:
Da se pohvalim,
sve dogovoreno, sutra stiže Nexus 300,
polovan, malo km, cijena prava sitnica, izuzetno očuvan  :)
(y)
Da si uzeo beverlya dobi bi  (y) (y)