GS 1200 Adventure 2008 100 000 km - kupiti ili ne?

Sredju said:
Bolje ti je dat za africu 11 nego za taj 8,5.
A africa iz 2016 i 2017 bi trebalo imat za te novce i to do 15000 km.
Posto si napisao da i ona dolazi u obzir.
Jer ce te taj kostat u iduce dvije godine 11, a cijena ce mu bit 6.

Na tu Africu još moraš dodati 2000 EUR za kofere, crash barove, centralni nogar... I nikada neće biti kao GS, a za par godina cijena će joj biti 7.
 
Glaky said:
Tko te nezna, mogao bi ti povjerovati.
Gledao sam na you tubeu lika koji je testirao cross tourera hondu 1200, tigera 1200 i gsa 1200. Hondu je nakon 500 metara ceste s rupama odmah otisao vratiti u salon s vrlo vrlo losim komentarima. Ja vjerujem da je motor ipak jako dobar, ali prema raznim analizama nije dobar kao gs. Potrosnja npr je dosta visa, tezina se navodno dosta osjeti...ali opet, nemam iskustva pa pricam sto sam procitao.
Ja osobno vjerujem da je honda jako pouzdan i dugovjecan motor sto su pokazale recimo afrike i razni drugi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
Tesko da ce otvaratelj teme shvatit koliko god se mi trudili da je bmw jedno veliko precjenjeno govno
 
Jbt citam komentare i ne vjerujem. Cenu takvi idiotski komentari i trollanje? Zasto nije moguce da netko trazi savjet  kao sto je u ovoj temi. Previse neistrosenih testosterona a i clanova sa tek takorec nedavnom registracijom a koliko vidim upoznat je sa ponasanjem morona.hr  Rijetko koja tema a da se normalno pise.
 
črnomerec said:
Tesko da ce otvaratelj teme shvatit koliko god se mi trudili da je bmw jedno veliko precjenjeno govno

A svatko vozi sto si moze priustiti i na sto mu srce kuca. Jbg kako se pise po forumu mate pun para ne zna kud sa njima  pa si je kupio alfu  :mrgreen:

Jbg i ja bi novi motor al nemam. Pa cu morat uzeti polovni.
 
črnomerec said:
Tesko da ce otvaratelj teme shvatit koliko god se mi trudili da je bmw jedno veliko precjenjeno govno

Istina, kao polovni, optimalan omjer cijene, kvalitete, performansi i servisne podrške ipak je na strani KTM-a.
 
tomo3 said:
Istina, kao polovni, optimalan omjer cijene, kvalitete, performansi i servisne podrške ipak je na strani KTM-a.
mozda nije na strani ktm,ali je svakako na strani svakog japanca,kojeg mozes u svakoj supi servisirat
 
Od svih karakteristika motocikla,  kod nas se gleda da li se kvari. Ostalo je u drugom planu, što je razumljivo s obzirom na stanje u državi. Ali srati po drugim motociklima koji su neusporedivo bolji, to mi nije jasno.
Tko kupuje 12 godina starog Japanca od 600 kubika sa 40000 km, a ima barem 100, za 3000 eura, napravi još 30000 km i proda ga za istu lovu sa 45000 km na satu, neka uživa u vožnji i ostavi se komentara o BMWima i ostalim skupim evropljanima.
 
fbartol said:
Gledao sam na you tubeu lika koji je testirao cross tourera hondu 1200, tigera 1200 i gsa 1200. Hondu je nakon 500 metara ceste s rupama odmah otisao vratiti u salon s vrlo vrlo losim komentarima. Ja vjerujem da je motor ipak jako dobar, ali prema raznim analizama nije dobar kao gs. Potrosnja npr je dosta visa, tezina se navodno dosta osjeti...ali opet, nemam iskustva pa pricam sto sam procitao.
Ja osobno vjerujem da je honda jako pouzdan i dugovjecan motor sto su pokazale recimo afrike i razni drugi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Polovni BMW bi kupio isključivo da je još uvijek pod tvorničkom garancijom. Svaka od tih marketinških kratica kojima je motor nakrcan te potencijalno može ostavit
da stopiraš u nekoj pripizdni, o trošku da ne pričamo.
 
Čitam sve ove komentare i ima svega,od trolanja do normalnih savjeta.Čovik je zagriza za GS-a i triba mu pomoći da odabere najbolji za novce kojima raspolaže.Po meni najprije triba sagledati koji ti se model sviđa,koji su uvjeti korištenja da bi gušta u svom motoru (GS slovi za Kralja Alpa i ljudi odma to poistovjećuju sa svim načinima putovanja,GS  sigurno nije best buy na teškim terenima off roada i adventure putovanja ali to sad na stranu jer se ionako previše trola na tu temu).
Šta se tiče same boxer mašine ljudi se kunu u trajnost i znam za primjerke koji su napravili par sto tisuća km ali isto tako osobno znan dva koja su kapitulirala.
Jedan je crka na 30 000 km (veliki odjeb od strane BMW-a jer se redovni servis nije napravija kod njih) a drugi malo nakon 100 000 km,sve je to stvar sriće,održavanja i načina korištenja.
Isto tako virujen da su stari zračnjaci robusnije i kvalitetnije građeni jer BMW-u nikako ne služi na čast havarija testnog "vodenjaka",zbroji ultra skupo održavanje i to je to.
Jedino di vidin smisao kupnje motora sa ovoliko km je cijena a 8500 eura nije malo.Sigurno oglasnici tipa Mobile.de i Autoscaut nude puno bolje prilike,samo triba volje i strpljenja

P.S.U pm jesan ga nadrobija :)

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

 
črnomerec said:
Tesko da ce otvaratelj teme shvatit koliko god se mi trudili da je bmw jedno veliko precjenjeno govno
Ja se ne smatram kao osoba koja moze u tom smsilu biti relevanta, ali mislim da je zaista jako jako teska izjava da je precijenjen i govno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
črnomerec said:
Tesko da ce otvaratelj teme shvatit koliko god se mi trudili da je bmw jedno veliko precjenjeno govno

A tesko da ces i ti ikada shvatiti da si neodgojeni trol, koliko god se svi trudili da ti to objasne.
 
SpoRRi said:
Jbt citam komentare i ne vjerujem. Cenu takvi idiotski komentari i trollanje? Zasto nije moguce da netko trazi savjet  kao sto je u ovoj temi. Previse neistrosenih testosterona a i clanova sa tek takorec nedavnom registracijom a koliko vidim upoznat je sa ponasanjem morona.hr  Rijetko koja tema a da se normalno pise.
Hvala na ovom komentaru. Ja sam iskreno na prvih par komentara pomislio da se odmah odjavim s foruma, ali sam opet pomislio pa nemoguce da su svi takvi sto je i bilo tocno. Pravi motoristi i kolege ce uvijek pomoci, zato valjda i sluzi forum, za razmjenu iskustava i sl.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
fbartol said:
Ja se ne smatram kao osoba koja moze u tom smsilu biti relevanta, ali mislim da je zaista jako jako teska izjava da je precijenjen i govno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Ignoriraj i njega i Nike11. Nista konstruktivno, samo pljuvanje i pametovanje.

Jasno je da zelis GSa. Nije bitno zasto, ali razumijem te jer i ja imam jednog i znam da sam htio bas njega.
Moze ta zelja biti racionalna ili iracionalna ali uvjeravanje da je nesto drugo isplativije, ljepse, bolje, brze...nema smisla.

I ne kuzim cemu uvjeravanje da je nesto drugo bolje i isplativije kada to autor nije pitao.

Moje misljenje je da bi trebao njuskati po stranim oglasima i probati naci takav motor jos jeftinije. Istina, tu vise nisi siguran kako je odrzavan i vozen ali ako je cijena znacajno niza, imas lufta za sve obnoviti.
Ako je cijena malo niza, nije isplativo ici u rizik nego kupi od frenda.




 
Maestral said:
Ignoriraj i njega i Nike11. Nista konstruktivno, samo pljuvanje i pametovanje.

Jasno je da zelis GSa. Nije bitno zasto, ali razumijem te jer i ja imam jednog i znam da sam htio bas njega.
Moze ta zelja biti racionalna ili iracionalna ali uvjeravanje da je nesto drugo isplativije, ljepse, bolje, brze...nema smisla.

I ne kuzim cemu uvjeravanje da je nesto drugo bolje i isplativije kada to autor nije pitao.

Moje misljenje je da bi trebao njuskati po stranim oglasima i probati naci takav motor jos jeftinije. Istina, tu vise nisi siguran kako je odrzavan i vozen ali ako je cijena znacajno niza, imas lufta za sve obnoviti.
Ako je cijena malo niza, nije isplativo ici u rizik nego kupi od frenda.
Hvala na komentaru :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
Maestral said:
Ignoriraj i njega i Nike11. Nista konstruktivno, samo pljuvanje i pametovanje.

Jasno je da zelis GSa. Nije bitno zasto, ali razumijem te jer i ja imam jednog i znam da sam htio bas njega.
Moze ta zelja biti racionalna ili iracionalna ali uvjeravanje da je nesto drugo isplativije, ljepse, bolje, brze...nema smisla.

I ne kuzim cemu uvjeravanje da je nesto drugo bolje i isplativije kada to autor nije pitao.

Moje misljenje je da bi trebao njuskati po stranim oglasima i probati naci takav motor jos jeftinije. Istina, tu vise nisi siguran kako je odrzavan i vozen ali ako je cijena znacajno niza, imas lufta za sve obnoviti.
Ako je cijena malo niza, nije isplativo ici u rizik nego kupi od frenda.

Dobro receno ali ja bi da sam na njegovom mozda pak uzeo taj od poznanika ako si upoznat kako je cuvan itd.  Nazalost sa tom kilometrazom si ionako vjecni vlasnik al lijepo ulozis u njega i miran si  ja imam motor sa 100 tisuca km i masina i danas uredno radi. Samo provjeri ga dobro da ne bi ispalo da si mogao uzeti koju godinu mladeg sa ulozenim novcima. Po meni se mozda najbolje uclaniti u bmw forum i gdje su GS-ovci pitat za savjet. Ovdje ces dobiti ionako vecinom podjebe od likova koji voze motore od 12 plus godina sa 25 tisuca "originalnih" kilometara jer su oni znalci.