Gilera Nexus 300ie

Sa svojim nexusom 250 napravio sam 20000 km i nemam nikakvih problema.
Ove godine sam stavio malossi variomat i dobio na ubrzanju i 2dl veću potrošnju.
Skuter je za svaku perporuku. 
 
Mandrake said:
kad dođe do dekla onda si "možda" blizu lakta...nexus se da fino vozit i netrebaš se spuštat do lakta za to..skuter je odličan, upravljiv i u kombinaciji sa dobrim gumama da se vozit prilično agresivno....

To spustanje do lakta sam samo tako napisao jer ga bez skidanja centralnog ne mozes spustit do lakta...a posto sam nedavno stavio city grip na njega ide jos luđe nego prije ;)
 
Teze da će se agregat od 250 ili 300 ccm raspasti pri vožnji van grada nemaju veze s mozgom, bez uvrede ikome. Pa ja sam i na Runneru 180ccm (dvotaktnom!) znao napraviti đireve od 200-300 km pa nije bilo nikada nikakvih problema. Skuter danas ima oko 36.000 km i originalnu termo grupu (od dijelova mehanike do sada sam mijenjao samo brtvu glave i pumpu vode).

Quasar, bio on 250 ili 300 je izniman stroj, a možda i jedna od najkvalitetnijih Piaggiovih četverotaktnih mašina. A uz to, osobno poznam ljude koji su s tim strojem u relativno kratko vrijeme (godina-dvije-tri) natukli 30, 40 i više tisuća kilometara, i to bez ikakvih problema.

Naravno da skuter nečeš voziti "u blokadi", ali brzinu od recimo 110 km/h jedan Quasar 250/300, bio on ugrađen u Nexus, Beverly, X9, ili neki drugi skuter iz grupacije može održavati "neograničenu" količinu vremena, bez ikakvog straha od havarije. Samim time, kome performanse nisu na prvom mjestu, ne vidim zašto neki ovakav stroj nebi kupio i vozio neovisno o uvijetima eksploatacije.

Na stranim forumima (koliko me sječanje drži) bilo je primjeraka Quasara 250 sa oko 100.000 km i vlasnici su bili zadovoljni (znam da smo pred par godina pričali o tome ovdje u podforumu).
 
ma sve je stvar u glavi...


ako idem na put, onda i ne zurim vec lagano putujem, zar ne?


pa i 500tkom neces cilo vrime voziti 150km/h vec cca 100, 120km/h a to i 250tka izdrzi bez problema...


vrag odnija prishu :D
 
Lega iz Osijeka ima NEXUSA 250 i u nedjelju na auto pijaci dam kontakt i imam što i vidit 57700 Km (y) (y)
 
os nexus said:
Lega iz Osijeka ima NEXUSA 250 i u nedjelju na auto pijaci dam kontakt i imam što i vidit 57700 Km (y) (y)
Ima i baranjac sa cca 50 tkm, crveni,250  (y) ...
 
biker4life said:
Quasar, bio on 250 ili 300 je izniman stroj, a možda i jedna od najkvalitetnijih Piaggiovih četverotaktnih mašina. A uz to, osobno poznam ljude koji su s tim strojem u relativno kratko vrijeme (godina-dvije-tri) natukli 30, 40 i više tisuća kilometara, i to bez ikakvih problema.

Naravno da skuter nečeš voziti "u blokadi", ali brzinu od recimo 110 km/h jedan Quasar 250/300, bio on ugrađen u Nexus, Beverly, X9, ili neki drugi skuter iz grupacije može održavati "neograničenu" količinu vremena, bez ikakvog straha od havarije. Samim time, kome performanse nisu na prvom mjestu, ne vidim zašto neki ovakav stroj nebi kupio i vozio neovisno o uvijetima eksploatacije.

Na stranim forumima (koliko me sječanje drži) bilo je primjeraka Quasara 250 sa oko 100.000 km i vlasnici su bili zadovoljni (znam da smo pred par godina pričali o tome ovdje u podforumu).


Potpisujem!
 
Barabones said:
nitko ne spominje pumpu goriva da odlazi :D
ko bi reko, mislio sam da je netko napomenuo :azn:
što se toga tiče meni su rekli da postoji "caka" kazu nemoj ga nikad vozit na rezervi, poslusao ljude, blizi se drugi servis i pumpica radi  :misli: tko zna, mozda je to bas ta caka  :mrgreen:
 
pa istina je da nexus bas i nema nekih mana. ja jos nisam nasao stvar koja mi smeta osim što mi treba dosta prostora za okrenut se i što je mrvicu pretežak za mene koji je 65kg i 174 visine
 
baldeks said:
Jbg da nije te pumpe bija bi savršen, a savršeni ne postoje  :mrgreen:

Trebas pocet citat Tmax temu.. oni su uvjereni da postoji.
;)
 
Cortez said:
Trebas pocet citat Tmax temu.. oni su uvjereni da postoji.
;)
i meni bi bilo savršeno da imam tako dubok džep. btw cortez vidio sam te mislim prije par dana, stao si kod buggatija na kanizlicevoj sa kawcem
 
nextrista said:
i meni bi bilo savršeno da imam tako dubok džep. btw cortez vidio sam te mislim prije par dana, stao si kod buggatija na kanizlicevoj sa kawcem

Jes, subota ce bit'..
Pumpanje guma, u nedjelju sam gibao u Madju (Orfu) na mali djir..
 
Cortez said:
Jes, subota ce bit'..
Pumpanje guma, u nedjelju sam gibao u Madju (Orfu) na mali djir..
također, nedjelja u Pecs na cijeli dan ali ne i na jezero. mogli smo se i sudarit da smo znali
 
nažalost ja sam mjenjao pumpu jer je dala svoje :D
ali naravno u garanciji je zamjenjeno, mislim da će ići i upozorenje od strane piaggia u vezi 300 kubičnih motora u njihovoj ergeli
 
Barabones said:
nažalost ja sam mjenjao pumpu jer je dala svoje :D
ali naravno u garanciji je zamjenjeno, mislim da će ići i upozorenje od strane piaggia u vezi 300 kubičnih motora u njihovoj ergeli
koliko inace kosta pumpa?
 
nextrista said:
koliko inace kosta pumpa?

iskreno nezz, nisam pitao, kad sam čuo da je pod garancijom stavio sam prst u uho i pjevao :D