Gilera Nexus 300ie

Dobar dan.Zamolio za pomoc oko stavljanja xenona 5000 na nexus 300,samo kratko svjetlo. Jel trebam prvo skinuti blatobran pa onda masku jer inace ne mogu do vijaka maske.Kuda spajam svih 6 žica iz žarulje i gdje te kako da stavim balas? Također što sa pozicijama koje svjetle normalom bojoj,tj da li smeta xenonu? Hvala
 
Future47 said:
Dobar dan.Zamolio za pomoc oko stavljanja xenona 5000 na nexus 300,samo kratko svjetlo. Jel trebam prvo skinuti blatobran pa onda masku jer inace ne mogu do vijaka maske.Kuda spajam svih 6 žica iz žarulje i gdje te kako da stavim balas? Također što sa pozicijama koje svjetle normalom bojoj,tj da li smeta xenonu? Hvala

Za skidanje maske ti bude neko drugi rekel, ali ak misliš na onaj vijak iznad blatobrana to ti je ja mislim za štelanje visina svjetla...no nek netko potvrdi

Koji standard imaš H7 ili H8? Imaš na žarulji đekove koje spojiš na balast, tak su napravljeni da ih nemreš krivo spojit, balast nekud fiksiraš kod svjetla i to je to! Dvije žice koje ti ostanu, crna i crvena njih spojiš na plus i minus u onaj đek koji ti je bil nataknut na halogenu žarulju do sada, samo utakneš unutra u klemice i drže bez brige...upališ skuter i vidiš dal svijetli, ak da onda sve sklopiš i gas.

Na dugo niti nemoj xenon jer gubiš blic  (y) Sretno.

P.S. stavi si T10 LED poziciju bijele boje jer će ti se manje skužit xenon, naravno xenon nek ne bude topliji od 4300K  (y)
 
remen se mjenja na 1500km , a puca na 1700km

provjereno  :mrgreen:
 
Pozdrav,

malo sam novi u svijetu skutera, ali sam jucer doveo Gileru nexus 300 i.e. Pa me zanima opcenito o njoj, tipa intervali servisa, na šta triba paziti koje gume staviti itd... e da zaboravija sam 2009  godište i 4700 km
 
Zamjeni ulje radi sebe, ide 5w 40 treba ti ~1.2L i filter naravno. Inaće interval zamjene ulja drži na nekih 6tkm ili jednom godišnje ak se ne voziš puno.
Pogle dot na gumama,ak su 2009 ne bi ih bilo loše zamjenit jer su sad već sigurno plastične.
Kaj se ostalih stvari tiće remen ne mijenjaj prije 15tkm to je maoo više nego kaj je po manualu propisano,al provjereno neće puknut, tad zamjeni i klizače i rolice.
Predlažem kupnju original dijelova pogotovo rolica,jer se ove zamjenske brzo poderu.
Provjeri si antifriz jel ga ima dovoljno.
Sretno i uživaj u vožnji.
 
pitanje ?
prilikom gledanja ulja na šipci  počelo ulje curiti van,znači izvadio onu šipkicu a ulje piči van  ??
šta bi tu moglo biti,inače pali i vozi bez problema i nikad bez ulja ili tako nešta nije osta,i naravno redovno servisiran !?
btw.prilikom zadnje nadolijevanja ulja možda sam ulia više priko one gornje crtice,eto da i to napomenem  (y)


 
Da li da vozim Nexus na pregled u Rijeku kod Moto Matušića ili ima netko bolji?Kad mi je motor u leru mi se čuje klokotanje iz dijela motora i trebam detaljan pregled.
 
Zna kvačilo ružit malo kad motor ima već fanj km, pogotovo ak motoru malo padne ler ili je promjenjiv (a njega nemreš štelat osim očistit sa carb cleanerom usisnu jedinicu).
Kvačilima je mana kaj je ploča sa unutarnje strane kvačila s zegerima učvršćena, i uslijed esploatacije ju ti zegeri više ne drže ful na knap pa počne ružit (nemre se niš desit al se ružno čuje).

Evo kak to sam dok prstima diraš zvuči grdo  https://www.youtube.com/watch?v=SN18GaFsVjI

Osim toga nakon 5-7tkm od izmjene remena rolica i klizača, se počnu čut klizači lagano.

Kolko ti motor ima km od zadnjeg servisa prijenosa? I kolko ima ukupno km  :misli:
 
Motor ima 28000 km,a kupio sam ga polovnog prije tjedan dana,zato i trazim dobrog majstora sa kvarnera za pregled.
 
Xenon ne smeta oku,snop savršene širine i dužine,na tehničkom nije ništa pitao.. ja zadovoljan : )
 
danas idem pogledati ovu gileru,zna tko što o njoj ili na što trebam pripaziti kod kupovine
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-nexus-300ie-300-cm3-oglas-11501762
..hvala :D
 
jaki said:
danas idem pogledati ovu gileru,zna tko što o njoj ili na što trebam pripaziti kod kupovine
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-nexus-300ie-300-cm3-oglas-11501762
..hvala :D

Pripazi da je motor dobar i ocuvan i da ga ne platis puno.
Na ostalo ne moras paziti  :mrgreen:
 
jaki said:
danas idem pogledati ovu gileru,zna tko što o njoj ili na što trebam pripaziti kod kupovine
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-nexus-300ie-300-cm3-oglas-11501762
..hvala :D

Slike su katastrofa....ak ja dobro zapažam ovo na skuteru nije HRV tablica  :misli:
 
jaki said:
danas idem pogledati ovu gileru,zna tko što o njoj ili na što trebam pripaziti kod kupovine
http://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/gilera-nexus-300ie-300-cm3-oglas-11501762
..hvala :D
ti sa konja na magarrca pa na kraju pjeske ... Kymco B&W pa Xcity pa sad Nexus  :mrgreen: :mrgreen:  Kymco rules  :021: :021: :021:
 
milanche said:
ti sa konja na magarrca pa na kraju pjeske ... Kymco B&W pa Xcity pa sad Nexus  :mrgreen: :mrgreen:  Kymco rules  :021: :021: :021:
krivo ..honda dylan,t-max,kymco B&W pa Xcity,pa opet x city..dosadno mi je  :mrgreen: