GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

BM0021 said:
Meni u Vulkalu bili strojno balansirali, odnesem kotač mehaničaru di je motor bio, stavi on na ručnu balansirku čisto da vidi a ono balans ništa haha, kotač staje u istoj točki sam tak

Valjda zato jer je gravitacija manje podlozna rastelavanju od stroja  :LOL:
 
Bimba, moze savjet, trebam nove gume za GSXR 600, dosad sam imao GP Racer i bio mi je OK.
Koja bi bila cijena za set?
Hvala i pozdrav
 
Modesty40 said:
brzo se grije, precizna, zove na življu vožnju, brzo se hladi ..
ne bih je vozila ispod 15 Celzijusa, po mokrom nije za divljanje baš..
slična Pirellici SC2  :wink:

Racetec RR K1, 2.1 f, 2.3 r - danas na 10-11 stupnjeva odvozio nekih 150 km, cesta suha.
Guma drzi odlicno, brzo se ugrije, i jedino sam primjetil da prednji kraj nije miran kao kad su vece temp.
Da se peglat poprilicno...
Znam da nije neko mjerilo, al cak sam u dva lijepa desna zavoja uspel koljeno postrugat  :wink:
 
valjaju li stogod ovako neki senzori za tlak? ima neko iskustva s tim, koliko je pouzdano, tocno itd...
malo je skupo ali cisto info radi...

http://www.ebay.com/itm/Steelmate-DIY-Motorcycle-Moto-Tire-Pressure-Monitoring-System-TPMS-LCD-2-Sensor-/121760166346?hash=item1c5978b1ca:g:3xoAAOSwYHxWFeUd&vxp=mtr
 
To je smece, samo ovo igra

https://www.drivenracing.com/embrace/mantis
 
Je, jedino pouzdano  (y)

Ako ces provjeravati tlak na taj nacin i oslanjati se na kinesku elektroniku samo reci gdje se vozis da izbjegavam  :mrgreen:
 
cRuNk said:
Je, jedino pouzdano  (y)

Ako ces provjeravati tlak na taj nacin i oslanjati se na kinesku elektroniku samo reci gdje se vozis da izbjegavam  :mrgreen:

Haha! Kuzim. Ma vraga cu davati toliko para. Vidio sam nesto da na moto gp stavljaju nesto slicno pa sam htio viditi ima li stogod pouzdano za civilnu upotrebu...
 
offline said:
Haha! Kuzim. Ma vraga cu davati toliko para. Vidio sam nesto da na moto gp stavljaju nesto slicno pa sam htio viditi ima li stogod pouzdano za civilnu upotrebu...

Potrosi pare na nesto sto ti actually treba. :)
 
Bimba pitanje - Mitas Sport Force - kakva je?
Imamo sansu dobiti 2 Seta na probu pa bih volio unaprijed imati neku informaciju iz prve ruke. Razni testovi na internetu daju razlicite rezultate. Zato bih volio cuti tvoje misljenje. Dimenzije su 120/70-17 i 190/55-17 motori tuono i s1000r. Hvala unaprijed na trudu.
 
Nemoj bit skeptičan niti očekivati čuda.

Jedna vrlo dobra guma,ima širinu, ok na mokrom, dobra po km, dobre vozne osobine, grip na suhom kod brže vožnje vrlo dobar. Guma koja ide u bok , a po nekim stvarima i bolja, sa Qualifierom, Pilotom Power itd...

U principu samo budi oprezan na otvaranju ako vožnja preraste sportsku i to je to.
 
bimba said:
Nemoj bit skeptičan niti očekivati čuda.

Jedna vrlo dobra guma,ima širinu, ok na mokrom, dobra po km, dobre vozne osobine, grip na suhom kod brže vožnje vrlo dobar. Guma koja ide u bok , a po nekim stvarima i bolja, sa Qualifierom, Pilotom Power itd...

U principu samo budi oprezan na otvaranju ako vožnja preraste sportsku i to je to.

Bimba hvala na potpunom izvjestaju. Ovaj zadnji dio tvog teksta nisam ocekivao.
Ako sam dobro shvatio ( a mislim da jesam ) onda to i nije guma za mene.
 
I ja mislim, isto sam razmisljao uzeti za probu i odustao jer je zakljucak testova (a nema ih puno) odlicna guma - za tu cijenu ili najbolja na testu, a na testu samo neki čang šlang i američanska sranja i sl testovi, iz toga sam iscitao da je guma dobra za neku laganiju voznju.
 
Metzeler M7RR najbolja guma koju sam ikad probao. Hvala svima ovdje u temi koji su ju preporucili.

Ni trunka nesigurnosti po mokrim zavojima danas. Kad sam izlazio iz par zavoja namjerno stisnuo previse gasa da vidim kako se ponasa pri proklizavanju i iznimno precizan osjecaj, bez problema se moze kontrolirati i guma tocno da do znanja sto se trenutno dogada. Fakat nemrem vjerovat da ovako nesto dobro postoji. :mrgreen: :021:

Cak i zena komentira da je ugodnije za dupe.

Inace prijasnje gume: Michelin PP2CT, Michelin Pilot Road 4, Razni Dunlop kram
 
Durr said:
Metzeler M7RR najbolja guma koju sam ikad probao. Hvala svima ovdje u temi koji su ju preporucili.

Ni trunka nesigurnosti po mokrim zavojima danas. Kad sam izlazio iz par zavoja namjerno stisnuo previse gasa da vidim kako se ponasa pri proklizavanju i iznimno precizan osjecaj, bez problema se moze kontrolirati i guma tocno da do znanja sto se trenutno dogada. Fakat nemrem vjerovat da ovako nesto dobro postoji. :mrgreen: :021:

Cak i zena komentira da je ugodnije za dupe.

Inace prijasnje gume: Michelin PP2CT, Michelin Pilot Road 4, Razni Dunlop kram

Samo se drzi preporucenog tlaka (specificnost konstrukcije te gume je da trazi takav tlak, cak i za jacu voznju, a Metzeler tek za stazu preporuca da se zadnja ispusti za samo 0,2bara dok prednja i dalje ostaje kao za cestovnu voznju)


Inace, i meni su se M7RR jako svidjele. Sad sam na drugom setu, a bimba uskoro salje i treci koji ce strpljivo cekat u garazi da se ove na motoru potrose :mrgreen:
I to sto rade odlicno na 2.5F i 2.9R (preporuceni tlak za moj motor) bez obzira kako se vozio, koje god godisnje doba bilo, meni je samo plus jer ne moram mislit o tome, dovoljno provjerit tlak prije voznje i vozim kako hocu